1200-2500 TL 2.el sistem toplama

Bütçe
1200-2500

Enes Yakın

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hepinize hayırlı günler dilerim. Bu virüs sebebiyle evlerde kaldığımız zamanları değerlendirmek için bir bilgisayar toplamaya karar verdim, bütçem çok kısıtlı ve seçtiğim parçalar başlıca şunlardır;
-Ryzen R5 2400G 650TL gibi bir fiyata 2. el satın aldım.
-Kingston 2x4 8 GB 2400MHz DDR4 (250TL 2. el satın aldım) seçtim daha yüksek MHz ve 2x8 tercih etmem gerektiğini söyleyeceksiniz biliyorum ama bütçe çok kısıtlı.
-Elimde 128 GB SSD var James Donkey'in onu da indirimden 110TL gibi bir fiyata almıştım.
-Anakart olarak aklımda MSI B350 PC Mate anakart var. (Sıfır almayı düşünüyorum) bu anakartı seçmemim nedeni başlıca 4x2 RAM aldığım için 4 slotlu bir anakart seçmekti.
-Rampage RMP-500 Power Supply seçtim fiyatı(268TL'ye aldım)
Fiyatı biraz uçuk. Ben Hepsiburada'da 540 TL gibi bir fiyata satın alamayı düşünüyorum.
Ek olarak sisteme eklemeyi düşümdüğüm parçalar şunlardır.
1-1TB WD Blue harddisk. N11'de 265TL gibi bir fiyatı var.
2-4x2 aynı RAM'leden almayı düşünüyorum.
3-GTX 1060 6 GB bunu ikinci el olarak 800-1000TL'ye almayı düşünüyorum veya bu kartı almazsam RX 580 Nitro olabilir.(Gene ikinci el)

Anakart önerilerinizi ve sisteme eklemeği düşündüğüm parçalar hakkında önerilerinizi bekliyorum.
Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı