1200 TL B560M-Plus ve i9-11900KF sisteme işlemci soğutucu önerisi

Sadıkgell

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel® Core™ i9-11900KF Processor
MSI Gaming 4060ti 8GB
Asus TUF Gaming b560-m plus
Kingston Fury Beast 32GB ddr4 RAM
Samsung 980Pro m2 1TB SSD
Rampage RMP-750-80PB 750 W
ID-COOLING SE-224-XTS Mini Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu
Herkese merhaba,
Yeni bir kasa topluyorum. Şu an toplayacağım kasadaki bileşenler:
  1. ASUS TUF Gaming B560M-Plus anakart​
  2. Intel i9-11900KF işlemci​
  3. ASUS RTX 4060 Ti Dual OC ekran kartı​
  4. 2X Kingston Fury Beast DIMM 32 GB RAM​
  5. Samsung 980Pro 1TB m2.SSD​
  6. 750 watt Power Supply,​
Maddelerle açıkladığım gibi. Aldığım işlemcide fan bulunmuyor harici bir fan alacağım. Ancak problem, tercih etmem gereken soğutucuyu bulamadım. Kısaca TDP değeri çoğunda direkt olarak yazmıyor. Yazanlarda ise anakartıma uyumlu mu veya yeterli soğutma sağlayabilecek mi sürekli meçhul bir durumda. Önerebileceğiniz bir işlemci soğutucusu var mıdır? Ekstra olarak da anakartıma uygun soğutucu ararken tam olarak nelere dikkat etmeliyim bilmiyorum. Bütçemde çok ciddi bir sınır yok ama sadece işlemci soğutucusu için de 1100,1200 üstü bir fiyat ödemek pek istemiyorum o yüzden de sıvı soğutma değil fanlara yöneldim. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler 🙏 🙏

Tavsiye için teşekkür ederim. Bu fanın doğru tercih olduğu kanısı tecrübenize mi dayanıyor yoksa benim kaçırdığım bir bilgiden mi kaynaklı? @Prime777

Bu makinenin o işlemciyi soğutması imkansız. Kardeşim elimde U14s var istersen Full kutulu en azından işini görür.

Neden o kadar imkansız ki işlemcinin TDP değeri 125watt diye biliyorum o fan ise 220watt kağıt üzerinde iyi soğutur gibi duruyor aslında.

Bu makinenin o işlemciyi soğutması imkansız. Kardeşim elimde U14s var istersen Full kutulu en azından işini görür.

Butcesine gore o oldugu icin onu onerdim. Her ne kadar eski islemci de olsa, gucu de pek fark etmese de onemli olan cektigi guc ve top segment oldugundan fazla isinacagini ben de biliyordum.

Neden o kadar imkansız ki işlemcinin TDP değeri 125watt diye biliyorum o fan ise 220watt kağıt üzerinde iyi soğutur gibi duruyor aslında.
Kağıda bakarsan en büyük hatayı yaparsın AVX kullanmaya başladığında 300 watt'ı çok rahat geçiyor tüketimi o işlemcinin. PL kısıp kullanırsın en fazla. Tavsiyem 2. el sağlam hava soğutmalara bak.

Geri
Yukarı