1200 TL ekran kartı önerisi

Bütçe
1200
2. el bakmak isterim fakat ekran kartını babam alacak ve o, ikinci el konusunda mesafeli davranıyor. Yine de fikirlerin için teşekkür ederim.

Merhabalar, ben 2015 yılında R9 280 ve AMD FX 6300 parçalarına sahip bir sistem toplamıştım. Gel görelim ki dün itibarıyla R9 280 ekran kartım arıza yaptı, monitörde yeşil çizgiler var ve daha sonrasında ekrana görüntü vermiyor. TV'de de HDMI ile denedim fakat orada da aynı sorun mevcut.
Çevremdeki birkaç bilgisayarcıya danıştım, sorunun kaynağı ekran kartı olduğunu ve ekran kartımın tamirinin zor olduğunu söylediler. Biliyorsunuz malum ekran kartı piyasası çok kötü, benim de çok bütçem yok maalesef ve ayrıca son model oyunlar da oynamıyorum.
Anca League of Legends, Metin2 ve CS:GO gibi Online oyunları oynuyorum. Bu bütçedeki ekran kartlarını biraz araştırdım ve GT1030 ile RX550 arasında kaldım. Sizin bu konuda öneriniz nedir, fikirlerinizi benimle paylaşırsanız çok müteşekkir olurum. Ha eğer ki ekran kartımın tamiri mümkünse nereye başvurabilirim, ekran kartımın garantisi bitti. Acaba teknik servis ücret karşılığında yardımcı olur mu bana?

RX550: SAPPHIRE 11268-21-20G PULSE Radeon RX550 PCI-E16 3.0, 2GB/64bit GDDR5, HDMI, DVI-D, DisplayPort Ekran kartı - inventus
GT1030:
GT 1030'a bu zamanlarda asla yönelme. Hem düşük performanslı bir kart hem de fiyatları çok uçuk. Ya 1050 ya da GTX 750 Ti modellerine yönel. GTX 750 Ti'ı GT 1030'dan daha uyguna bulma ihtimalin yüksek. Hem daha iyi bir kart. Eğer ki tercihini AMD tarafından kullanmak istersen R7 265 öneririm.
Sıfır olması zorunlu ise yazdığınızdan fazla pek bir seçenek yok gibi. Kısa bir süre önce 1200 civarında RX560 satılıyordu denk gelirse çok daha iyi olur en azından o iki seçenekten.
GTX 750 Tİ bulabilirseniz iki ekran kartından da daha iyidir.

Almadan önce test videosu istersen ve yüz yüze alırsan pek sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
Değerli düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ekran kartının performansından beklentimin düşük olduğu için kararımı Asus GDDR5 2GB GT1030'dan yana kullandım. Bilgisayarda onboard yeri de yok ekran kartı olmadan kullanmam pek mümkün değildi, o yüzden bilgisayarımın atıl kalmasını istemedim. Genelde ofis ve düşük grafikli oyunlar için kullanacağım bilgisayarı, işimi görecektir bu ekran kartı. Hepinize iyi forumlar diliyorum.

Değerli düşünceleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, ekran kartının performansından beklentimin düşük olduğu için kararımı Asus GDDR5 2GB GT1030'dan yana kullandım. Bilgisayarda onboard yeri de yok ekran kartı olmadan kullanmam pek mümkün değildi, o yüzden bilgisayarımın atıl kalmasını istemedim. Genelde ofis ve düşük grafikli oyunlar için kullanacağım bilgisayarı, işimi görecektir bu ekran kartı. Hepinize iyi forumlar diliyorum.
İyi günlerde kullanın. İyi forumlar.

Geri
Yukarı