1200 TL kablosuz kulaklık önerisi

Seckinmis

Kilopat
Yer
İzmir
Arkadaşlar şu an SteelSeries Arctis 5 2019 Edition kulaklığına sahibim. Fakat satıp Arctis 7 2019 Edition almak istiyorum. Bunun sebebi ise kablosuz olması. Kablosuz olmasının çok daha rahat olacağını düşünüyorum. Elimde ki kulaklığı satıp. Arctis 7 2019 almak istiyorum. Başka 1200 TL'ye kablosuz kulaklık öneriniz var mı? Yoksa kulaklığı sattığım an almayı düşünüyorum Arctis 7 kulaklığını.
Not: Bütçemi daha da aşamam. Ve şu an Corsair Void Pro Wireless modelini buldum ikisi arasından hangisi daha iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu bence çok daha iyidir. Oyun amaçlı kullanılacaksa kesinlikle kablolu derim.
Kablosuz kullaklıkların derdi bitmez.
Aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim.

Kablolu bence çok daha iyidir. Oyun amaçlı kullanılacaksa kesinlikle kablolu derim.
Kablosuz kullaklıkların derdi bitmez.
Aşağıdaki linki incelemeni tavsiye ederim.

Dostum elbet kablolu ekipmanların tepkime süreleri kadar olamazlar. Fakat o sorunlar eski de kaldı artık. Gecikmeler o kadar düşürüldü ki fark etmiyoruz bile. Kulaklık çalışırken şarj ediliyor artık. Aynı zaman da kablosuz ekipman rahatlığı hiçbir tür ekipman da yok. Şu an Arctis 5 kullanıyorum. Kablosu zarar gördü ve mikrofonu çalışmıyor şu an o yüzden. Ve ne şanstır ki SteelSeries Türkiye'ye gönderim yapamıyor bu yüzden de alamıyorum. Almak istersem Aliexpress üzerinden 105 TL'ye 1 ayda kablo geliyor. Asıl güzel olan şey Arctis 5 kulaklıkta kablo çıkabiliyordu hele kablo çıkmasaydı çok daha büyük bir sorun oluşacaktı. SteelSeries yine yardımcı oluyor yine bana garanti üzerinden hallediyorum. Fakat yine de şu an 1-2 hafta kullanamayacağım belki kulaklığı. Attığın konu da yazılan bir yorum "iyi bir kablosuz kulaklık ne gecikme sorunu verir ne de şarj bitince seni mağdur eder. Kablo bir derttir ve zaman geçtikçe hangi marka olursa olsun kablo sıkıntıları görmeye başlarsın. SteelSeries Arctis 7 kullanıyorum ve bunu bir oyuncu kulaklığı olarak satıyorlar. Gecikme olma gibi bir şansı yok. Şarj konusunda da şarj bitimine yakın hem şarj edilebilen bunun yanında kullanılabilen modellere göz atman iyi olur. " Hele SS Arctis 7 2019 modelin de arkadaşın bahsettiği problemler de çözülmüş. Bir zamanlar haklıydınız. Bir teknoloji çıktığı zaman stabil olmasını beklemek çok mantıksız ve imkansızdır. Dediğim gibi bu sorunların hepsi geride kaldı. Zaten e-sport oyuncusu değilim. Elbet rekabetçi oyun oynuyorum. 1.5 sene önce aldığım 50 TL'ye aldığım piranha BT kulaklık bile gecikme yapmıyordu :). Gerçi kırıldı orası ayrı konu :D. Ama dediğim gibi bunlar artık sorun değil.

Kablosuz kullaklıkların gecikme tepki sürelerinden veya pil ömrünün belli bir süre sonra ölmeye başlayacağından bahsetmiyorum. Uzun vadede kablosuz özelliği sorun çıkartacaktır.
Sizin tercihinizdir tabii ki. Alıp deneyimleyin bir şey diyemem.
Kablolu kulaklıkların bazılarında AUX bağlantısı var. Yani kablo değişebiliyor. Kendi açımdan söyleyim, elektronik ürünleri fiziksel açıdan zarar vermeden uzun süreler kullanabiliyorum. Telefonumu gören kimisi 3 senelik olduğuna inanmıyor, kendi telefonunu hurdaya çevirmiş kişiler.
Hor kullanımda kablosuz kulaklıklar daha hassas olur. Düşme vb durumlarında zarar görme ihtimali daha yüksek. Alacaksan gözün gibi bakmalısın.
Ayrıca sağlık açısından zararlı olabilir. Sonuçta kablosuz özelliği olan bir cihazı başına takıyorsun.

Son düzenleme:
Kablosuz kullaklıkların gecikme tepki sürelerinden veya pil ömrünün belli bir süre sonra ölmeye başlayacağından bahsetmiyorum. Uzun vadede kablosuz özelliği sorun çıkartacaktır.
Sizin tercihinizdir tabii ki. Alıp deneyimleyin bir şey diyemem.
Kablolu kulaklıkların bazılarında AUX bağlantısı var. Yani kablo değişebiliyor. Kendi açımdan söyleyim, elektronik ürünleri fiziksel açıdan zarar vermeden uzun süreler kullanabiliyorum. Telefonumu gören kimisi 3 senelik olduğuna inanmıyor, kendi telefonunu hurdaya çevirmiş kişiler.
Hor kullanımda kablosuz kulaklıklar daha hassas olur. Düşme vb durumlarında zarar görme ihtimali daha yüksek. Alacaksan gözün gibi bakmalısın.
Ayrıca sağlık açısından zararlı olabilir. Sonuçta kablosuz özelliği olan bir cihazı başına takıyorsun.
Dostum arkadaş kablosuz önerisi istemiş, kararına saygı duyup önerin varsa buyur öner. Ayrıca kimse kulaklığını yerden yere vurarak kullanmıyor.

Steel Series Arctis 7 (2019 Edition) tavsiye ederim, güzel bir kulaklık. 7 aydır kullanıyorum ve hala ilk günkü gibi. Gecikme söz konusu bile değil, ayrıca çok da rahat.

Ama tek keşke dediğim nokta rengi, beyaz aldım ve sigara içtiğim için sarı sarı oldu. :D

Bana göre;

(+) Artıları:

• Uzun kullanımda baş ağrısı yapmaması. (Kafa bandını kafanıza göre ayarlarsanız bir problem olmaz.)

• Gecikme konusunda kafanız rahat oluyor, çünkü kablolu bir kulaklıktan hiç farkı yok. Gayet hızlı.

• Üzerindeki 3.5mm jak ile farklı bir kulaklık bağlayabiliyorsunuz.

• Mikrofonu istediğiniz şekilde yönlendirip kullanmadığınız zaman gizleyebiliyorsunuz.

• Mikrofonun ses alım kalitesi gayet güzel, gürültüleri filtreleme konusunda çok iyi bir iş çıkarılmış.

• Şarj konusunda da gayet başarılı, kullanıma göre 1.5 ile 2 gün arasında bir kablosuz kullanım ömrü var.

(-) Eksileri:

• Arctis Pro Wireless'da olduğu gibi pili çıkarılabilir yapılmalıydı.

• Engine 3 yazılı üzerinden eski telefonlarda olduğu gibi 4 çizgi şeklinde şarj oranı gözüküyor ama tam olarak yüzdesini gösterebilirdi.

• Ekolayzer ayarı daha detaylı olabilirdi, çok basit kalmış.

• Telefona sadece kablo aracılığı ile bağlayabiliyorsunuz, telefona da kablosuz olarak bağlanabilirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar şu an SteelSeries Arctis 5 2019 Edition kulaklığına sahibim. Fakat satıp Arctis 7 2019 Edition almak istiyorum. Bunun sebebi ise kablosuz olması. Kablosuz olmasının çok daha rahat olacağını düşünüyorum. Elimde ki kulaklığı satıp. Arctis 7 2019 almak istiyorum. Başka 1200 TL'ye kablosuz kulaklık öneriniz var mı? Yoksa kulaklığı sattığım an almayı düşünüyorum Arctis 7 kulaklığını.
Not: Bütçemi daha da aşamam. Ve şu an Corsair Void Pro Wireless modelini buldum ikisi arasından hangisi daha iyi?

Oyun icinse kablolu kullan tabii kablosus daha rahat LOL oynarken bir anda onümde kablo gelmesi sinir ediyor ama kablolu sesi cok hızlı bir sekilde kulağına ulaştırır kablosuz bloothot üzerinden ulaştıracağı icin gecikme yaşaman muhtemel.

Sana diyorum ki;

Kablolu kulaklık ile Arctis 7 arasındaki gecikme o kadar düşük ki sen o gecikmeyi anlayamazsın. Burada milisaniye hatta mikrosaniyeden bahsediyorum. İnsan o kadar gelişmiş bir varlık değil, ister kablolu al ister Arctis 7 arada herhangi bir fark yok!

Geri
Yukarı