1200 TL Laptop için M.2 SSD ve Termal ped önerisi

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Arkadaşlar, laptop'umdaki 500 GB hafıza yetmiyor. Bundan dolayı maksimum 1200TL maaliyeti olan NVMe M.2 SSD arıyorum. Birçok konuyu gezdim, uzunca bir piyasa araştırması yaptım. Bu sırada adını duymadığım birkaç modelle karşılaştım. Aynı zamanda 1 TB için 1200TL'lik modeller biraz ucuza kaçtığı için kalitesiz olabiliyor.

Ben bir kaç model buldum ve sizinle paylaşmak istiyorum.

Longline 400TBW ve okuma hızları fena değil. Adını ilk defa duydum.
Team Group 600TBW ama hızı biraz az. Bu firmaya güveniyorum.
Netac TBW değerini, orjinal sitesinde dahi bulamadım ve adını ilk defa duydum ama galiba kaliteliymiş.
Ve çoğu kişinin alt segmentte aldığı Kingston A2000.

Açıkcası bu SSD'ye oyun yükleyeceğim ve sunucu yazılımlarımla işlem yapacağım. Verilerim çok önemli, bundan dolayı mümkün olduğunca en kalitelisini almalıyım. DRAM hangisinda var ya da yok bilmiyorum ama DRAM'in olması sanırsam daha iyi olur.

Bana SSD'leri eksileriyle artılarıyla yazabilirseniz ve 1200TL bandı altında önerebileceğiniz başka SSD varsa yazarsanız çok memnun olurum. (Maalesef bütçemi bu kadar zorlayabildim. Yoksa direkt Samsung veya XPG alır geçerdim.)

Bir de benim laptopumdaki diğer SSD'nin üstüne termal ped var. Fakat yanında yedek bir tane gelmedi. Termal pedler hakkında bilgim yok. İlettiği ısı ne kadar olmalı veya inceliğı ne kadar olmalı, bilmiyorum. İnternette bir kaç tane, azda olsa işimi görebilecek pedler buldum. Alabileceğim birini önerebilirseniz, çok memnun olurum.

Ek: Yurt dışı kaynaklarada açığım, Amazon.com/co.uk vb.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba, yazının tamamını okudum. Laptopunda takılı olan SSD'nin M2 Nvme veya M2 SATA olduğunu varsayıyorum. Senin önce şuna karar vermen gerek: Senin için M2 hızı bir ifade ediyor mu? Ediyorsa Kingston A2000 veya PNY CS3030 en iyi tercihler olacaktır kanımca. Lakin senin için hızın önemi yoksa ve bilgisayarında SATA portu varsa kesinlikle 870 Evo öneririm, zira oyun için M2 SSD ve SATA SSD arasında gözle görülür bir fark var diyemem/diyemeyiz. Termal pad olaraksa Arctic'in aşağıya bıraktığım termal padini önerebilirim.

Öncelikle merhaba, yazının tamamını okudum. Laptopunda takılı olan SSD'nin M2 Nvme veya M2 SATA olduğunu varsayıyorum. Senin önce şuna karar vermen gerek: Senin için M2 hızı bir ifade ediyor mu? Ediyorsa Kingston A2000 veya PNY CS3030 en iyi tercihler olacaktır kanımca. Lakin senin için hızın önemi yoksa ve bilgisayarında SATA portu varsa kesinlikle 870 Evo öneririm, zira oyun için M2 SSD ve SATA SSD arasında gözle görülür bir fark var diyemem/diyemeyiz. Termal pad olaraksa Arctic'in aşağıya bıraktığım termal padini önerebilirim.

Sadece 2 adet M2 NVMe yuvası var. Birinde laptopun kendi SSD'si takılı. Sata girişi olsaydı, mutlaka sata ssd alırdım. Hız önemli değil ama almışken neden hızlı olmasın, diyorum.

Ek: PNY stokta kalsaydı, düşünmeden alırdım ama galiba stok bittiği için bazı sitelerde pahalıya satılıyor.

Amazon üzerinden bu modelleride buldum.

Bu model 1600TBW veriyor, oldukça fazla.

Bu model 600TBW sunuyor.

Ve son olarak A2000.
Açıkcası bu üç model arasında kaldım. Gigabyte oldukça uzun ömür sunuyor fakat gerçekten kaliteli mi? Onun dışında T-force ve Kingstone modelleri arasında T-force'a daha yakınım.
Tekrar düzenleme:
T-Force'un vaadedilen değerlere ulaşamadığını gördüm. Bundan dolayı vazgeçtim.

A2000 şuan için iyi gidiyor gözümde.
Son olarak en son attığım Gigabyte ile arasında kaldım. Çünkü 1600TBW ömrü bulunuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı