1200 TL monitör önerisi

Bütçe
1200
XL2411Z için HDMI portu ihtiyaçları karşılamıyor, eski bir monitör. Diğerleri ise analog port olduğu için ise yaramaz. Bu monitörün eski olduğundan getirdiği negatif etkisi. DisplayPort yerine HDMI 1.4 ve üstü olsaydı o monitörü kullanırdınız, DP bir zorunluluk değildir.

2021 senesinde 75Hz ölüm değildir. 100 üstü FPS alınmayan oyunlarda, montaj, ofis, yazılım... kullanım amacına monitöre bağlı olarak çok daha iyi olur.
Optix serisinde ölü piksel ve bulutlanma sorunundan iyidir.
Ben zamanında araştırmamı yapıp aynı fiyattaki ASUS'un DP girişli monitörünü alsaydım şu an kullanabiliyor olacaktım. Benim de bahsetmek istediğim bu DP girişi geleceğe yönelik olması açısından gayet de önemlidir. HDMI'dan çok daha fazla bant genişliğine sahiptir. İlerde sistemini yükselteceği zaman kesinlikle işine yarayacaktır. Kendi yaşanmışlığımdan çıkardığım bir sonuç hakkında konuşuyorum boşuna atıp tutmuyorum. Ayrıca konu başlığındaki monitör 1 ms 165 Hz iken, 75Hz 5ms monitör önermek biraz komik kalıyor.

Yaklaşık 1 ay önce BenQ XL2411Z markalı monitörümü yok pahasına satmak zorunda kaldım DP girişi olmadığı için. Geleceğe dönük alınan her monitörde DP olmak zorundadır. Attığı monitörden anladığım kadarıyla oyun için bir monitör arıyor ve 2021 senesinde 75 Hz ölümdür.

Neden 75 Hz ölüm olsun ki belki durumu olmayanlar vardır 144Hz almak zorundalar mı bende 75Hz kullanıyorum o zaman atayım çöpe gitsin ölümse DP'nin ne gibi zorumluluğu varmış söyleyebilir misin?

Neden 75 Hz ölüm olsun ki belki durumu olmayanlar vardır 144Hz almak zorundalar mı bende 75Hz kullanıyorum o zaman atayım çöpe gitsin ölümse DP'nin ne gibi zorumluluğu varmış söyleyebilir misin?
Adam 165 hz monitörü soruyor 75 hz öneriyorsunuz. Oyun monitörü arayan bir insana 20 ms çizim için kullanılan monitörü atıp bak bunun renkleri çok iyi bundan al demekten bir farkı yok.

Ne daha iyi mesala? Bende alacağımda.
Her ne kadar ghosting sorunu olsa da daha iyi.
Ben zamanında araştırmamı yapıp aynı fiyattaki ASUS'un DP girişli monitörünü alsaydım şu an kullanabiliyor olacaktım. Benim de bahsetmek istediğim bu DP girişi geleceğe yönelik olması açısından gayet de önemlidir. HDMI'dan çok daha fazla bant genişliğine sahiptir. İlerde sistemini yükselteceği zaman kesinlikle işine yarayacaktır. Kendi yaşanmışlığımdan çıkardığım bir sonuç hakkında konuşuyorum boşuna atıp tutmuyorum. Ayrıca konu başlığındaki monitör 1 ms 165 Hz iken, 75Hz 5ms monitör önermek biraz komik kalıyor.
Farz edelim ki kullanıcının AMD kartı var, HDMI 2.0 portları ve 1080p 144Hz/240Hz monitörü var. Bu bağlamda daha yüksek bant genişliğine ihtiyacı yok.

Ekran kartını geliştirme mevzusu ise HDMI portu uzun zamanlar boyunca %99 desteklenecek, daha yüksek ekran kartında 1080p'de sıkışmak mantıksız olur.

75Hz monitör almanın neresi saçma? Önceki mesajımda açıkladığım kullanım amacı bütçe aralığındaki 144Hz monitörlere göre çok daha mantıklı.

Adam 165 Hz monitörü soruyor 75 Hz öneriyorsunuz. Oyun monitörü arayan bir insana 20 ms çizim için kullanılan monitörü atıp bak bunun renkleri çok iyi bundan al demekten bir farkı yok.

Arkadaşım anlamıyor musun arkadaş monitör önerisi istemiş bende o fiyat bandında önerdim illaki 165 mi olmak zorunda bütçesi neyse ben onu söyledim yoksa 165 de önerebilirdim.

Arkadaşım anlamıyor musun arkadaş monitör önerisi istemiş bende o fiyat bandında önerdim illaki 165 mi olmak zorunda bütçesi neyse ben onu söyledim yoksa 165 de önerebilirdim.
Benim anlatmak istediğim 165 hz ve 75 hz arasında dağlar kadar fark var. Ama çok uzadı bu konu bir monitör için insan kırmaya değmez daha başka mesaj yazmayacağım hocam iyi günler dilerim.

Her ne kadar ghosting sorunu olsa da daha iyi.

Farz edelim ki kullanıcının AMD kartı var, HDMI 2.0 portları ve 1080p 144Hz/240Hz monitörü var. Bu bağlamda daha yüksek bant genişliğine ihtiyacı yok.

Ekran kartını geliştirme mevzusu ise HDMI portu uzun zamanlar boyunca %99 desteklenecek, daha yüksek ekran kartında 1080p'de sıkışmak mantıksız olur.

75Hz monitör almanın neresi saçma? Önceki mesajımda açıkladığım kullanım amacı bütçe aralığındaki 144Hz monitörlere göre çok daha mantıklı.
Ghosting sorunu nedir?

Geri
Yukarı