1200 TL monitör tavsiyesi

Krmdmrz

Hectopat
BÜTÇE: 1000-2000 ARASI 1200 DEĞİL.

Arkadaşlar, 1080p 144 Hz IPS monitör istiyorum. Şu an 60 Hz 40” TV kullanarak oyun oynuyorum. O yüzden 24 mü yoksa 27 inç mi almalıyım emin değilim. Bütçem 1000-2000 arasında daha üstüne çıkamam. Sorunsuz ölü pikselsiz ghosting olmayan güzel bir monitör önerirseniz sevinirim. Mümkünse yükselip alçalan bir model olması tercihim.
Sistemim:
i5 10400.
8*2 3000MHz.
B460M-PRO
Bunlar elimde var. Bir de ekteki ekran kartını alacağım. Bu ekran kartı ile Valorant gibi oyunlarda kaç FPS alırım? AAA oyunlarda kaç FPS alırım?

Sayın moderatör konu başlığını neden bu kadar saçma değiştirdiniz? En azından 1500 falan yazsaydınız.

Son düzenleme:
Valorant tarzında 250-300 arasi, 3A denilen yüksek sistem isteyen oyunlarda 60FPS alırsınız.

IPS değil ama TN vs IPS vs VA görseline göre yorum yaptıysanız, o görsel renk gamutları aynı olmadıkça yanlış. 24inç küçük gelebilir aslında ama küçük ekranlar daha kullanışlı :).
İllaha IPS istiyorum derseniz iyi bir seçim ama karanlık ortamlarda kötü bir performans sunuyor.
Hz olarak fedakarlık ederseniz iyi bir tercih olur.

Valorant tarzında 250-300 arasi, 3A denilen yüksek sistem isteyen oyunlarda 60FPS alırsınız.

IPS değil ama TN vs IPS vs VA görseline göre yorum yaptıysanız, o görsel renk gamutları aynı olmadıkça yanlış. 24inç küçük gelebilir aslında ama küçük ekranlar daha kullanışlı :).
İllaki IPS istiyorum derseniz iyi bir seçim ama karanlık ortamlarda kötü bir performans sunuyor.
Hz olarak fedakarlık ederseniz iyi bir tercih olur.

IPS istememin sebebi yatağım masama yakın ve sürekli dizi izliyorum. Monitör aldıktan sonra TV'yi satma ihtimalim var bu yüzden monitör üzerinden de izleyebilirim. TN veya VA alınca yatarken rahat izleyemeyebilirim. Tam inceleyemedim şu an ama LG olan güzel gibi. Yukarıda da bir arkadaş güzel bir öneri yapmıştı inceleyeceğim hepsini.

Yeni konular

Geri
Yukarı