1200 TL red Switch klavye önerisi

Bütçe
1200 tl
K68 mi yoksa Summoner mı? Arada kaldım.
İkisi de güven veren marka, hangisinin tasarımı daha iyi geliyorsa onu alabilirsin çok düşünmeden. Şahsen Summoner benim gözüme daha iyi geldi ve tercih ettim. Bilek desteğinin mıknatısı iyi tutuyor ama farklı pozisyonlarda da rahatça kullanılabiliyor. Ses tekerleği de alıştıktan sonra zevkli bir kullanım sunuyor. Sonuç olarak ben tavsiye ederim pişman olmassınız.

K68 mi yoksa Summoner mı? Arada kaldım.
Yakın klavyeler ama XPG Summoner küçük detaylarla daha iyi denilebilir. Summoner alın geçin.

@Wlixe neden beğenmedim bıraktınız hocam? Biraz Corsair fanatikliği sezdim sizde 🙂 Karşılaştırmaya gerek bile yok derken? İkisi de çok yakın klavyeler. Şunu da açıklayayım; küçük detaylar derken bahsettiğim Summoner'ın daha rahat bir bilek desteği ve ses tekerleğine sahip olması.

Son düzenleme:
RGB var diğerinde yok, Summoner çok daha iyi. Bilek desteği vs da var Summoner açık ara daha iyi.
Yakın klavyeler ama XPG Summoner küçük detaylarla daha iyi denilebilir. Summoner alın geçin.
@Wlixe neden beğenmedim bıraktınız hocam? Biraz Corsair fanatikliği sezdim sizde 🙂 Karşılaştırmaya gerek bile yok derken? İkisi de çok yakın klavyeler. Şunu da açıklayayım; küçük detaylar derken bahsettiğim Summoner'ın daha rahat bir bilek desteği ve ses tekerleğine sahip olması.
Kendi açımdan RGB sevmiyorum, ki zaten göz yormaktan başka bir işe yaradığı yok. Bilek desteği Corsair K68'de de var. Ayrıca Corsair'ın bilek desteği manyetik olmadığı için zırt pırt çıkmıyor. En iyi özelliği de klavyeye su veya toz kaçmıyor. O yüzden klavyenizi sürekli temizlemek zorunda kalmıyorsunuz. Su, çay, kola, soda gibi şeylerin en çok döküldüğü teknolojik alet de hep klavyedir. Tasarım olarak da Corsair K68'in tasarımı daha hoş, sade ve şık. Boş fanboyluğa gerek yok. Corsair K68 çoğu özelliğiyle XPG Summoner'i solluyor.

Kendi açımdan RGB sevmiyorum, ki zaten göz yormaktan başka bir işe yaradığı yok. Bilek desteği Corsair K68'de de var. Ayrıca Corsair'ın bilek desteği manyetik olmadığı için zırt pırt çıkmıyor. En iyi özelliği de klavyeye su veya toz kaçmıyor. O yüzden klavyenizi sürekli temizlemek zorunda kalmıyorsunuz. Su, çay, kola, soda gibi şeylerin en çok döküldüğü teknolojik alet de hep klavyedir. Tasarım olarak da Corsair K68'in tasarımı daha hoş, sade ve şık. Boş fanboyluğa gerek yok. Corsair K68 çoğu özelliğiyle XPG Summoner'i solluyor.
RGB sen sevmiyorsun diye kötü olmuyuor, summoner her açıdan daha iyi k68 de rgb YOK. k68 su sıçramasına dayanıklı üstüne suyu dökersen ve ye alıp suya sokarsan muhtemelen bozulur. Summonerın bilek desteği daha iyi, Asus tuf k3 kullanıyorum 1 kere bile manyetik bilek desteği çıkmadı. Tasarım da kişisel bir şey o daha iyi bu daha iyi diye bir şey yok :D BOŞ FANBOY DA SENSİN.

RGB aydınlatma konusunda daha iyi. Sizin gözünüzün pek bir önemi yok açıkçası 😃 Hiç test ettiniz mi bilmiyorum ama bilek desteği "zırt pırt" çıkmıyor zaten. Tasarımı kişiye bağlı değişir. Yemeğinizi de mutfakta yiyin bir zahmet.

Kendi gözünüzden klavyeyi yargılayıp bir de çoğu özelliğiyle solluyor demişsiniz. O özellikler neler acaba? Çünkü kendime göre yorumlarsam ben de "tuşların dizaynı çok daha iyi, tasarımı iyi, şusu iyi busu iyi vs." diyebilirim. Fanboyluk yapmayın deyip fanboyluk yapmışsınız. Haklı olduğunuz tek konu var o da K68'in tozlara karşı daha dayanıklı olması.

RGB sen sevmiyorsun diye kötü olmuyuor, summoner her açıdan daha iyi k68 rgb YOK. k68 su sıçramasına dayanıklı üstüne suyu dökersen ve ye alıp suya sokarsan muhtemelen bozulur. Summonerın bilek desteği daha iyi, asus tuf k3 kullanıyorum 1 kere bile manyetik bilek desteği çıkmadı. Tasarım da kişisel bir şey o daha iyi bu daha iyi diye bir şey yok :D BOŞ FANBOY DA SENSİN. :)
Kendi kullandığım klavyenin avukatlığını yapacağım diye yazdıklarınız bile birbirine karışmış. RGB klavyelerde o kadar da önemli bir özellik değil. Önemli olan kalitedir. Ayrıca su geçirmezden ne anlıyorsunuz? Normalde bir klavyenin üstüne su dökerseniz ve bozulursa garanti dışı kalır, kullanıcı hatasından iade haklarınızı kullanamazsınız. Ama Corsair K68 su ve toz geçirmez garantisi veriyor. Yani üstüne su dökerseniz ve bozulursa garantiye gönderip yenisini isteyebilirsiniz. Tasarım konusuna gelirsek Corsair K68 XPG Summoner 'den daha büyük. Ses tekerleği bir klavyeye çok yakışıyor fakat XPG Summoner'de ses tekerleğinin dizaynı çok kötü. Açıkçası beni klavyeden uzaklaştıran en büyük etken de buydu. Keşke kendi klavyenizin avukatlığını yapmak yerine konuya biraz da objektif yaklaşsaydınız.

Geri
Yukarı