1200 TL red Switch klavye önerisi

Bütçe
1200 tl
Ama Corsair K68 su ve toz geçirmez garantisi veriyor. Yani üstüne su dökerseniz ve bozulursa garantiye gönderip yenisini isteyebilirsiniz.

Dene bakalım yenisini veriyorlar mı? Sıvıdan dolayı oluşan hasarlar garanti kapsamına girmez genelde, su geçirmez bir iPhone al suya at bozulsun applea götür "bunda sıvı teması var" der garantiye sokmaz.

Kendi kullandığım klavyenin avukatlığını yapacağım diye yazdıklarınız bile birbirine karışmış.

Ben ASUS TUF K3 kullanıyorum, kendi kullandığım klavye Summoner değil manyetik bilek desteği çıkıyor dediniz ben de benim manyetik destekli klavye kullandığımı ve çıkmadığını söyledim çıkması için de bir sebep yok klavyenin üstünde halay çekmiyorsunuz. Fanboy deyip millete gereksiz yere laf atarsanız tabii yazdığım şey karışır.

RGB aydınlatma konusunda daha iyi. Sizin gözünüzün pek bir önemi yok açıkçası 😃 Hiç test ettiniz mi bilmiyorum ama bilek desteği "zırt pırt" çıkmıyor zaten. Tasarımı kişiye bağlı değişir. Yemeğinizi de mutfakta yiyin bir zahmet.

Kendi gözünüzden klavyeyi yargılayıp bir de çoğu özelliğiyle solluyor demişsiniz. O özellikler neler acaba? Çünkü kendime göre yorumlarsam ben de "tuşların dizaynı çok daha iyi, tasarımı iyi, şusu iyi busu iyi vs." diyebilirim. Fanboyluk yapmayın deyip fanboyluk yapmışsınız. Haklı olduğunuz tek konu var o da K68'in tozlara karşı daha dayanıklı olması.
Yemeğinizi de mutfakta yiyin bir zahmet mi? Ya klavyeyi savunmaya sebep arıyorsunuz, ya da oyun oynamakla, film izlemekle uzaktan yakından alakanız yok. Çoğu oyuncunun içeceğini abur cuburunu, yemeğini bilgisayar başında yiyor, içiyor. Benim göz zevkimin umurunuzda olmadığı gibi, sizin yeme içme tercihleriniz de bizim umurumuzda değil.
Fanboyluk konusuna gelecek olursak, tüm bilgisayar parçalarım ve ekipmanlarımın içinden sadece kulaklığım ve RAM'lerim Corsair marka.

Yemeğinizi de mutfakta yiyin bir zahmet mi? Ya klavyeyi savunmaya sebep arıyorsunuz, ya da oyun oynamakla, film izlemekle uzaktan yakından alakanız yok. Çoğu oyuncunun içeceğini abur cuburunu, yemeğini bilgisayar başında yiyor, içiyor. Benim göz zevkimin umurunuzda olmadığı gibi, sizin yeme içme tercihleriniz de bizim umurumuzda değil.
Fanboyluk konusuna gelecek olursak, tüm bilgisayar parçalarım ve ekipmanlarımın içinden sadece kulaklığım ve RAM'lerim Corsair marka.
Tamam en iyisi K68. Ben de XPG marka don giyiyorum zaten.

Dene bakalım yenisini veriyorlar mı? Sıvıdan dolayı oluşan hasarlar garanti kapsamına girmez genelde, su geçirmez bir iPhone al suya at bozulsun applea götür "bunda sıvı teması var" der garantiye sokmaz.

Ben ASUS TUF K3 kullanıyorum, kendi kullandığım klavye Summoner değil manyetik bilek desteği çıkıyor dediniz ben de benim manyetik destekli klavye kullandığımı ve çıkmadığını söyledim çıkması için de bir sebep yok klavyenin üstünde halay çekmiyorsunuz. Fanboy deyip millete gereksiz yere laf atarsanız tabii yazdığım şey karışır.
Ben size laf anlatamayacağım, en iyisi siz şu videoyu izleyip suya dayanıklı mı dayanıksız mı karar verin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamam en iyisi K68. Ben de XPG marka don giyiyorum zaten.
En iyisi K68 diye bir iddiam yok. Ama sırf siz aldınız diye başkalarını da o ürüne yönlendirmeniz garip. Biz şahsen kuzenimle kuzenim klavye almadan önce epey bir araştırma yapmıştık. Hatta XPG Summoner'i tavsiye ettim. Fakat sonradan K68'in özellik, dizayn, tasarım olarak çok daha iyi olduğu kanaatine vararak Corsair K68 aldı kendisi. Corsair K68 sırf su ve toz geçirmezliği olduğu için bile sollar XPG Summoner'i. Eğer hala XPG Summoner'in daha iyi olduğunda ısrarcıysanız arkadaşa attığım videoyu siz de izleyebilirsiniz. İyi Sosyaller.

Ben size laf anlatamayacağım, en iyisi siz şu videoyu izleyip suya dayanıklı mı dayanıksız mı karar verin;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En iyisi K68 diye bir iddiam yok. Ama sırf siz aldınız diye başkalarını da o ürüne yönlendirmeniz garip. Biz şahsen kuzenimle kuzenim klavye almadan önce epey bir araştırma yapmıştık. Hatta XPG Summoner'i tavsiye ettim. Fakat sonradan K68'in özellik, dizayn, tasarım olarak çok daha iyi olduğu kanaatine vararak Corsair K68 aldı kendisi. Corsair K68 sırf su ve toz geçirmezliği olduğu için bile sollar XPG Summoner'i. Eğer hala XPG Summoner'in daha iyi olduğunda ısrarcıysanız arkadaşa attığım videoyu siz de izleyebilirsiniz. İyi Sosyaller.
XPG Summoner kullandığımı nerden çıkardın? Ayrıca suya dayanıksız diye bir şey dedim mi ben? Hatta aksine iyi olduğu tarafı toz ve suya karşı dayanıklı dedim. Bence daha fazla uzamasına gerek yok. Objektif olmamızı söyleyip hala taraflı davranıyorsun. Ulan klavye altı üstü, ne bu savunma çabası. Klavyeyi seçmek alacak arkadaşa kalmış.
Ses tekerleği bir klavyeye çok yakışıyor fakat XPG Summoner'de ses tekerleğinin dizaynı çok kötü. Açıkçası beni klavyeden uzaklaştıran en büyük etken de buydu. Keşke kendi klavyenizin avukatlığını yapmak yerine konuya biraz da objektif yaklaşsaydınız.
Kime göre neye göre çok kötü? Yine kendi açından yaklaşıp objektif olmamızı söylüyorsun. İyi sosyaller sana da.

Hocam tercih senin. İkisi de güzel klavye. Işıklarını kapatıp kullanacağım dersen al corsair geç, ancak XPG de rampage gibi bir marka değil, sorun yaşadığında çözüm alırsın muhakkak. Ben 2 haftadır xpg red sw kullanıyorum. Şöyle özetleyeyim deneyimimi; tuş takımı biraz nazik gibi duruyor, soyulur mu kırılır mı bilemem uzun kullanımda. Ayrıca büyük tuş(space, enter gibi)sabitleyicileri biraz traş. Kenarlarından dokununca oynuyor. Yay sesi hiçbir tuşta mevcut değil. Ayrıca tek bastın, çift bastın, bastın, basmadın gibi sorun da yok. Bilek desteği kaplama sünger, hoş malzemeden yapılmış ve mıknatıslı; bazen çekip kaldırıyorum lazım olmadığında. En azından beyaz led olsaydı Corsair tercih ederdim ben şahsen popülaritesinden dolayı, ancak Xpg'den de memnunum, bilgine.

XPG Summoner kullandığımı nerden çıkardın? Ayrıca suya dayanıksız diye bir şey dedim mi ben? Hatta aksine iyi olduğu tarafı toz ve suya karşı dayanıklı dedim. Bence daha fazla uzamasına gerek yok. Objektif olmamızı söyleyip hala taraflı davranıyorsun. Ulan klavye altı üstü, ne bu savunma çabası. Klavyeyi seçmek alacak arkadaşa kalmış.

Kime göre neye göre çok kötü? Yine kendi açından yaklaşıp objektif olmamızı söylüyorsun. İyi sosyaller sana da.
Suya dayanıksız olduğunu zaten siz değil diğer arkadaş söyledi.
Boş Fanboyluk lafını sizden ziyade diğer arkadaş için söylemiştim.
Neyse, konu fazla uzadı. Size göre XPG Summoner, bana göre ise Corsair K68 daha iyidir hocam. İstemeden kırdıysam/üzdüysem özür dilerim. İyi sosyaller tekrardan :)

Yeni konular

Geri
Yukarı