12000-13000 TL GTX 1080 Sistem toplama

Walborg

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun amaçlı evladiyelik bir sistem topladım.
Sistemi toplamak için İnventus'u tercih ettim.
Sebep:
Müşteri memnuniyeti açısından güvenilir olması (en azından ben öyle biliyorum).
Evime çok yakın olmasıdır.
Sistemi doların toplamak için doların düşmesini mi beklemeli yoksa dolar daha fazla yükselmeden sistemi toplamalı mı kararsızım.
Kasım-Aralık civarından önce toplayamam.
Trol amaçlı değildir.Lütfen yardımcı olunuz yorumlarınızı bekliyorum.

MSI Z170A MPOWER GAMING TITANIUM INTEL Z170, DDR4, LGA1151,
SATA6Gb/s, M2, USB3.1, DVI, HDMI ATX Anakart
1017,03TL

INTEL Core i7-6700K Skylake 4.00GHz, 8MB, çift kanal DDR4, 14nm, LGA1151, soğutucu yok İşlemci 1343,74TL

CORSAIR CW-9060024-WW Hydro Serisi H80i v2 Yüksek Performanslı Sıvı İşlemci soğutucusu
475,96TL

CORSAIR CMK16GX4M2B3000C15R VENGEANCE LPX DDR4-3000Mhz C15 16GB (2x8GB) DUAL (15-17-17-35) 1.35V Bellek
430,57TL

SEAGATE ST3000DM001 Barracuda 3TB 64MB 7200rpm SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk
421,04TL

SAMSUNG MZ-N5E500BW 850 EVO 500GB SSD M.2 540-500MB/s SSD sabitdisk
667,66TL

MSI GTX 1080 GAMING X 8G GTX1080, PCI-E16 3.0, 8GB/256bit GDDR5X, HDMI, DVI, 3xDisplayPort Ekran kartı 3039,04TL

CORSAIR CC-9011011-WW 400R Carbide Serisi USB3.0 Mid-Tower Güç Kaynaksız Kasa 417,37TL

CORSAIR CP-9020086-EU CS850M 850W 80+ Gold tak çıkar Güç kaynağı
512,03TL

ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör

Kasa:8324,44TL Monitör:3.072TL Toplam 11.400 Diyebiliriz

Cevap veremezsem eğer forum bir süre ceza vermiştir.
Konuyu ilk açtığımda x99 anakart ve i7 6850k işlemci düşünmüştüm.Bu yüzden şuan konu başlığı ile sistem uyuşmuyor.

Son düzenleme:
12000-13000TL'lik sistem diyorsunuz hala gidip şaka gibi Z170 çipsetli sistem topluyorsunuz aklım mantığım almıyor, çıldırmamak için zor duruyorum. Dolar ilerleyen zamanlarda ortalık duruldukça düşebilir beklemelisin az daha. Bak aşagıda ne topladım yine İnventus'dan sizin için yazdığın sistemi katlayıp cebine kor parka gezmeye çıkartır. Bütçe düşürmek istersen kasa, ssd ve anakartta değişikliğe giderek daha ucuz alt modellere kaçabilirsin hatta işlemciyide 6850K ya çekebilirsin fakat bunlar senin yazdığın gibi evladiyelik.

canavar.jpg

Burası tam 11.500TL falan tutuyor, istediğin 2K monitörü de sen ekle (3D falan yukarda yazdığın gibi uçuk olmadan:)) 13.000TL geçmez. Bu sistem senin yukarda topladıgın Z170'i 2 yada 3 ile çarpar. Bu kadar param olsa bu sistemi alır yapabilceklerimin sınırlarını zorlarım. :) Zira video editlemeyi, animasyonu seviyorum. :)

Son düzenleme:
12000-13000TL'lik sistem diyorsunuz hala gidip şaka gibi Z170 çipsetli sistem topluyorsunuz aklım mantığım almıyor, çıldırmamak için zor duruyorum. Dolar ilerleyen zamanlarda ortalık duruldukça düşebilir beklemelisin az daha. Bak aşagıda ne topladım yine İnventus'dan sizin için yazdığın sistemi katlayıp cebine kor parka gezmeye çıkartır. Bütçe düşürmek istersen kasa, ssd ve anakartta değişikliğe giderek daha ucuz alt modellere kaçabilirsin hatta işlemciyide 6850K ya çekebilirsin fakat bunlar senin yazdığın gibi evladiyelik.

Eki Görüntüle 195302
Burası tam 11.500TL falan tutuyor, istediğin 2K monitörü de sen ekle (3D falan yukarda yazdığın gibi uçuk olmadan:)) 13.000TL geçmez. Bu sistem senin yukarda topladıgın Z170'i 2 yada 3 ile çarpar. Bu kadar param olsa bu sistemi alır yapabilceklerimin sınırlarını zorlarım. :) Zira video editlemeyi, animasyonu seviyorum. :)

Sistem için sağol.
Oyunlarda performans olarak i7 6850k daha iyi değilmi?
Yayıncılık veya youtube için bir şeyler yapmayı düşündüm ama muhtemelen yapmam bilemiyorum.
3d oyunlarda değil ama film veya video izlerken kullanırım.3d özelliğinden vazgeçebilirim ama bu sisteme yakışıcak bir monitör olması lazım.
2k monitörler en az 2300tl civarı olması lazım.
ASUS 27" PG278Q ile aradaki farklara bakmak lazım.

Son düzenleme:
Sistem için sağol.
Oyunlarda performans olarak i7 6850k daha iyi değilmi?
Yayıncılık veya youtube için bir şeyler yapmayı düşündüm ama muhtemelen yapmam bilemiyorum.
2k monitörler en az 2300tl civarı olması lazım.
ASUS 27" PG278Q ile aradaki farklara bakmak lazım.

6900K sadece oyun içi tabiki çok üst seviye fakat 6850K ondan aşagı kalmaz sen azından ileride SLI yapmayı düşünürsen kesinlikle ikisinde de en yüksek performansı alacağın işlemciler, 6850K seçebilirsin maliyeti düşürmek için anakartıda MSI X99 SLI Plus seçerek birazda ordan düşürürsün. Sonra benim yazdıgım kasa yani MasterCase Pro 5 bana göre bu sisteme en muhteşem olabilecek kasa ama tabiki ondada indirime giderek başka bir model yazılabilir. SSD'de Samsun Evo 850 500GB yerine CrucialX 480GB tercih edilebilir az olsada ordanda tasarruf edilebilir. Bu dediklerimi yaparsan sana önerdiğim canavar sistemin muadilini toplamış olursun arttırdıgın miktarlada istediğin monitörü çok rahat alırsın diye düşünüyorum.

6900K sadece oyun içi tabiki çok üst seviye fakat 6850K ondan aşagı kalmaz sen azından ileride SLI yapmayı düşünürsen kesinlikle ikisinde de en yüksek performansı alacağın işlemciler, 6850K seçebilirsin maliyeti düşürmek için anakartıda MSI X99 SLI Plus seçerek birazda ordan düşürürsün. Sonra benim yazdıgım kasa yani MasterCase Pro 5 bana göre bu sisteme en muhteşem olabilecek kasa ama tabiki ondada indirime giderek başka bir model yazılabilir. SSD'de Samsun Evo 850 500GB yerine CrucialX 480GB tercih edilebilir az olsada ordanda tasarruf edilebilir. Bu dediklerimi yaparsan sana önerdiğim canavar sistemin muadilini toplamış olursun arttırdıgın miktarlada istediğin monitörü çok rahat alırsın diye düşünüyorum.

Anakartlar hakkında pek bilğim yok.MSI X99 SLI Plus aldığımda ne kaybederim bilmiyorum.
Kasa çok önemli , yaz günlerinde performans düşüşü yaşamak istemem(olacaksada minimum düzeyde tutmayı tercih ederim).Ondan dolayı MasterCase Pro 5 daha iyi bir kasa önermeleri lazım ki başka bir tercih yapayım.
SSD değiştirmek istemiyorum.
İleride 4k 1ms 144hz monitörler çıktığında SLI yapabilirim.

Anakartlar hakkında pek bilğim yok.MSI X99 SLI Plus aldığımda ne kaybederim bilmiyorum.
Kasa çok önemli , yaz günlerinde performans düşüşü yaşamak istemem(olacaksada minimum düzeyde tutmayı tercih ederim).Ondan dolayı MasterCase Pro 5 daha iyi bir kasa önermeleri lazım ki başka bir tercih yapayım.
SSD değiştirmek istemiyorum.
İleride 4k 1ms 144hz monitörler çıktığında SLI yapabilirim.

MSI X99A SLI Plus ile MSI X99A Gaming Pro Carbon arasında performans farkı yok sadece görsellik farkı var. MasterCase Pro 5 kasanın devasa yan penceresinden karbon fiber kaplamalı ve bol led aydınlatmalı Gaming Pro Carbon daha güzel görünür tek fark bu! Ama sadece görsellik için fazla para vermenin anlamı yok diyorsan SLI Plus sizin işinizi görür. Kasaya gelince bence bu güne kadar üretilmiş en güzel kasalardan birisi MasterCase Pro 5 daha iyisi yine MasterCase Maker 5 ama oda daha pahalı, diğerinden farkı ve gereği yok, Pro 5 muhteşemdir. Eğer SSD değiştirsende hissedilir bir performans değişimi farketmezsin sadece tasarruf etmiş olursun fakat monitörde doğru karar vermişsiniz. GTX1080 2K bir monitörle sizi kesinlikle pişman etmez ilerde 4K 1ms 144Hz monitör çıkarsa bir GTX1080 daha alır HB Bridge ile SLI yaptıgınızda performansı karşısında gülümsemenize engel olamazsınız. :)

MSI X99A SLI Plus ile MSI X99A Gaming Pro Carbon arasında performans farkı yok sadece görsellik farkı var. MasterCase Pro 5 kasanın devasa yan penceresinden karbon fiber kaplamalı ve bol led aydınlatmalı Gaming Pro Carbon daha güzel görünür tek fark bu! Ama sadece görsellik için fazla para vermenin anlamı yok diyorsan SLI Plus sizin işinizi görür. Kasaya gelince bence bu güne kadar üretilmiş en güzel kasalardan birisi MasterCase Pro 5 daha iyisi yine MasterCase Maker 5 ama oda daha pahalı, diğerinden farkı ve gereği yok, Pro 5 muhteşemdir. Eğer SSD değiştirsende hissedilir bir performans değişimi farketmezsin sadece tasarruf etmiş olursun fakat monitörde doğru karar vermişsiniz. GTX1080 2K bir monitörle sizi kesinlikle pişman etmez ilerde 4K 1ms 144Hz monitör çıkarsa bir GTX1080 daha alır HB Bridge ile SLI yaptıgınızda performansı karşısında gülümsemenize engel olamazsınız. :)

(y)Şuan sistem oldu görünüyor ,para için bi süre daha beklemem gerekicek.
MSI X99A SLI Plus alıp,bütçeyi biraz da olsa rahatlatmış olurum.
Kulalıklık önerisini sisteme dahil etmedim ama pc aldıktan sonra 1-2 ay sonra alırım.
Kulaklık için ne kadar para verirsin dersen bilemiyorum 100lirayada 200lirayada var.
böyle bi pc toplayıp kötü bi kulaklık alırsamda sırıtır:lanet:
bu yüzden bu sisteme nasıl bir kulaklık önerirsin.

MSI X99A SLI Plus alıp,bütçeyi biraz daha rahatlatmış olurum.
Kulalıklık önerisini sisteme dahil etmedim ama pc aldıktan sonra 1-2 ay sonra alırım.
Kulaklık için ne kadar para verirsin dersen bilemiyorum 100lirayada 200lirayada var.
böyle bi pc toplayıp kötü bi kulaklık alırsamda sırıtır
bu yüzden bu sisteme nasıl bir kulaklık önerirsin.

Valla dediğiniz gibi kulaklık falan en son iş ama hem ucuz hem güzel olsun derseniz HyperX Cloud Stinger güzeldir ucuzdur muadili Logitech G230-G231 olabilir ama ben o kadar da para vermem kulaklığa diyorsan Corsair Raptor H4 diyebilirim daha uygun fiyatla ve kalitelidir. Ben şahsen oyun içinde olsa kulaklığa çok para dökmem sonuçta en çok hareket ettirilen, sağa sola koyulan, atılan, kabloluysa çekiştirilen ve arızalanan parçalardandır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı