12000 TL sistem toplama

Bütçe
12000

Crucial Ballistix 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 BL8G32C16U4R-Kutusuz Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 2 tane

6731TL yapıyor burası kalan bütçe ile stoklar gelince 3060 falan bulunabilir.
Hocam RTX 3060 4000-5000 olacak deniyor, yazdığınız parçalardan biraz daha iyisi alınabilir, mesela ram arttırılır vs.

Güç kaynağı Core Reactor olabilir öyle bir durumda. Belki zorlanırsa 3060 Ti bile toplanabilir ama ben en kötü ihtimali göz önünde bulundurdum 3060 6500TL olur falan diyenler var.
RTX 3060 en kötü ihtimal 6500 TL'yi geçerse yurt dışından sipariş eder. Ben de RTX 3060 alacağım, işimi garantiye almak açısından amazon.de'den almaya karar verdim. Bu arada evet, güç kaynağını unutmuşum, geri kalan parayla da 700w güç kaynağı alınabilir.

https://www.hepsiburada.com/dark-ra...ent=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.90.7 Kasa nasıldır bilmiyorum.

https://www.hepsiburada.com/zalman-zm650-gvii-650w-80-bronze-guc-kaynagi-p-HBV00000W3WBE Gerisini siz önerin ben bilmiyorum pek sistem toplamayı.
Diğer parçalar güzel ancak o kasa... Anakart fazla pahalı olmuş, orta seviye bir B460 olabilir bunun yerine. Artık her şeye Patriot Burst önermeyi bırakın, bu sisteme M2 daha iyi olur.

Herkese teşekkür ediyorum.
Hocam GTX İster misiniz Yoksa RTX mi?

Aralarındaki farkı dahi araştırdığım durumdayım. Ama sanırım şu an RTX en mantıklı opsiyon.

Sizin adınıza çok sevindim herkese nasip olur inşallah.

Çok teşekkür ediyorum. Umarım herkesin hayalindeki bilgisayarı toplama fırsatı olur sahiden.

-
Arkadaşlar attığınız parçalara bakıyorum ve parçaları tek tek araştırıyorum. Sistem yiyecek, render edecek uygulamalar kullandığım için işlemciyi bir tık yükseltebilirim. Sanırım böyle bir durumda ana parçanın etrafına toplamak en mantıklısı ve bunun için 3060 Ti civarında bir sistem toplamak isterdim ancak stoklar kafamı karıştırıyor.

3060 Ti'a yakışacak, almışken şunu al dediğiniz işlemci nedir?
Intel I7 10700K fazla mı kaçıyor? Şu anda stok muhabbeti bütçem konusunda da kafamı karıştırıyor.

Sizce kasanın kendisine ve ekrana ne kadar bütçe ayırmalıyım? Optimal olan bir şeyler kafi olacaktır.

Herkese tekrardan teşekkür ediyorum.

Herkese teşekkür ediyorum.

Aralarındaki farkı dahi araştırdığım durumdayım. Ama sanırım şu an RTX en mantıklı opsiyon.

Çok teşekkür ediyorum. Umarım herkesin hayalindeki bilgisayarı toplama fırsatı olur sahiden.

-
Arkadaşlar attığınız parçalara bakıyorum ve parçaları tek tek araştırıyorum. Sistem yiyecek, render edecek uygulamalar kullandığım için işlemciyi bir tık yükseltebilirim. Sanırım böyle bir durumda ana parçanın etrafına toplamak en mantıklısı ve bunun için 3060 Ti civarında bir sistem toplamak isterdim ancak stoklar kafamı karıştırıyor.

3060 Ti'a yakışacak, almışken şunu al dediğiniz işlemci nedir?
Intel I7 10700K fazla mı kaçıyor? Şu anda stok muhabbeti bütçem konusunda da kafamı karıştırıyor.

Sizce kasanın kendisine ve ekrana ne kadar bütçe ayırmalıyım? Optimal olan bir şeyler kafi olacaktır.

Herkese tekrardan teşekkür ediyorum.
valla ben ilk başta 2060 ekran kartı ve i7 107000 işlemcili toplamıştım, sonra sağolsunlar güzel tavsiyelerde bulunuldu son olarak aşağıdaki sistemi topladım. bende oyun, yayın, video edit, photoshop olarak kullanacağım sistemi.

belki fikir edinirsiniz.

1 X SEAGATE 2TB Barracuda 256MB 7200rpm 3.5" SATA 3.0 Harddisk
1 X Sistem Montaj Hizmeti
1 X ASUS TUF B450-PRO GAMING 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 DVI HDMI ATX Anakart
1 X AMD RYZEN 7 3700X 3.6GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
1 X POWER BOOST VK-T01B RGB 650W 80+ Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa
1 X SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma)
1 X ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL OC 8GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
2 X XPG 8GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram

Hiç bu kadar bütçe ile böyle bir konu açacağımı düşünmez, diğerlerinin konularına bakar, iç çekerdim. Ancak o gün benim için de geldi.

Çıkabileceğim bütçe bu, hafif oynamalar eğer yüzdesel olarak büyük performans katıyorsa yapabilirim. Çok uzun zamandır güncel durumları bilmediğimden dolayı, bir süredir YouTube'da, forumda sürekli okumalar yapıyorum. Bir de buraya sorayım dedim.

Şu ana kadar çıkmış oyunları ve çıkacak oyunları en rahat oynatacak, PC ile ilgili genel kullanım sorunlarımı minimuma indirecek bir bilgisayar toplamak istiyorum. Tek spesifik tercihim, ekran kartı için NVIDIA olması olabilir.

Parça önerileriniz nelerdir?

Şu an ekran kartı fiyatları aşırı pahalı. Önerim şu; Haziran'a kadar bekleyin (bende öyle yapacağım). Sadece 12000 TL ekran kartı fiyatı (Omega bruh) ama eski fiyatlarla düşünürsek:
ASUS RTX 3060 Ti dual= 5700TL.
Ryzen 5 5600x= 2500 TL
Bence bu parçalar iyi (ASUS Dual değişebilir RTX 3060 Ti olsun diye koydum) ama diğer parçalarda çok bilgi sahibi değilim ( anakart olarak B450 Tomahawk olabilir, RAM olarak HyperX Fury RGB 3200MHz, kasa olarak MSI 100M olabilir. Bütçeyi aşıyor mu kontrol etmedim ama bunlara bak bence. Çok bilgi sahibi olmadığım için parantez içinde yazdım.)
Fiyat? Stok? Hiç düşünmeden söylüyorsunuz.

Şu an zaten bilgisayar toplanmaz mecburen Haziran'a kadar bekleyeceğiz :( . Bu arada bilgisayarı topladığınızda Technopat'ta konu açıp beni etiketlerseniz çok sevinirim (aşağı yukarı bende o bütçeye bilgisayar toplayacağım onun için diyorum :) .)

Geri
Yukarı