12000TL Sistem Tavsiyesi

Sadi Uğurlu

Decapat
12.000TL'ye sistem toplamam gerekiyor tabii ki gönül ister daha fazla bütçem olsun ama maalesef on iki bini bir kuruş geçemem. Aklımda bir sistem var sizden ricam bu fiyat aralığında bu sistemi toplayabilir miyim konusunda beni aydınlatmanız. Malum yaz geliyor ve karne hediyesi vs. adı altında bazı indirimler oluyor bunlar sayesinde alabileceğimi düşünüyorum sizlerin değerli fikirlerini de merak ettim. Almak istediğim sistemin özellikleri şu şekilde;

-2080 Ekran kartı
-Ryzen 7 2700x İşlemci

-Ucuz ve bu sisteme yakışır bir monitör. (1080p de darboğaz yapar korkum var o yüzden 2k daha mantıklı olur düşüncesindeyim.)

Bu parçalar dışında kalan parçalarda herhangi bir şartım yok, her öneriye açığım sizce bu fiyata toplanabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
2070 ile belki toplanır yoksa parçaların kalitelerinden kısmak gerekebilir. Şahsen o kadar para verip kalitesiz parçalar almak istemem mesela gampower PSU, powerboost kasa gibi gibi.

Aşağıda yazdıklarımı farklı sitelerden alıp kendin toplarsan eminim minimum 500 TL daha uygun olacaktır. KDV indirimi vs beklersen dahada uygun olur.

SSD de belki adata tercih edip 150 TL + PSU 150 TL + Kasa kalitesiz olursa 100 150 TL düşer.

392863

Önerilerimi yazım sonra size pc toplim.
1.Hocam yaza yaklaşık bir ay var. Bu ülkede doların ne olacağı pek belli olmuyor. Geçen günlerde yirmi kuruş artı bir günde. Elinizi çabuk tutmanızı öneririm ya parayı dolar yaptırınız yada ani dolar çıkışlarından etkilenmeyi göze alınız
2.Casper markasını severmisiniz bilmem ama o sisteme 2K 144hz 1 MS 27 inç monitör düşünüyorum ve en ucuzu 3000TL. Casper ise 1800TL lik modeli var. Tabi o modelin dejavantajı var. Diğer monitörler gibi yukarı aşşağı çok hareket etmiyor
Tn panel ama diğer özellikleri oyun canavarı ve performans manyağı yapıyor o monitörü.
Eki Görüntüle 392865
Hocam naptınız o psu ya 800tl verilirmi 😅
2070 ile belki toplanır yoksa parçaların kalitelerinden kısmak gerekebilir. Şahsen o kadar para verip kalitesiz parçalar almak istemem mesela gampower PSU, powerboost kasa gibi gibi.

Aşağıda yazdıklarımı farklı sitelerden alıp kendin toplarsan eminim minimum 500 TL daha uygun olacaktır. KDV indirimi vs beklersen dahada uygun olur.

SSD de belki adata tercih edip 150 TL + PSU 150 TL + Kasa kalitesiz olursa 100 150 TL düşer.

Eki Görüntüle 392863
Sondaki monitör işi başka konudan alıntı yanlış oldu

Dosya Ekleri

• 51EB5434-A70A-4C51-9836-A687CD465A77.png
    51EB5434-A70A-4C51-9836-A687CD465A77.png
    109,4 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
12.000TL'ye sistem toplamam gerekiyor tabii ki gönül ister daha fazla bütçem olsun ama maalesef on iki bini bir kuruş geçemem. Aklımda bir sistem var sizden ricam bu fiyat aralığında bu sistemi toplayabilir miyim konusunda beni aydınlatmanız. Malum yaz geliyor ve karne hediyesi vs. adı altında bazı indirimler oluyor bunlar sayesinde alabileceğimi düşünüyorum sizlerin değerli fikirlerini de merak ettim. Almak istediğim sistemin özellikleri şu şekilde;

-2080 Ekran kartı
-Ryzen 7 2700x İşlemci

-Ucuz ve bu sisteme yakışır bir monitör. (1080p de darboğaz yapar korkum var o yüzden 2k daha mantıklı olur düşüncesindeyim.)

Bu parçalar dışında kalan parçalarda herhangi bir şartım yok, her öneriye açığım sizce bu fiyata toplanabilir mi ?
Hocam yanlış anlamayın ama neden 2080 ekran kartında ısrar ettiğinizi anlayamadım. Gereksiz bir harcamadan başka bir şey olmadığı kanaatindeyim. Bende bir sistem toplamayı denedim ama 13.500 civarına denk geldi

Hocam şahsen benim önerim bu 700tl ye 1 tb ssd 😂
5000tl ye rtx 2080.
Rtx 2080 in 2070 le arasında baya fark var. rtx 2060 la rtx 2070 birbirine çok yakın.
R7 2700x çok pahalı malesef onun yerine r7 2700 seçtim.
Ramler i değiştirebilirsin rgb li seçtim.
Kasa size kalmış o fiyatlarda başka sitelerden seçersiniz
Psu da size kalmış o fiyatlara 700w minimum alın
Monitör ise şu

Ben şahsen 10.5 k da topladım
Hocam bide resim yukarda dikkatlice bakınız
İnno ekran kartı kötüdür diye düşünemyin büyük bir marka fakat fütkiyede pek bilinmiyor

Tolga kardeşim sağol o monitörü hiç bilmiyordum casper dan daha iyi 😂 sağol(bende almayı düşünüyorum artık o monitörü)
Fakat ssd konusunda önerim var 200 tl farkla James donkey 960 gb alınabilir
Monitörü aslında isteksiz koydum. Topladığım hiçbir sistemde TN panel önermedim. VA panellerin biraz daha pahalı olması ve bütçenin kısıtlı olması nedeniyle bunu seçmek zorunda kaldım. Casper'dan bir tık daha iyi. SSD konusunda, arkadaşın bütçesini o kadar zorlamasak daha iyi. Yoksa ben de koyardım yüksek kapasiteli SSD. Ayrıca James Donkey ile problem yaşayanlar olmuştu zamanında. Şimdi pek olumlu gözle bakılmıyor markaya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı