1200TL 1TB SATA SSD önersi

Bütçe
1200TL

e.bukucu

Hectopat
Yer
Gaziantep
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria-Kingston A400
Anakart
Asus Prime B450M-K II
Merhaba, ASUS Prime B450M-K II anakartım var, M.2 yuvası 1 adet dolayısıyla SATA almak durumdayım. Bütçe biraz aşabilir ama fazla yukarı çıkamıyorum. Satıcının güvenilirliği çok önemli malum şu sıralar fazlasıyla sahte SSD durumu var. Aklımda şu iki model var:

Kioxia Exceria
Kingston A400

Önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ASUS Prime B450M-K II anakartım var, M.2 yuvası 1 adet dolayısıyla SATA almak durumdayım. Bütçe biraz aşabilir ama fazla yukarı çıkamıyorum. Satıcının güvenilirliği çok önemli malum şu sıralar fazlasıyla sahte SSD durumu var. Aklımda şu iki model var:

Kioxia Exceria
Kingston A400

Almadıysanız farklı bir öneride bulunmak isterim. Anakartınızdaki PCI-e X1 slotu boşsa ve ekran kartı önünü kapatmıyorsa dönüştürücü ile M.2 SSD alabilirsiniz. Kuzenim ve bir arkadaşıma da bu şekil aldırdım, forumda da 2 kişiye aldırdım bu ve gayet memnunlar.

Onlar afais dönüştürücü almışlardı ve hızları 900/900 ile 2165/1720 ydi. Siz de her türlü SATA'dan yüksek hız alırsınız hem de elinizde ileriye dönük bir SSD olmuş olur. Kendi ssdnizde DRAM yoksa veya hızları daha düşükse dönüştürücüye onu takar attığıma Windows kurarsınız.

Kioxia Exceria
Kingston A400

İkisi de kötü, bütçe artarsa Ultra 3D artmazsa CS900.
Edit: Piyasada 1TB Ultra 3D sanıyırım yok olan da samsung fiyatına.
Ucuz istenirse de bu:

Geri
Yukarı