1200TL bilgisayar toplama

AscBlacKDevil

Centipat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Hemşire
Arkadaşlar hepinize merhaba,

Başlıkta da belirttiğim gibi 1200 lira gibi bir bütçem var.
Bilgisayardan beklentim sadece film izlemek ve sosyal medyada takılmak ve M. Office programlarını kullanabilmek.

Kendi başıma biraz araştırdım ama çok iç açıcı sonuçlar elde edemedim. Sizden yardım istemek mantıklı geldi.
Tabii ki bu bütçeyle pek bir seçeneğimiz yok ama birkaç önceliğimiz var.

Mümkün olduğunca 2. elden uzak durmak istiyoruz. ( RAM dahil değil isterseniz RAM 2. el düşünülebilir. )
Teknolojik nesil olarak ulaşabileceğimiz son nesili istiyoruz. Çok geri bir makine olmasın zaten çok bir beklentimiz yok kendisinden.

Fikirlerinizi bekliyorum. Okuyup kafa yoran herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 2. El Ram Bellekler ve Harddisk almak başta sorun yaratabilecek parçalar. Bazı programlar yardımıyla çok rahat sağlıklı olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Ancak ne de olsa elektronik siz aldıktan 1 gün sonra da, 1 yıl sonrada bozulabilir. Bunları başta belirteyim yine de bilmekte fayda var.

Size önereceğim parçaları en uygun fiyatlara bilindik sitelerden satın alırsanız, dediğiniz işleri çok rahat görecek bir bilgisayar almış olursunuz.

RAM > DDR4 3000MHz 8G
CPU > Kesinlikle Ryzen 3 2200G
Anakart > DDR4 & 3000MHz destekleyen sizin işinizi görecek uygun fiyatlı bir anakart
Kasa & PSU > 350w PSU bulunan herhangi bir kasa sanırım yeterli olur.
SSD & HDD > SSD almanız her türlü daha iyi olur. Her türlü işi hızlandırır. HDD her yerde var 2. el sağlam bulursunuz en kötü :)

1200'ü aşabilir ama en uygun sistem böyle olur sizin için..

Öncelikle 2. El Ram Bellekler ve Harddisk almak başta sorun yaratabilecek parçalar. Bazı programlar yardımıyla çok rahat sağlıklı olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Ancak ne de olsa elektronik siz aldıktan 1 gün sonra da, 1 yıl sonrada bozulabilir. Bunları başta belirteyim yine de bilmekte fayda var.

Size önereceğim parçaları en uygun fiyatlara bilindik sitelerden satın alırsanız, dediğiniz işleri çok rahat görecek bir bilgisayar almış olursunuz.

RAM > DDR4 3000MHz 8G
CPU > Kesinlikle Ryzen 3 2200G
Anakart > DDR4 & 3000MHz destekleyen sizin işinizi görecek uygun fiyatlı bir anakart
Kasa & PSU > 350w PSU bulunan herhangi bir kasa sanırım yeterli olur.
SSD & HDD > SSD almanız her türlü daha iyi olur. Her türlü işi hızlandırır. HDD her yerde var 2. el sağlam bulursunuz en kötü :)

1200'ü aşabilir ama en uygun sistem böyle olur sizin için..

Teşekkürler cevabın için ama önceliğimiz 1200 tlyi geçmemesi...

1200TL ile güncel sisteme sahip olabilirsiniz fakat sıfır parça alacağım derseniz çıkmaza giriyor. Şimdi o söylediğin işlemleri 500TL lik kasa ile çok rahat görebilirsin DDR3 bir sistem toplarım 2.El. Bütçe sıkıntısı varsa 700TL cebinde kalır. Sıfır diyorsan, bir kaç parça 2.El olmak suretiyle piyasaya bakar toplarım.

Bu arada donanım bilginiz var mı? Yani parçaları birleştirme kasayı hazır etme gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı