1200TL'ye anakart islemci ve RAM tavsiyesi

Ecchigami

Centipat
RX 570 ekran kartim var i5 6500 islemci ile kullaniyorum fakat oyunlarda darbogaz yasiyorum.
O yüzden bu karti besleyebilecek bir islemci ariyorum aklimda Ryzen 5 1600 var ama anakart ve RAM konusunda kararsizim. Overclock'la ugrasmiyorum anakartta M.2 SSD girisi olsa yeter.

i5 6500 ile darboğaz yaşamanız garip. Hangi oyunu oynuyorsunuz? MSI Afterburner'den değerlere baktınız mı? Kaç GB RAM'iniz var?

r6s, dead by daylight, pubg, csgo, bf V
8gb ram var yetersiz olabiliyor biliyorum ama ram takviyesi yapmak istemedim çünkü ddr3 sistem. onun yerine ryzen sisteme gecmeyi dusundum
ve evet afterburnerdan degerlere bakiyorum Gpu kullanimi hiç %100 olmuyor bazen 0'a iniyor cpu ise
% 70-90 oyuna göre degisiyor

r6s, dead by daylight, pubg, csgo, bf V
8gb ram var yetersiz olabiliyor biliyorum ama ram takviyesi yapmak istemedim çünkü ddr3 sistem. onun yerine ryzen sisteme gecmeyi dusundum
ve evet afterburnerdan degerlere bakiyorum Gpu kullanimi hiç %100 olmuyor bazen 0'a iniyor cpu ise
% 70-90 oyuna göre degisiyor
Ekran Alıntısı.PNG

Yılbaşında büyük ihtimalle indirime girerler. 1200-1250 TL civarına alırsınız. Fakat darboğaz denen şey işlemcinin %90-100 civarında olup ekran kartının tam performansta çalışmaması demektir. PSU'nuz nedir? Ekran kartının 0'a inmesi de garip.

Eki Görüntüle 473744
Yılbaşında büyük ihtimalle indirime girerler. 1200-1250 TL civarına alırsınız. Fakat darboğaz denen şey işlemcinin %90-100 civarında olup ekran kartının tam performansta çalışmaması demektir. PSU'nuz nedir? Ekran kartının 0'a inmesi de garip.
psu aerocool vx plus 500w. ve öneriniz için tesekkurler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı