120mm kasa fanı önerisi

Be Quiet! (BL086) Shadow Wings 2 Case Fan, 14cm, Rifle Bearing - shop4tr.com burada sınırlı stok kalmış. Daha önce alışveriş yapmıştım ancak biraz uzun sürüyor gelmesi.

be quiet! PURE WINGS 2, 140mm Computer case Fan - shop4tr.com bunlar da mevcut hala.

Be Quiet! (BL086) Shadow Wings 2 Case Fan, 14cm, Rifle Bearing - shop4tr.com burada sınırlı stok kalmış. Daha önce alışveriş yapmıştım ancak biraz uzun sürüyor gelmesi.

be quiet! PURE WINGS 2, 140mm Computer case Fan - shop4tr.com bunlar da mevcut hala.

Aerocool söyledim dostum teşekkür ederim. Anakartta SYS FAN1 bağlantısı var. Orası dolu. Egzos fan takılı. Bir de CPU fan var. O da dolu işlemci takılı. Gelen fanı nereye takmam gerekiyor. İkinci bir fan bağlantı yeri göremedim.

Tanesine 80 ₺ verebilirim. Attığım fan nasıl sizce? Anakartım MSI B450M-A PRO MAX DDR4 4133MHz
Bu fanlı kasa kullanıyorum 3 adet.Soğutma performansından çok memnunum ve eğer satıcı yolluyorsa bende uzaktan kumandası da var.RGB olarak çok güzel ve şık duruyor.Öneririm.[/QUOTE]

Aerocool söyledim dostum teşekkür ederim. Anakartta SYS FAN1 bağlantısı var. Orası dolu. Egzos fan takılı. Bir de CPU fan var. O da dolu işlemci takılı. Gelen fanı nereye takmam gerekiyor. İkinci bir fan bağlantı yeri göremedim.
2 tane fan girişi az değil mi? Bir yanlışlık olmasın, sysfan1 varsa sysfan da olmalı bence.

Bilgisayarı aldığım yer ile görüştüm. QP bilişim yani. CPU fan ve sysfan1 var diyor. Fan çoğaltıcı almanız gerekiyor diyor.
Bende de Asus Rog Strix B450-F Gaming var 3 adet fanı rahatlıkla takabiliyorum ancak sizin kartınız 1 adet sistem fanı destekliyorsa maalesef çoklayıcı şart. Çoklayıcılar ile ilgili maalesef pek bilgim yok.

Bende de Asus Rog Strix B450-F Gaming var 3 adet fanı rahatlıkla takabiliyorum ancak sizin kartınız 1 adet sistem fanı destekliyorsa maalesef çoklayıcı şart. Çoklayıcılar ile ilgili maalesef pek bilgim yok.

3 pin girişine 4 pinli fan takılır mı acaba burada biraz bilgi kirliliği var. Biri görüp cevap verir umarım. Yardımın için teşekkür ederim.

4 pinli yuvaya 3 pinli takılabilir onda sorun yok.

Anakartınızda bulunan iki yuvada 4 pin gözüküyor.

Alacağım fan 4pinli. Çoklayıcı ise bir adet 4 pin, üç adet 3 pinli. Kısacası kasanın kendisinde olan fanı zaten sysfan1'de takılı ve 4 pinli. Onu ordan çıkarıp oraya çoklayıcıyı takıp, çoklayıcının 4 pinine tekrardan kasanın kendi fanını takacağım. Çoklayıcının 3 pinli girişine ise 4 pinli yeni aldığım fanı takacağım. Fakat bir pin dışarıda kalacak? Böyle bir şey olabiliyor mu? Biraz karışık oldu ama anlaşılır 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı