12400F 5 yıl götürür mü?

6 yıl bile götürür.

Güncel oyunlar ne kadar bilmiyordum da metro exodus dlss ile ultra ds rahat oluyordu 144 fps 5 sene gitmez de 60 gider.

6700 XT 2-3 yıl sonra 2K ultra açacak güçte olmayacak, bu yüzden ayar kısması gerekecek. O anlamda 2K götürmez dedim. Yoksa 1080p ultra oynamaktansa dediğim gibi 1440p high oynamak daha mantıklı.
ETS2 tarzı oyunlar oynayacak. 5 yıl götürmez mi RX 6700 XT.

Ets2 tarzı oyunları 20 sene bile götürür güncel 2k iyi grafikli oyunları da 4-5 sene götürecektir.

Gün geçtikçe ekran kartına karabasan gibi çöken grafik motorlarını ne yapacaksın 6700XT ile 2K Max 2 yıl sonra ayarlardan sağlam kısmaya başlarsın.
6700 XT 2-3 yıl sonra 2K ultra açacak güçte olmayacak, bu yüzden ayar kısması gerekecek. O anlamda 2K götürmez dedim. Yoksa 1080p ultra oynamaktansa dediğim gibi 1440p high oynamak daha mantıklı.
Oyunlar grafik olarak son demlere geldiler artık. Yılda 1-2 tane çıkan AAA oyunlar dışında o kadar yoran oyun çıkmıyor. Zaten kartları yoran grafik değil kenar düzeltme ayarı. MSAA, TAA gibi kenar düzeltmeler kafadan 30-40 FPS yiyor. Yüksek çözünürlüklerde pikseller sıklaştığı için kenar düzeltme ayarını açmanıza gerek kalmıyor. O yüzden 1080+MSAA'da alınan FPS'yi 2K doğal çözünürlükte alabiliyorsunuz.

O işlemci 2k da 5 yıl götürür de ekran kartı götürmez.

2K oyun odaklı bir sistem için en uygun fiyat performans işlemcilerinden biri Intel Core i5-12400F anakart olarak H660M anakart tercih ederseniz tam performansından sizi uzun süre götürür.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…