12400F ve 6700XT sisteme geçmek mantıklı mı?

RAM kalitesi diye bir şey yok bunlarda hocam, Spectrix D41 ve Ripjaws'ın ikisinde de belli bir çip yok. Ancak Spectrix D41, TUF Gaming Alliance'da var. Kalite olarak bundan bahsediyorsanız dediğinize göre XPG Spectrix D41 daha iyi.

SSD olarak üçü de SN570 ve üçünde de özelleştirme yapılabiliyor zaten.

Xigmatek PSU'nun tek artısı 650W olması hocam, kalite olarak FSP'den yüksek değil.

Kasa olarak VG15FE ve Xigmatek, ikisi de mesh ancak Xigmatek kasaya daha büyük ekran kartı sığabiliyor, o kadar.
Eh siz de haklısınız ama ödeme yöntemim de Vatan'a uygundu ve daha güvenilir buluyorum. Birkaç özelleştirme sonrası arada aşırı bir fiyat farkı kalmıyor ama biraz fazla ödemiş olabilirim. Yine de kesinlikle aman aman bir kazık yok. Maksimum kaç TL tasarruf edebilirdim?

Eh siz de haklısınız ama ödeme yöntemim de Vatan'a uygundu ve daha güvenilir buluyorum. Birkaç özelleştirme sonrası arada aşırı bir fiyat farkı kalmıyor ama biraz fazla ödemiş olabilirim. Yine de kesinlikle aman aman bir kazık yok. Maksimum kaç TL tasarruf edebilirdim?

Hocam vatandan alınmaz. Hem kazık hem de müşteri destekleri berbat. Aldığım monitör 3 gün sonra ölü piksel çıkardı iade kabul etmediler.

Hocam öyle yerlerde pek tasarruf edemezsiniz. Genelde normal fiyatıyla hatta üzerine ekleyip satıyorlar tüm parçaları, üstüne NVIDIA ekran kartlarının gereksiz pahalı olması da bir sorun. Ayrıca daha güvenilir buluyorsanız yapacak bir şey yok, Xigmatek PSU dışında gözüme kötü gelen bir şey yok aldığınız sistemde.

Hocam vatandan alınmaz. Hem kazık hem de müşteri destekleri berbat. Aldığım monitör 3 gün sonra ölü piksel çıkardı iade kabul etmediler.
AMD'den vazgeçtim o yüzden bu sistemi almazdım.
Hocam öyle yerlerde pek tasarruf edemezsiniz. Genelde normal fiyatıyla hatta üzerine ekleyip satıyorlar tüm parçaları. Ayrıca daha güvenilir buluyorsanız yapacak bir şey yok, Xigmatek PSU dışında gözüme kötü gelen bir şey yok aldığınız sistemde.
PSU sizce çok sorun oluşturur mu? 80+ ama Bronz değil. Bir tehlike yaratır mı?

AMD'den vazgeçtim o yüzden bu sistemi almazdım.

PSU sizce çok sorun oluşturur mu? 80+ ama Bronz değil. Bir tehlike yaratır mı?
Hocam Xigmatek X-Power öyle Rampage, GamePower PSU'lar kadar kötü değil ancak iyi de değil. Giriş seviyesi bir PSU. Sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ancak ileride sistem yükselteceğiniz zaman daha kaliteli bir PSU almanızı öneririm.

Ben de sizin sistemi almak için gittim ama ekran kartı yokmuş. O yüzden şu sistemi aldım ama yine ekran kartı ve SSD için bekleyeceğim...

SSD, 1 TB olacak.
Hayırlı olsun hocam şimdiden. Şu anki bilgisayarımı satıcam bunun özelliklerini yazıp ne kadara gidebileceği gibisinden soru bu konu altında sorabilir miyim ayrı konu mu açmalıyım?

Hayırlı olsun hocam şimdiden. Şu anki bilgisayarımı satıcam bunun özelliklerini yazıp ne kadara gidebileceği gibisinden soru bu konu altında sorabilir miyim ayrı konu mu açmalıyım?
Ayrı konu açın bence. Bu arada size de teşekkürler, sizi görmesem kötü bir sistem alacaktım.

Ayrı konu açın bence. Bu arada size de teşekkürler, sizi görmesem kötü bir sistem alacaktım.
Rica ederim, ne mutlu bana buna sebep olduysam. :) Bir şey daha merak ettiim sizin şu anda kullandığınız bir bilgisayar var mıydı varsa onun özellikleri nasıldı? Benim i3 10100 evga 1660super 16ram gibi özelliklerde bir bilgisayarım var dediğm gibi sadece gta5 online serverı oynuyorum aslında çok düşük bir fps vermiyordu rahat oynatıyordu bile diyebilirim fakat bazen düştüğü anlar olabiliyor ve daha ileriye dönük erken bir yükseltme yaptım gibi her şey çok hızlı ve bir anda gelişti benim için :) Onun için kendi kendime hep acaba gerekli miydi şimdi gibisinden soruyorum içim bir tam rahat olamadı. 😁

Rica ederim, ne mutlu bana buna sebep olduysam. :) Bir şey daha merak ettiim sizin şu anda kullandığınız bir bilgisayar var mıydı varsa onun özellikleri nasıldı? Benim i3 10100 evga 1660super 16ram gibi özelliklerde bir bilgisayarım var dediğm gibi sadece gta5 online serverı oynuyorum aslında çok düşük bir fps vermiyordu rahat oynatıyordu bile diyebilirim fakat bazen düştüğü anlar olabiliyor ve daha ileriye dönük erken bir yükseltme yaptım gibi her şey çok hızlı ve bir anda gelişti benim için :) Onun için kendi kendime hep acaba gerekli miydi şimdi gibisinden soruyorum içim bir tam rahat olamadı. 😁
Pentium Dual Core E bilmem kaç kötü bir işlemci, 500 GB HDD, 4 GB DDR3 RAM ve ekran kartı olarak RADEON HD 6570. Berbat idi ve bozuldu zaten.

Pentium Dual Core E bilmem kaç kötü bir işlemci, 500 GB HDD, 4 GB DDR3 RAM ve ekran kartı olarak RADEON HD 6570. Berbat idi ve bozuldu zaten.
Çok iyi yapmışsın o zaman ben dediğim gibi çok içimi rahatlatamadım ama oyun oynuyorum iş dışında hep pcdeyim o yüzden yıllarca daha da rahat götürecek bir şey baktığında kötü de yapmadım sanırım içimi iyice rahatlatmaya çalışıyorum. :D

Geri
Yukarı