12400F vs R5 5600 sistem toplama önerisi

Bütçe
7000

Thonex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayarımı yükseltmek istediğim için işlemcimi sattım(i7 6700K). Şu an için işlemci, anakart, RAM ve soğutucu almayı planlıyorum. Günlerdir forumdaki konuları araştırıyorum. DDR5-AM5 vs. çok kafam karıştı. Geleceğe yönelik bir sistem olsun istiyorum.

Şu anki setup:
GTX 980 (değiştireceğim ileride)
Thermaltake Smart 750W 80+Bronze güç kaynağı.
Thermaltake Core V51 kasa.
ASUS Prime B250M-A anakart (değişecek)

Bütçem yaklaşık 6-7 bin ₺ civarı. Sizden ricam bana ileriye dönük upgrade etme imkanı sunabilecek, çoğunlukla oyun oynama ve arada basit video düzenleme işlemlerinde kullanabileceğim bir işlemci-anakart kombinasyonu tavsiyesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
G.Skill RipjawsV Black 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16S-8GVKB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (x2)
Toplam: 7881₺
İleriye dönük istediğin için anakarta biraz daha ayırdım ama değeceğini düşünüyorum. Bütçeyi çok zorlayamam diyorsan şunu da tercih edebilirsin:

G.Skill RipjawsV Black 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 F4-3200C16S-8GVKB Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (x2)
Toplam: 7881₺
İleriye dönük istediğin için anakarta biraz daha ayırdım ama değeceğini düşünüyorum. Bütçeyi çok zorlayamam diyorsan şunu da tercih edebilirsin:
Çok teşekkür ederim. Bu anakart ile daha sonra 12700k gibi bir işlemciyi kullanabilirim değil mi?

Bence MSI PRO H610M-B alsan anakart için yeterli. Amazonda 1600'ye yakın fiyatı var fakat amazon almanya olduğunu unutmayın. 1-2 haftaya gelir. İstanbulda isen daha erken geliyormuş sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı