125 CC motoru 150 CC'ye yükseltme

Hakan0303

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm öncelikle hepinize merhaba. 125 CC motor almayı düşünüyorum. CC yükseltmeler çok olduğundan özellikle 50 CC'yi 80 CC'ye çıkarıyorlar. Bende aldığım motoru 150'lik yapmayı düşünüyordum veya 180 daha fazlasını da düşünmüyorum fakat ne nedir nasıl olur olur mu bilemedim. Bilgisi olan bir motorcu yardımcı olursa sevinirim.
Yükseltme zarar verir mi benim amacım top Speed'i ve gücü arttırmak motorumla 130 140'ta rahat gitmek.
Tvs Raider 125.
Drift l 125.
Bu ikisinden birini almayı planlıyorum daha çok Raider ama yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

amacım top Speed'i ve gücü arttırmak motorumla 130 140'ta rahat gitmek.
2dk heves için 6 ay pipetle beslenirsin haberin olsun.
125'lik motorla yapılacak en yüksek güvenli hız 90-110.

" Nasıl 140 yaparım " diye düşünmek yerine " 140 ile giderken nasıl dururum " diye düşünmeni öneririm.
Benden sana motorcu tavsiyesi.

Çok haklısın kardeşim tek derdim top Speed'i biraz arttırmak ki uzunyolda motoru 120 130 da giderken öldürmemek şehir içince zaten Max 90 la gidersin benim amacım bu yoksa son gaz yapmak akrobasi yapmak değil ama teşekkür ederim.

130 - 140 yapacak 70K'ya motor yok. Tek seçenek tornalı 65.5 CG oda ne kadar hoşuna giderse. Tvs Raider arka dişli küçültüp açık hava filtresi eklersen 135 görürsün gibi. Son hızı stok 125.

Peki piston başlı ve ondan üstte konumlama diğer parçaları yükseltme olmaz mı tk 03 gibi altyapı müsait olup olmadığını tk 03 uzun yola çıkamadığından vaz geçmiştim.

Son düzenleme:
Drifti daha hızlı yapamazsın. İdeali zaten o. Komple alt takımı değiştirip 150cc üst kapak silindir piston seti alırsın olur ama şanzıman kaldırır mı kaldırmaz mı bilemem gerçi kaldırır gibi ama bilmiyorum. Masraf yaparsın top speedde aman aman değişkenlik olmaz. Boşu boşuna masraf açmanın anlamı yok. 125'lik motorda nasıl 140 rahat gitmeyi düşünüyorsun? 125cc tek silindir motor 140 ı görmez ki 110 u bile görmez çok zor, zorlaman lazım. Nasıl 140 ı görecek bir de üstüne üstlük "rahat" görecek? 25 cc arttıymayla 140 km hızda "rahat" gitmez emin ol bende 150cc CG var üst kapak silindir 150cc karburator 200 lük ağzı açık modifiyeli yine 140 ı görmez anca 110 maks. 140 ı görürse motor patlar heralde.

Yeni konular

Geri
Yukarı