125 CC başlangıç motoru tavsiyesi

Keremcf

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben motosiklet almak istiyorum lakin modeller hakkında bilgim yok A1 ehliyet alacağım ve tahmin edebileceğiniz üzere öğrenciyim bu yüzden hem çok bütçem yok scooter naked veya Çin Japon falan fark etmez zaten öğrenmek için alıyorum sonradan değiştireceğim, sadece su şartlara uysun yeter.
1. Uygun fiyatlı olsun.
2. Çok masraflı olmasın (sanayi masrafları gibi)
3. Satması kolay olsun.
4. Son olarak basit olsun çok sorun çıkartmasın.
5. Bir de cg gibi keko motoru tarzında olmasın rezil de olmayalım.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Markasına bağlı.

CF moto 150NK mesela ülkemizde çok tutulan bir başlangıç motoru.
Pulsar da bakabilirsiniz.

Bütçe verir misiniz? Bir de 0 veya 2.el farkeder mi?
Yeni gördüm 40k civarında bütçe 2.el sorun olmaz ama tercihim 0 birde max 125 cc olması gerekir A1 de kullanmam yoksa

Yeni gördüm 40k civarında bütçe 2.el sorun olmaz ama tercihim 0 birde max 125 cc olması gerekir A1 de kullanmam yoksa
Hocam o bütçelerde sıfır olarak rks ve benzeri markaların scooterlar'ı var. Onlara bakabilirsiniz ama şahsen çok da önermem. Ama siz kalitesi çok önemli değil arıza yaparsa da hallederiz derseniz güzel gözüken modelleri var.
2.el olarak da Pulsar NS 125 olabilir gibi temizi bulunabilirse.

Son olarak da eğer scooter tercih edecekseniz, bazı markaların ruhsatta 50CC yazan ama gerçekte 125CC olan modelleri var. Onlar daha mantıklı olur diye düşünüyorum. MTV ve muyaeneden muaf diye hatırlıyorum ama yanlışım olabilir. Trafik sigortasından muaflar onu biliyorum.

Hocam o bütçelerde sıfır olarak rks ve benzeri markaların Scooterlar'ı var. Onlara bakabilirsiniz ama şahsen çok da önermem. Ama siz kalitesi çok önemli değil arıza yaparsa da hallederiz derseniz güzel gözüken modelleri var.
2.el olarak da pulsar ns 125 olabilir gibi temizi bulunabilirse.

Son olarak da eğer scooter tercih edecekseniz, bazı markaların ruhsatta 50CC yazan ama gerçekte 125CC olan modelleri var. Onlar daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Mtv ve muyaeneden muaf diye hatırlıyorum ama yanlışım olabilir. Trafik sigortasından muaflar onu biliyorum.

Dönme 50 CC motorlar şöyle bir sıkıntısı var evet vergiden ve sigortadan muaf ama motor yapısı 50 CC olduğu için motor çok titriyor. İlk yazdığım gibi arıza çıkaran bir motor almam derdiyle uğraşmam. Ben şahsen son bakmadan sonra ya Mondial drift l ya da motor almayacağım çünkü A1 ehliyetin masrafına değmiyor.

Dönme 50 CC motorlar şöyle bir sıkıntısı var evet vergiden ve sigortadan muaf ama motor yapısı 50 CC olduğu için motor çok titriyor. İlk yazdığım gibi arıza çıkaran bir motor almam derdiyle uğraşmam. Ben şahsen son bakmadan sonra ya Mondial drift l ya da motor almayacağım çünkü A1 ehliyetin masrafına değmiyor.
Fabrika çıkışlı 125 benim dediklerim. 50cc yükseltme değil yani zaten 50 yi de anca 100 yapıyorlar en fazla.
Mondial dirft de alınabilir bu bütçe için iyidir.

Geri
Yukarı