1250 TL Ekran kartı güncelleme

hakanbey30

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba arkadaşlar
GTX 970 STRIX Asus Mode sahibim SLI yapmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir. Verim alabilir miyim? Bütçem 1250 TL Teşekkürler.

• Anakart: asus z77-a
  • işlemci : i7 3770k
  • Ram: 12gb ddr3 1600 mhz
  • ekran kartı: asus strix gtx 970
  • güç kaynağı: seasonic 760 watt gold 62 amper
  • kasa : corsair 500 R

Test Sonuçlarına göre SLI performansı gtx 980 ti ile titan x yakalıyor ancak uzun vadede bana problem yaşatır mı bunu bilmek isterim. Teşekkürler.

970SLI.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence en iyisi 2 nesil farkından sonra gtx 970 seviyesindeki bir ekran kartına yülkseltme yapmak olacaktır.

Elindeki ekran kartını şimdi sat çünkü yeni ekran kartı çıkınca değeri aşırı derecede düşecek. Sonra elindeki parayı biriktir ve yeni nesil GTX980 Ti'ı Amazon'dan al. Muhtemelen 2500TL civarına alırsın Amazon'dan.

Merhaba arkadaşlar
GTX 970 STRIX Asus Mode sahibim SLI yapmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir. Verim alabilir miyim? Bütçem 1250 TL Teşekkürler.

• Anakart: asus z77-a
  • işlemci : i7 3770k
  • Ram: 12gb ddr3 1600 mhz
  • ekran kartı: asus strix gtx 970
  • güç kaynağı: seasonic 760 watt gold 62 amper
  • kasa : corsair 500 R

Test Sonuçlarına göre SLI performansı gtx 980 ti ile titan x yakalıyor ancak uzun vadede bana problem yaşatır mı bunu bilmek isterim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 155158

o anakartla sli yapılamıyor maalesef (Neden? çünkü mavi slot doğrudan cpu ya bağlı iken, siyah slot çipsete uğruyor ve maks x4 hızında çalışıyor. AMD çipsete uğramayı destekliyor, ama Nvidia desteklemiyor)

Dx12 de devrimsel özellikler ile geliyor bunlardan biri "Explicit Multi GPU" olayı
yani Nvidia ile AMD gpu ları çok ciddi performans sağlayacak şekil de bir arada çalıştırabiliyor;
(5:50 deki grafiğe bakın)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sebep ile iki GPU nun birbirinde olmayan özellikleri de birlikte kullanılabiliniyor (physx gibi)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı