1250 TL Güç kaynağı önerisi

Bütçe
1250TL

FurKaan61

Centipat
Daha fazla  
RAM
32GB Lunatic 3200 Mhz (3600'de kullanıyorum) CL22
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba arkadaşlar. Aşırı derecede stabilize sorunu yaşıyorum. İşlemci, grafik kartı veya PSU'dan kaynaklı olduğu kesinleşti. Öncelikle PSU değiştirmek istiyorum. Max 1200-1300 bütçe ile PSU önerebilir misiniz? Sessiz olması ön tercihimdir. Oyunlarda PSU yüke girdiğinde aşırı ses yapıyor. Zıngır zıngır ötüyor. Modüler PSU önerisinde de bulunabilirsiniz, aslında istediğim modüler PSU fakat fiyatları aşırı pahalı. 3 ay önce 1250TL'ye Corsair 650W modeli vardı fakat şimdi 2000 TL seviyelerine çıkmış, almadığıma pişmanım. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Mevcut PSU: Everest 600W EPS-600a Power Supply.
Grafik kartı: Sapphire RX 6600.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
Anakart: ASUS Prime B550M k

Merhaba arkadaşlar. Aşırı derecede stabilize sorunu yaşıyorum. İşlemci, grafik kartı veya PSU'dan kaynaklı olduğu kesinleşti. Öncelikle PSU değiştirmek istiyorum. Max 1200-1300 bütçe ile PSU önerebilir misiniz? Sessiz olması ön tercihimdir. Oyunlarda PSU yüke girdiğinde aşırı ses yapıyor. Zıngır zıngır ötüyor. Modüler PSU önerisinde de bulunabilirsiniz, aslında istediğim modüler PSU fakat fiyatları aşırı pahalı. 3 ay önce 1250TL'ye Corsair 650W modeli vardı fakat şimdi 2000 TL seviyelerine çıkmış, almadığıma pişmanım. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Mevcut PSU: Everest 600W EPS-600a Power Supply.
Grafik kartı: Sapphire RX 6600.
İşlemci: Ryzen 5 5500.
Anakart: ASUS Prime B550M k

Sistemine tam olur mükemmel bir PSU 80+ Gold.

Sistemine tam olur mükemmel bir PSU 80+ Gold.
Fiyatı çok zorluyor hocam. En az 1 ay daha sabretmem lâzım onu alabilmek için, borç harç durumlar sıkışık. Modüler olması şart değil, önerebileceğiniz daha uygun PSU mevcut mu?

600W Sistemim için yeterli olur mu? Minimum 500W olarak araştırdım fakat elimdeki PSU'da 600w olunca biraz korkutuyor açıkçası.

Fiyatı çok zorluyor hocam. En az 1 ay daha sabretmem lâzım onu alabilmek için, borç harç durumlar sıkışık. Modüler olması şart değil, önerebileceğiniz daha uygun PSU mevcut mu?

600W sistemim için yeterli olur mu? Minimum 500W olarak araştırdım fakat elimdeki PSU'da 600W olunca biraz korkutuyor açıkçası.

600W Sistemim için yeterli olur mu? Minimum 500W olarak araştırdım fakat elimdeki PSU'da 600w olunca biraz korkutuyor açıkçası.
Bu sistem icin kaliteli bir 600W PSU yeterli olur. Attigim model gayet kaliteli butcenize gore. Sizin mevcut durumda kullandiginiz model kalitesiz bilesenlerden olusuyor. Bu yuzden sorun yasiyorsunuz.

Bu sistem icin kaliteli bir 600W PSU yeterli olur. Attigim model gayet kaliteli butcenize gore. Sizin mevcut durumda kullandiginiz model kalitesiz bilesenlerden olusuyor. Bu yuzden sorun yasiyorsunuz.
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. 2 Gün önce bu markanın kule tipi soğutucusunu ve termal macununu aldım ve memnun kaldığımı söyleyebilirim. Değerlendireceğim mutlaka.

Aerocool VX Plus modeli, düşük kaliteli bir model ve Everest ile değişime değecek bir ünite değil. Paranızı boşuna harcamayın. Bütçenizi biraz daha zorlamaya bakabilirsiniz ya da ikinci elden az kullanılmış kaliteli bir model düşürebilirsiniz.

Aerocool VX Plus modeli, düşük kaliteli bir mosel ve Everest ile değişime değecek bir ünite değil. Paranızı boşuna harcamayın. Bütçenizi biraz daha zorlamaya bakabilirsiniz ya da ikinci elden az kullanılmış kaliteli bir model düşürebilirsiniz.
Sizin öneriniz nedir? 2. El piyasasına girmek istemiyorum. Fikriniz varsa paylaşabilir misiniz?

Güç kaynağı fiyatları bu aralar biraz fazla yukarı çıktı. Sisteminize kaliteli bir 450W güç kaynağı bile yetecektir. Harcadığınıza değmesi açısından; FSP H3-550, Deepcool PK550D ya da MSI A550BN altına düşmemek iyi olur, lakin onlar da 1300 TL seviyesinde. Belki indirim kovalanabilir.

Geri
Yukarı