Elektronik 12500H ve 3050 Ideapad laptop 15.498 TL

Makaleler
8
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Abra A5 V16.7 / Lenovo IdeaPad Gaming 3 3050.

Satıcı Trendyol'un kendisi, 85W 3050 ve 12500H gibi güçlü bir işlemci bu fiyata gayet iyi.

Benim 17500 den beri sepetimde ama kasası berbat bana göre, inceledim. Çok hantal çok kalın ve klavyesi de bir önceki nesle göre çok kötü.

O yüzden eski kasa 5600h, GTX 1650 15 civarında iken, 12500h 3050 15500 e bile alıcı bulamiyor.

Acayip iyi fiyat. Geçen ay 17.500 liraya Amazon'dan alıp daha yüksek bütçeli bir şey almak için iade etmiştim. İyiki iade etmişim bu fiyatı görseydim acayip üzülürdüm. 😁 Ama yinede 17500 liraya bile değerdi o ayrı konu.

Benim 17500 den beri sepetimde ama kasası berbat bana göre, inceledim. Çok hantal çok kalın ve klavyesi de bir önceki nesle göre çok kötü.

O yüzden eski kasa 5600h, GTX 1650 15 civarında iken, 12500h 3050 15500 e bile alıcı bulamiyor.
İnce kasa gaming laptop ile yaz aylarında çöl sıcaklarını yaşarsın. Çok kalın diyecek kadar bir kalınlığı yok, piyasadaki bu bütçelerdeki gaming kasaların %99'uyla aynı kalınlığa sahip. Arkadaki havalandırmaları iyi, tuşların hissiyatı güzel ve rahat. Makyajlanmamış bir eski kasasını da kullanmış birisi olarak bu yenisi daha iyi.

Bu bütçede daha iyi bir kasa ve donanımlı laptop önerin varsa değerlendirelim. Yoksa abartılı yorumlar yapıp gerçek alıcıların kafasını karıştırmayın.

technope.jpeg

Acayip iyi fiyat. Geçen ay 17.500 liraya Amazon'dan alıp daha yüksek bütçeli bir şey almak için iade etmiştim. İyi ki iade etmişim bu fiyatı görseydim acayip üzülürdüm. 😁 Ama yine de 17500 liraya bile değerdi o ayrı konu.

İnce kasa Gaming laptop ile yaz aylarında çöl sıcaklarını yaşarsın. Çok kalın diyecek kadar bir kalınlığı yok, piyasadaki bu bütçelerdeki Gaming kasaların %99'uyla aynı kalınlığa sahip. Arkadaki havalandırmaları iyi, tuşların hissiyatı güzel ve rahat. Makyajlanmamış bir eski kasasını da kullanmış birisi olarak bu yenisi daha iyi.

Bu bütçede daha iyi bir kasa ve donanımlı laptop önerin varsa değerlendirelim. Yoksa abartılı yorumlar yapıp gerçek alıcıların kafasını karıştırmayın.

Eki Görüntüle 1747902

Ben demiyorum kardeşim.

Fiyat araştırması yapsan dahi dediklerim ortaya çıkıyor. Ayrıca yurt dışında dahi eski kasa gen6, yeni kasa gen7'den daha çok tutuluyor. Fiyatlar orası için de aynı şekilde gidiyor.

Az araştırsan eski kasalarda kullanılan klavye ile Legion 5 Pro da kullanılan klavyenin aynı olduğunu görürsün. Yeni kasanın klavyesi beş para etmez.

YouTube'da araştırma yapsan dahi Lenovo Ideapad 3 gen7 neden alınmaz diye bir sürü video var :) Senin beğenmiş olman bir şeyi değiştirmez. Standartların düşük demek ki.

Son olarak; ben kasa öldü bitti berbat demiyorum. Eski kasasına göre berbat diyorum..

Ne güzel, ne güzel. Birçok marka giriş seviyesi modellerinde berbat ekranlar kullanırken bu cihaz 165 Hz ve %100 sRGB sunuyor. Fiyatına göre çok avantajlı ve yeni nesil IdeaPad çok yakisiklı.

Ne güzel, ne güzel. Birçok marka giriş seviyesi modellerinde berbat ekranlar kullanırken bu cihaz 165 Hz ve %100 sRGB sunuyor. Fiyatına göre çok avantajlı ve yeni nesil Ideapad çok yakisiklı.

Maalesef 120 Hz modeli, Lenovo'nun 120Hz panelleri de kısılmış oluyor. 250 nit ve sRGB oranı olarak düşük yani.

Ben demiyorum kardeşim.

Fiyat araştırması yapsan dahi dediklerim ortaya çıkıyor. Ayrıca yurt dışında dahi eski kasa gen6, yeni kasa gen7'den daha çok tutuluyor. Fiyatlar orası için de aynı şekilde gidiyor.

Az araştırsan eski kasalarda kullanılan klavye ile Legion 5 Pro da kullanılan klavyenin aynı olduğunu görürsün. Yeni kasanın klavyesi beş para etmez.

YouTube'da araştırma yapsan dahi Lenovo Ideapad 3 gen7 neden alınmaz diye bir sürü video var :) Senin beğenmiş olman bir şeyi değiştirmez. Standartların düşük demek ki.

Son olarak; ben kasa öldü bitti berbat demiyorum. Eski kasasına göre berbat diyorum.

Karşılaştırdığın gen 6 kasasını aktif olarak kullanan birisi olarak modelden o kadar da tilt olmadım ben, aksine bu kasalarda soğutma çok daha iyi hale geldi.

Maalesef 120 Hz modeli, Lenovo'nun 120Hz panelleri de kısılmış oluyor. 250 nit ve sRGB oranı olarak düşük yani.

Karşılaştırdığın gen 6 kasasını aktif olarak kullanan birisi olarak modelden o kadar da tilt olmadım ben, aksine bu kasalarda soğutma çok daha iyi hale geldi.

Ben kullanmadım hiç. 10 dakika inceledim sadece. Klavyesi berbat. Tipi berbat, bataryası berbat vs. Soğutması çok iyi olabilir ona bir şey demiyorum. Ama Lenovo alacaksam eski kasa alırdım şahsen.

Millet bu fiyattan abanacak olsa 50 defa biterdi zaten stok, ASUS TUF A15 de olduğu gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı