125CC motora ekipmana ne kadar para ayırılmalı?

TimurCan07

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Motora 70-100k paraya aldık diyelim. Tüm ekipmanlara ortalama ne kadar vermek gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
aga bunun butcesi yok alabileceginin en iyisini al. sana ekipman cok onemli edebiyati yapmicam ben mont dizlik eldiven kask motordan once aldim, uzun zamandir montu dizligi cok nadir giyerim. useniyorum cunku rahat degil, he dusersen bedeli buyuk bende duruyor izi, montla iki kati hizda kaza yaptigimdaysa kalktim hicbisey olmamis gibi devam ettim.
- venom ve prohelin 2000tl civari montlari vardi onlara bakabilirsin ayriyeten tavsiyem montu 4 mevsim alma, yazin terletir kisin kicin donar, onundeki mevsim neyse ona gore al.
-kask konusunda cok darda degilsen ls2 rapid alma biraz daha butce ayir, full face ls2 veya MT 2-4k arasi modeller isini gorur.
-mumkunse dizlik degil pantolon al, dizlik alacaksan masfalli plastik dizlikler motoru ciziyor tankpad alabilirsin veya impactecin fileli dizligi var ona bakabilirsin. pantolonda azcik aratirsan turk bir sirket var onu cok oneriyorlar.
-montu aldiktan sonra icindeki korumaliklari yenile, cunku muhtemelen kagittan yapilmis korumalarla gelecek, seviye 2 korumalik bak onlardan al.
- simdi en onemli noktaya gelelim beden ve kaliplar montta da kaskta da intte yazana gore kendin olcmenle tutmaz, DENEMEDEN alma, bir magazaya git kask modellerini sor farkli modelleri dene cunku markadan modele kaliplar inanilmaz degisebiliyor, kafa yapina uyan bir model ve beden bul. montta ise bedenler genelde dar kaliptir yaninda sweat falan kiyafet gotur giy cikar bi bak rahat hareket edebiliyor musun.
- eldiven konusunda yazlik five gloves slide guzel ben kullaniyorum 800tl civari derisi saglam korumaliklari saglam.
- son bi ozet olsun onundeki mevsim ne ise onun icin al ekipmanlarini, 4 mevsimlik yazanlar her sekilde zor durumda birakir kisin hipotermi gecirirsin motordan sogursun.

Geri
Yukarı