125'lik motosiklet 200 yapılır mı?

Halil yavuz

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar bende falcon mexico 150 var 125CC bir motor. Tanıdığım motordan anlayan bir abi bana senin motora 200'lük kafa takarız bir şeyini değiştirmeye gerek kalmaz 150 basarsın diyor. Hani bazı yerlerde okudum motor düştü olmadı parça uymadı falan deniliyor ben çok anlamıyorum. Motordaki 125'lik kafanın yerine 200'lük kafa taksam başka bir şey yapmasam motor sorunsuz çalışır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kafa tam olarak ne bilmiyorum ama bir arkadaşım 150'lik motora 200'lük karbüratör mü ne takmıştı o da uzun sürünce hemen benzini içiyordu.

Herkese merhaba, arkadaşlar bende falcon mexico 150 var 125CC bir motor. Tanıdığım motordan anlayan bir abi bana senin motora 200'lük kafa takarız bir şeyini değiştirmeye gerek kalmaz 150 basarsın diyor. Hani bazı yerlerde okudum motor düştü olmadı parça uymadı falan deniliyor ben çok anlamıyorum. Motordaki 125'lik kafanın yerine 200'lük kafa taksam başka bir şey yapmasam motor sorunsuz çalışır mı?
Hızlı ve Öfkeli 1'de 2 tane dev Nos ile arabanın alt takımını asfalta hediye eden Brian O'conner geldi aklıma hocam direkt. Kaldırabileceğinden fazla güç vermemekte fayda var böyle aletlere, üstünde sizin canınız var sonuç olarak.

Takılıyor ama onla bitmez 200 lük pistona 125 lik karbüratör yetmeyeceği için motor geç marş alır ve yakıt karışımı çok zengin olur.

Geri
Yukarı