12600K RTX 3080 sistem toplama

Kasa olarak da bunu önerebilirim mesh olamasa da bu bütçede 360mm destekleyen en kaliteli kasalarda biri. Ayrıca çok geniş bir kasa.

Bu kasa hava akışı kötü gibi geldi kapak açık fanlar değişmiş şekilde kullanıyoruz falan demişler elimizde kaldı gibi bir üst ne önerirsinz.

240mm ucu ucuna yetiyor.
Bu soğutucu güzel v2 pompa sorunu çözüldü ve lga1700 uyumlu kasa zevk meselesi üstte 360mm desteklesin yeter.
Birdd bu bahsettiğiniz sorun hiç soğutmaması ile ilgili değil mi onlar eski versiyon muydu?

Seçtiğiniz parçalar gayet iyi. Bu soğutucuyla kasa alınabilir.

Hocam rgb versiyonuyla rgbsiz versiyonu arasında çok fark var mı sizce bilginiz var mı birisi 4 fan birisi 2 ekleme gerekir mi ekleme olursa ne önerirsiniz

Bu kasa hava akışı kötü gibi geldi kapak açık fanlar değişmiş şekilde kullanıyoruz falan demişler elimizde kaldı gibi bir üst ne önerirsinz.

Birdd bu bahsettiğiniz sorun hiç soğutmaması ile ilgili değil mi onlar eski versiyon muydu?

Hocam RGB versiyonuyla RGB'siz versiyonu arasında çok fark var mı sizce bilginiz var mı birisi 4 fan birisi 2 ekleme gerekir mi ekleme olursa ne önerirsiniz?

Ben sorunu sadece pompa zannediyordım pompa da var ama soğutması da sorunluymuş.

Böyle bütçenizi biraz zorlar ama çok güzel olur kasa çok büyük.

Bence bu sisteme 32 gb ram almasınız.

Ben 12600K ile P240 kullanıyorum ancak 30 derece odada 70 dereceyi görüyor stress testinde ve sesli çaışmak zorunda kalıyor. Bu arada tüm soğutucularda LGA1700 kiti yok sorarak alın. 360mm tavsiye ederim. Öne sakın takmayın. Kasayı değiştirip üste 360mm destekleyen bir kasaya geçmeniz gerek.

Dual 8 GB yani 2x8 herhalde.

Hocam merhaba
Bende 3080 aldım lakin 2 aydır i7 7700K ile kullanıyorum.
Benim kasa bu.
Seneye anakart ve işlemci değiştireceğim
Z590 ile i5 12600KF düşünüyorum ve ona göre sıvı soğutma bu kasa ve PSU iş görür mü sence.
Ne kadar az masraf o kadar iyi.
Corsair Carbide Spec-Alpha Gaming mid Tower.

Z590 12. nesil ile uyumlu değil.

Hocam merhaba.
Benim kasa bu.
Seneye anakart ve işlemci değiştireceğim.
Z590 ile i5 12600KF düşünüyorum ve ona göre sıvı soğutma bu kasa ve PSU iş görür mü sence.

Anakartınuz uyumlu değil. Anakart seçerken elinizdeki DDR4 RAM'leri destekleyen bir anakart seçin.
Kasanıza hayranım ancak üstte sıvı soğutma hava çıkışının yarısı kapalı. 12600KF zaten tam açık olsa bile zor soğuyor. Önün de yarısı kapalı. Hava akışı anlamında kötü bir kasa sıvı soğutma için. Daha açık ve ucuz bir kasa almanızı öneririm. Ancak bununla da idare edebilirsiniz.
PSU 'nuz ve sıvı soğutmanız nedir?

Hocam merhaba.
Benim kasa bu.
Seneye anakart ve işlemci değiştireceğim.

Yeni konu açarsanız daha iyi olur. Beni de etiketleyin.

Son düzenleme:
Anakartınuz uyumlu değil. Anakart seçerken elinizdeki DDR4 RAM'leri destekleyen bir anakart seçin.
Kasanıza hayranım ancak üstte sıvı soğutma hava çıkışının yarısı kapalı. 12600KF zaten tam açık olsa bile zor soğuyor. Önün de yarısı kapalı. Hava akışı anlamında kötü bir kasa sıvı soğutma için. Daha açık ve ucuz bir kasa almanızı öneririm. Ancak bununla da idare edebilirsiniz.
PSU 'nuz ve sıvı soğutmanız nedir?

Yeni konu açarsanız daha iyi olur. Beni de etiketleyin.

güç kaynağı FSP H3-700 Hyper 80+Bronze Pro 12cm PSU 700W
soğutma : Cooler Master Seidon 120V V3
sıvı soğutma olur da değişirsem i5 için uyumsun onun yerine şunu alacağım :

ASUS TUF GAMING LC 240 ARGB 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu​

anakart msi m5 z170a + işlemci i7 7700k+ sıvı soğutma bunları satsam 10k civarına burdan çıkan para ile i5 12600k ile soğutmasını alırım

Güç kaynağı FSP H3-700 Hyper 80+Bronze Pro 12cm PSU 700W.
Soğutma: Cooler Master Seidon 120v V3.
Sıvı soğutma olur da değişirsem i5 için uyumsun onun yerine şunu alacağım:

ASUS TUF Gaming lc 240 ARGB 240mm işlemci sıvı soğutucu​

Anakart MSI M5 Z170a + işlemci i7 7700K+ sıvı soğutma bunları satsam 10k civarına buradan çıkan para ile i5 12600K ile soğutmasını alırım.

Sıvı soğutma çok yetersiz. Bunu tavsiye ederim:MSI MAG CoreLiquid P240 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu - incehesap.com
PSU da yetersiz en az 800W gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı