128 GB RAM'li laptopta VRAM ayarı nasıl olmalı?

melihmertkrks

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Özel Banka
Merhaba,

128 GB 4x32 RAM mevcut, sanal RAM VRAM oluşturmak istiyorum. Sanal RAM için girdileri kaç yapmam en doğru şekilde olur acaba? Bildiğim kadarı ile RAM'in 1.5 katından az ya da 3 katından fazla şekilde oluşturmanın zarar verebileceği şeklinde bilgim var. En az ve en çok olarak bu sanal bellek girdileri kaç yapmam sağlıklı olur?

Merhaba,

128 GB 4x32 RAM mevcut, sanal RAM VRAM oluşturmak istiyorum. Sanal RAM için girdileri kaç yapmam en doğru şekilde olur acaba? Bildiğim kadarı ile RAM'in 1.5 katından az ya da 3 katından fazla şekilde oluşturmanın zarar verebileceği şeklinde bilgim var. En az ve en çok olarak bu sanal bellek girdileri kaç yapmam sağlıklı olur?

Hocam konu dışı olacak ama hangi laptop? Çünkü o kadar RAM'a sahip olması çok ilginç geldi.

Hocam ta kendisi :)

MSI GT77hx 13vı hocam.

Ne yapmalıyım oranları arkadaşlar VRAM için? En düşük ve en yüksek olacak şekilde en iyi düzeyde? @Emre20 @480164

Hocam ben VRAM işlerinden anlamam maalesef. VRAM bildiğim kadarıyla RAM tükenince yerine geçen şey. Bence o laptop için gerekli değil.

@Kagan61 @480164 hocam sadece rdr2 de yaşadım bunu 1 2 kez oyunu ben full ultra 4k da oynuyorum her ayar maks. Lakin 1 2 defa oyunu açar iken ram hatası verdi sanal ram yetmiyor mu ram mi yetmiyor mu diye bir ram hatası verdi açılmadı oyun sebeplerine baktım da şuan msi center dan hız aşırtmalı kullanıyorum pc yi ve oc yi kapatın yada sanal ram arttırın tarzı çözümler vardı o yüzden sordum sanal ram arttırmak mantıklı mı diye 😀

OC'yi kapatıp deneyin sanal RAM arttırmak çok işe yaramıyor üstüne üstlük alan işgal ediyor.

@Kagan61 @480164 hocam sadece RDR2 de yaşadım bunu 1 2 kez oyunu ben Full Ultra 4K da oynuyorum her ayar maksimum lakin 1 2 defa oyunu açar iken RAM hatası verdi sanal RAM yetmiyor mu RAM mi yetmiyor mu diye bir RAM hatası verdi açılmadı oyun sebeplerine baktım da şu an MSI Center'dan hız aşırtmalı kullanıyorum PC'yi ve OC'yi kapatın ya da sanal RAM arttırın tarzı çözümler vardı o yüzden sordum sanal RAM arttırmak mantıklı mı diye 😀

Hocam bence RAM ile alakası yok koskoca 128 GB RAM yani. 😀 16 GB RAM'lı bilgisayarlar bile açıyor.

@480164 @Kagan61 hocam 4k da açılan oyunlar ve full ultra ayarlar çok vram yiyor diyorlar da, bende de sadece rdr 2 de başıma geldi 1 2 defa çökme oldu açılmadan oyun rockstar launcher dan hata verdi vram hatası tarzında o yüzden aklıma takıldı yoksa 128 GB ram in yetmediği babayiğit yok 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı