128 tick ve 64 tick arasında hassaslık farkı var mı?

397448

Hectopat
Makaleler
1
Normalde 1.17 sens 800 DPI hassaslığıyla oynuyorum. 128 tick sunucularında biraz daha kötü oynuyorum nedense. Acaba 64 tick ile 128 tick arasında hassaslık farkı var da o yüzden mi öyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hassaslık farkı yok ama akıcılık farkı var. Oyun bir tık daha hızlanmış gibi hissettirdiğinden sensinizide hızlanmış gibi hissediyorsunuz. FACEIT mi oynuyorsunuz?

FACEIT ve arena, propublic. Sizce 128 tickte sens düşürmem mi lazım?

Düşürmenize gerek yok. Fps_max 300 yapın eski haline dönmüş gibi olacaktır. Öbürsü gün ise uyandığınızda 400 FPS ile oynamaya başlayın beyninizin kas hafızası öyle alışacağından farklılık hissettirmez.

O kadar FPS almıyorum ki :).

O zaman şöyle yapalım. Sensinizi %0.01 düşürüp biraz oynamaya çalışın. Örneğin sens 0.3 ama siz 0.29 yapın. Eğer rawinput açıksa biraz aim tutturamayacaksınız. Sonra kendi sensinize geri dönün birazcık zorlayın kendinizi. Yavaştan alışmaya başlarsınız. Bir gün boyunca zorlanırsınız sonra rahatça oynamaya başlarsınız.

O zaman şöyle yapalım. Sensinizi %0.01 düşürüp biraz oynamaya çalışın. Örneğin sens 0.3 ama siz 0.29 yapın. Eğer rawinput açıksa biraz aim tutturamayacaksınız. Sonra kendi sensinize geri dönün birazcık zorlayın kendinizi. Yavaştan alışmaya başlarsınız. Bir gün boyunca zorlanırsınız sonra rahatça oynamaya başlarsınız.
Deneyeceğim teşekkürler.

Deneyeceğim teşekkürler.

İlk başlarda bana da aynısı olmuştu ama sens değiştikçe daha kötü oynamaya başladım. Sonra akıcılığına alışınca oyun daha rahat oldu.

Geri
Yukarı