128 veya 256 GB Windows kurmak için SSD önerisi

Bütçe
600
Sırf kendin kullandığın için ve sadece bozulmadığı için mi öneriyorsun yoksa bu SSD hakkında bilgi sahibi misin?

• Firmware Update alıyor mu?
  • Yazılımı var mı?
  • Kontrolcüsü nedir?
  • Hangi tip yongalar var?
  • Vadedilen hızları sunabiliyor mu?
  • TBW ömrü nedir?
Bunları biliyor musun, yoksa sırf kendin kullandığın için mi önerdin?

@168182 Ezcool da Hikvision da almayın. İkisi de iyi değil.

Windows 10 kurdum 1.5 sene kullandım hızları gayet iyi şu anda hale üzerinde PC'min.

Sizin için demedim hocam, Ezcool öneren kişi için dedim. Sizinle alakası yok. Almayın o Ezcool'u falan.

F/P ürünü kullanmadığın için laf atıyosun bence ben indirimli çok iyi bir fiyata aldım.

f4e23b77e0e80242ca1f6d31ccd02ad6.png

Şu an müsait olmadığımdan test sonucu internetten aldım. Ama Windows 10 kurup günlük işlerimi yapacağım diyorsan fiyatı uygun değerlendirebilirsin.

Son düzenleme:
F/P ürünü kullanmadığın için laf atıyosun bence ben indirimli çok iyi bir fiyata aldım.
Aynen kesin kullanmadığım için laf atıyorumdur. Bi öğretemedik şunu, çalışıyor diye o ürün kaliteli olmuyor.

Saydığım şeyleri tek tek açıklayın. Sadece test sonucu atıp çıkmayın. Bekliyorum.

Yazılımını gösterin, Firmware gösterin, TBW garantisi kaç söyleyin, kontrolcüsünü nedir söyleyin, DRAM var mı söyleyin. Bunları söyleyin, iyiyse iyi diyelim. Sizin gibi sırf kendimiz kullanıyoruz diye ürün çok iyi diye millete önermeyelim.
Neye göre F/P mesela? Baktığın tek şey SSD'nin okuma yazma hızları. Buna göre SSD seçip kaliteli diyorsan vay haline. O zaman piyasada çakma, saçma sapan SSD'ler de var bu hızda. Onları da alalım.

Aynen kesin kullanmadığım için laf atıyorumdur. Bir öğretemedik şunu, çalışıyor diye o ürün kaliteli olmuyor.

Saydığım şeyleri tek tek açıklayın. Sadece test sonucu atıp çıkmayın. Bekliyorum.

Yazılımını gösterin, Firmware gösterin, TBW garantisi kaç söyleyin, kontrolcüsünü nedir söyleyin, DRAM var mı söyleyin. Bunları söyleyin, iyiyse iyi diyelim. Sizin gibi sırf kendimiz kullanıyoruz diye ürün çok iyi diye millete önermeyelim.
Neye göre F/P mesela? Baktığın tek şey SSD'nin okuma yazma hızları. Buna göre SSD seçip kaliteli diyorsan vay haline. O zaman piyasada çakma, saçma sapan SSD'ler de var bu hızda. Onları da alalım.

Ben o kadar detaylarını bilmem ben ortalama bir kullanıcıyım günlük işlerimi görüyor istediğim dosyaları hızlı okuyup yazması yeterli 200TL'lik bir SSD için yok DRAM var mı yok bu mu şumu bunu sende öğrenebilirsin internetten 2 seneye yakındır ne çökme ne de bir veri kaybı yaşadım 200 TL. 10000 TL'lik bir SSD performansı bekliyorsun sanırım. Kingston SSD de kullandım o daha kaliteliydi laptopuma taktım.

Sırf kendin kullandığın için ve sadece bozulmadığı için mi öneriyorsun yoksa bu SSD hakkında bilgi sahibi misin?

• Firmware update alıyor mu?
  • Yazılımı var mı?
  • Kontrolcüsü nedir?
  • Hangi tip yongalar var?
  • Vadedilen hızları sunabiliyor mu?
  • TBW ömrü nedir?
Bunları biliyor musun, yoksa sırf kendin kullandığın için mi önerdin?

@168182 Ezcool da Hikvision da almayın. İkisi de iyi değil.
peki dahua alınır mı?

Ben o kadar detaylarını bilmem ben ortalama bir kullanıcıyım
O zaman bana gelip bilmiyormuşum gibi laf yapmayacaksın. O SSD dandik. Sadece okuma yazma hızları iyi diye, çalışıyor diye iyi olmuyor SSD. Ne olduğu belli değil. DRAM olmadığını ben de biliyorum, sadece bana özelliklerini söyle diye yazdım. Söyleyemedin 🙃🙃

Hayır, 1000 TL'lik SSD performansı beklemiyorum, sadece o SSD'nin kalitesiz olduğunu söylüyorum. İnsanlara da dandik SSD tavsiye etmene de karşı çıktım bu yüzden.

Mesela söyle bana, o SSD'nin James Donkey'den farkı ne? Cevap veremezsin çünkü verecek cevabın yok. Okuma yazma hızlarına bakar SSD alırsın.

O zaman bana gelip bilmiyormuşum gibi laf yapmayacaksın. O SSD dandik. Sadece okuma yazma hızları iyi diye, çalışıyor diye iyi olmuyor SSD. Ne olduğu belli değil. DRAM olmadığını ben de biliyorum, sadece bana özelliklerini söyle diye yazdım. Söyleyemedin 🙃🙃

Hayır, 1000 TL'lik SSD performansı beklemiyorum, sadece o SSD'nin kalitesiz olduğunu söylüyorum. İnsanlara da dandik SSD tavsiye etmene de karşı çıktım bu yüzden.

Mesela söyle bana, o SSD'nin James Donkey'den farkı ne? Cevap veremezsin çünkü verecek cevabın yok. Okuma yazma hızlarına bakar SSD alırsın.

İnanılmaz birisin gerçekten ya 200 TL 200'e yemek yiyemiyosun gelmiş yok u yok bu bana ne ondan SSD hızına bakıp alıyorum evet. Daha 2 sene oldu sorun çıkartmıyor diyorum kötü 200 TL'den daha ne bekliyorsun ne insanlar var ya. Sen alma o zaman. Daha da cevap yazmıyorum çok bilgili kardeşim sen yardımcı ol millete. Çok bilmiş.

Arkadaşlar sakin olun alt tarafı bi donanım parçası. Bütçe de az olunca abidik gubidik öneriler olabilir. Bütçeyi ₺1.100'e kadar zorlayabiliyorsanız bağlantıdaki ürünü öneririm. 860 EVO 500 GB kullandım iyiydi yaklaşık beş yıl oldu halen de çalışıyor. Zorlayamıyorsanız arkadaşların dediklerini alabilirsiniz.

Geri
Yukarı