12900K sisteme DDR4 RAM takılabilir mi?

z3k1

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar;

Intel 12900K işlemcili bir sistem toplamayı düşünüyorum ve bütçemi ona göre ayarladım. Ama anakart ile ilgili bir sorunum var. Anakartı haliyle Z690 düşünüyorum ve bu anakartta sanırım sadece DDR5 RAM kullanıma izin veriyor? Bu anakarta DDR4 RAM takamıyor muyum? 12900K için DDR4 RAM'li anakart var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hocam 30 bin TL bütçe ayırdım bunlar için sizden ricam 30 bin TL için 12900K'lı sistem önerebilir misiniz?

Bu işlemciye 30 bin TL bütçeyle bilgisayar toplanmaz işlemci zaten 10 bin TL anakart 3K desen kasa PSU 2 bin TL RAM ve SSD 3 bin tutar geriye kalan parayla da RTX 3060 ekran kartı alınır bu sistemde hakkını vermez bu ekran kartı. Fiyatları en düşük hesapladım belki bu sistem bile toplanmaz.
Bu işlemciye 30 bin TL bütçeyle bilgisayar toplanmaz işlemci zaten 10 bin TL anakart 3K desen kasa PSU 2 bin TL RAM ve SSD 3 bin tutar geriye kalan parayla da RTX 3060 ekran kartı alınır bu sistemde hakkını vermez bu ekran kartı. Fiyatları en düşük hesapladım belki bu sistem bile toplanmaz.
Tabiki sıvı sağutucuyu da unuttum o da ucuz değil yani hiç toplanmazsın 30K'ya sistem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı