12900k ve RTX 3080 Ti sistem toplama

!BaDBoY!

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yeni bir kasa topluyorum parçaların uyumluluğu konusunda bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim yanlış bir nokta varsa bilgilendirirseniz çok memnun olurum özellikle PSU yeterli midir? Bu anakart ile 6000 MHz RAM'leri kullanabilir miyim? Fiyatlarına bakmayalım sadece bilgilendirme amaçlı linkleri attım daha ucuza alıyorum parçaları.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Evet 6000 Mhz destekler. 12900K 6400ü aşan bellek frekansını destekliyor. Z690 da yeterli bir anakart ama ROG STRIX Gaming Wifi olanı daha iyi olabilir fakat bütçe açısından çok fazla oynar. Bu anakartta yeterli olacaktır sisteme.

Evet 6000 Mhz destekler. 12900K 6400ü aşan bellek frekansını destekliyor. Z690 da yeterli bir anakart ama ROG STRIX Gaming Wifi olanı daha iyi olabilir fakat bütçe açısından çok fazla oynar. Bu anakartta yeterli olacaktır sisteme.

Cevabınız için çok teşekkürler hocam. Maalesef son bütçem fanlara bile param kalmadı diyebilirim kaldırıyorsa ramleri bu anakart benim için yeterli

Cevabınız için çok teşekkürler hocam. Maalesef son bütçem fanlara bile param kalmadı diyebilirim kaldırıyorsa ramleri bu anakart benim için yeterli
Kasayı p600s yapıp, 2 bin lira arttırabilirsiniz bence hocam. Lian li daha gösterişli bir kasa onda hemfikiriz. Ama performans olarak fark olacağını pek düşünmüyorum.

Ne demek. Sistem birbiriyle uyumlu gayet güzel olmuş hayırlı olsun. Aklınıza takılan soru olursa yazabilirsiniz ve merakımdan soruyorum yayın yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Ne demek. Sistem birbiriyle uyumlu gayet güzel olmuş hayırlı olsun. Aklınıza takılan soru olursa yazabilirsiniz ve merakımdan soruyorum yayın yapmayı mı düşünüyorsunuz?

Hocam mesela PSU yeter mi? Daha sonra Custom sıvı soğutma da yaptırmak istiyorum verimli çalışır mı?

Hayır. Yılların vermiş olduğu bir gün istediğim bilgisayarı toplayacağım hayalini gerçekleştirmeye çalışıyorum sadece ☺️

Hocam mesela PSU yeter mi? Daha sonra Custom sıvı soğutma da yaptırmak istiyorum verimli çalışır mı?

Hayır. Yılların vermiş olduğu bir gün istediğim bilgisayarı toplayacağım hayalini gerçekleştirmeye çalışıyorum sadece ☺️
850W PSU yeterli olacaktır tabii ki bu sisteme uygun psu 700w ama ne olur ne olmaz biraz daha yüksek almakta fayda var yani 850W PSU gayet yeterli. 80+Gold sertifikalı hem elektrik hemde bozulma yanmaya karşı gayet dayanıklı olur.Corsairin PSUları nasıldır bilmiyorum bsn FSP kullanıyorum ama Corsair kendini kanıtlamış bir marka sorun olacağını sanmıyorum. Sıvı soğutma kesinlikle gerekecektir 3080 ve 12900K çok güçlü parçalar. Bütçenizi söylerseniz sizin için bende bakabilirim.

850W PSU yeterli olacaktır tabii ki bu sisteme uygun PSU 700W ama ne olur ne olmaz biraz daha yüksek almakta fayda var yani 850W PSU gayet yeterli. 80+Gold sertifikalı hem elektrik hem de bozulma yanmaya karşı gayet dayanıklı olur. Corsair'in PSU'ları nasıldır bilmiyorum bsn FSP kullanıyorum ama Corsair kendini kanıtlamış bir marka sorun olacağını sanmıyorum. Sıvı soğutma kesinlikle gerekecektir 3080 ve 12900k çok güçlü parçalar. Bütçenizi söylerseniz sizin için bende bakabilirim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim gerçekten. Custom sıvı soğutma parçalarını şimdiden alamıyorum maalesef önce ana parçaları almaya başladım o sonraki iş olduğu için zamanı gelince sizden yardım talebinde bulunurum.

Bu SSD'yi almayı düşünüyorum. Anakartın M.2 desteği mevcut pcle 4.0 desteği de var. Anakartım bu SSD için uyumlu olur mu hızından faydalanabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı