12cm RGB'siz kasa egzoz fan önerisi

Bundan daha kalitelisi bulunur mu?
Teşekkürler bu arada

Hocam merhaba, bütçe 600-700 demişsiniz ama üstüne çıkabilirseniz linkteki fan rakipsizdir. 3000 RPM'e kadar çıkıyor tabii o değerlerde gürültülü ama en kötü 2000 civarında kullanırsınız. Hava akışı ve basınç değerlerinde dediğim gibi rakipsiz.

Fanları takmak için de anakartta sys fan bölümleri olması lazım . Anakartınızdaki sayıya göre kontrolcü almanız gerekebilir.

Bazı kasaların egzoz fanı kısmında 14 cm'lik delikler de olabiliyor. Eğer mevcut ise 12 yerine 14cm almanızı öneririm.

Hocam merhaba, bütçe 600-700 demişsiniz ama üstüne çıkabilirseniz linkteki fan rakipsizdir. 3000 RPM'e kadar çıkıyor tabii o değerlerde gürültülü ama en kötü 2000 civarında kullanırsınız. Hava akışı ve basınç değerlerinde dediğim gibi rakipsiz.

Fanları takmak için de anakartta sys fan bölümleri olması lazım . Anakartınızdaki sayıya göre kontrolcü almanız gerekebilir.
gürültü benim için pek önemli değil kasa içi sıcaklık fazla olmasın yeter

Merhaba kasam için RGB'siz siyah bir egzoz fan arıyorum. Performansının iyi olması benim için önemli. Ses konusunda çok fazla sıkıntı çıkarmayacak bir fan lazım. Önerileriniz nedir?

Bütçe: Max 600-700
Arctic P12 serisi F/P ürünlerdendir. Birkaç seçenek mevcuttur kabaca inceleme için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bundan daha kalitelisi bulunur mu?
Teşekkürler bu arada
Evet daha kaliteli ürünler mevcut Be Quiet markalı ürünlerde ülkemizde pek olmasa da Arctic ile eşdeğer performansa sahiptir.
Soğutma performansı nasıl ?
Teknik Veriler:
Fan Speed: 200—1800 rpm PWM Controlled (0 rpm below 5 % PWM)
Airflow: 56.30 cfm | 95.70 m³/h
Static Pressure: 2.20 mmH2O
Noise Level: 0.3 Sone
Teşekkür ederim.

Merak ettiğim bir konu( hiç bilgim yok) atıyorum ben herhangi bir fandan 4 tane aldım diyelim. Ben bu fanları anakartta nereye bağlayacağım?

Fan kablosundan bahsediyodum .
PST bağlantı yöntemi ile birbirine seri olarak bağlantı imkanına sahip oluyorsunuz. Böylece anakart üzerinden tek bir bağlantı ile birden çok fana enerji alabiliyorsunuz. Öte yandan PWM özelliği olan bir fana sahipseniz hız kontrolü de sağlayacaktır. Görselde ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.

Dosya Ekleri

• arctic-blog-pst.jpg
    arctic-blog-pst.jpg
    167,7 KB · Görüntüleme: 6
  • Motherboard.jpg
    Motherboard.jpg
    222,6 KB · Görüntüleme: 12
Arctic P12 serisi F/P ürünlerdendir. Birkaç seçenek mevcuttur kabaca inceleme için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet daha kaliteli ürünler mevcut Be Quiet markalı ürünlerde ülkemizde pek olmasa da Arctic ile eşdeğer performansa sahiptir.

Teknik Veriler:
Fan Speed: 200—1800 rpm PWM Controlled (0 rpm below 5 % PWM)
Airflow: 56.30 cfm | 95.70 m³/h
Static Pressure: 2.20 mmH2O
Noise Level: 0.3 Sone

PST bağlantı yöntemi ile birbirine seri olarak bağlantı imkanına sahip oluyorsunuz. Böylece anakart üzerinden tek bir bağlantı ile birden çok fana enerji alabiliyorsunuz. Öte yandan PWM özelliği olan bir fana sahipseniz hız kontrolü de sağlayacaktır. Görselde ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.
teşekkür ederim

Geri
Yukarı