13.000 MSI laptop önerisi

O yüzden dedim zaten grafik işi yapmayan oyun oynayacak biri için 45'de yeter hadi 72 olsun millet iş yapıyor 72'lerle bende sordum mantıklı olarak, piyasada %70-80 zaten öyle laptoplarda monitöre çok özen gösterilmez neyse.
Bazıları önem göstermeyebilir doğru, önem verenin de haberi olması lazım ama. Bu kadar para verdin ne aldığını bilmen lazım. Tüm kullanıcılar için hatta grafik işi yapanlar için bile %72 NTSC yani %99 sRGB gayet yeterli zaten o konuda birşey demedim.

Buradaki en büyük sıkıntı tabi MSI'ın ondan binlerce TL daha ucuz alt segment laptoplarla aynı derecede kötü panelleri kullanması.

Klasik Türk mantığı dünya para verdim en iyisi olsun ihtiyacınıza göre seçim yok sana da eyvallah.
Senin derdin ne söyle bi? Kendi kendine neye yükseliyosun klavye başından? Son kez tane tane yazıyorum;
%45 NTSC kötü görüntü veriyor, herkes yazmış, yukarıdaki rtx2060’lı modelin 1660ti’li modele göre ucuz olmasının sebebi de bu -normalde 2060’lı modeller 1300-1400 lira daha pahalı-
14000 lira Türkiye için ciddi bir mebla, ben gidip 20000lik bilgisayar almaya kalkmıyorum, aksine 10liralık bilgisayara 14 lira verecek olduğum için bunun sitemini ediyorum, sen gelmişsin kelime oyunu yapıyosun, yok dünya para veriyormuşum yok en iyisini alacakmışım, ayıp bişey ya şurda mantık çerçevesinde bişey soruyorum boş boş yükselmişsin ordan. 3 ay önce ge66’lar 14 lira civarıydı gelip onları attım sanki. Ayrıca iyi ekran istemek için grafik tasarımcı mı olmak gerekir? Herkes birbirini kafasına göre yargılamaya kalkıyor biri gelir laptop isteyene masaüstü al diye diretir, bir gelir iyi ekran almak isteyene grafik tasarımcı değilsen ekranla işin yok der. Bi bitmediniz.

Senin derdin ne söyle bir? Kendi kendine neye yükseliyorsun klavye başından? Son kez tane tane yazıyorum;
%45 ntsc kötü görüntü veriyor, herkes yazmış, yukarıdaki RTX2060’lı modelin 1660 Ti’li modele göre ucuz olmasının sebebi de bu -normalde 2060’lı modeller 1300-1400 lira daha pahalı-
14000 lira Türkiye için ciddi bir mebla, ben gidip 20000'lik bilgisayar almaya kalkmıyorum, aksine 10liralık bilgisayara 14 lira verecek olduğum için bunun sitemini ediyorum, sen gelmişsin kelime oyunu yapıyorsun, yok dünya para veriyormuşum yok en iyisini alacakmışım, ayıp bir şey ya şurda mantık çerçevesinde bir şey soruyorum boş boş yükselmişsin oradan. 3 ay önce GE66’lar 14 lira civarıydı gelip onları attım sanki. Ayrıca iyi ekran istemek için grafik tasarımcı mı olmak gerekir? Herkes birbirini kafasına göre yargılamaya kalkıyor biri gelir laptop isteyene masaüstü al diye diretir, bir gelir iyi ekran almak isteyene grafik tasarımcı değilsen ekranla işin yok der. Bir bitmediniz.

Sana niye yükseleyim derdim ne olacak seninle, tabii ki klavyeden yazacağım sanal ortamda gel istersen yüzüne de anlatarım sorun yok.
Adam gibi soru sordum ihtiyacı ne diye oyun mu iş mi diye gereksiz paralar ödeme diye konuyu açan sensin verdiğin cevap o kadar para veriyorum iyisi olsun belki daha makul bütçeli öneri gelecek önce ihtiyacını söylemen için yazı yazıyoruz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Para senin paran git istersen 20 bin öde kimseyi ilgilendirmez.

Grafik tasarım işleri ile mi uğraşacak kardeşiniz ne yapacak? Niye takıldinız bu kadar ntcs olayına onu anlamadım, ben laptopta AMD tercih etmem nedenini de yazdım.

%45 değeri çok düşük. araştırırsanız görürsünüz. %70 olanları grafik, tasarım, fotoğrafçılık işleri yapmayacak olanlar için kabul edilebilir.

13 14 bin liraya laptop alıp renk skalası dapdar bir ekran kullanmak pek mantıklı olmaz bence. O modelin zaten ucuz olma nedeni apaçık belli ekran kalitesi düşük o yüzden. Ben takmam diyen alır ama takana da niye takıyorsun dememek lazım.

Bütçede iyi MSI laptop yok.

Yurtdışından ya da ikinci el GP65/GP75 veya GE65/GE75 bulabilirsen al.
Bütçe artırabilirsen de birinci el GE65/GE75, GE66, GS66'lere bak.

AMD laptop ile rahat verim alamaz aşırı ısınma da yapar bence, laptop için konuşuyorum AMD tercih etmeyin, diğer bahsettiğiniz olay ntsc olayı ise ekran yansıma oranı çok fark edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. Çoğu laptop ta bu oranı vermezler bile bilgi olarak.

Intel laptopların TDP değeri yüksek ve nm olarak da yüksek AMD laptop işlemcileri Intel laptop işlemcilerine göre daha az ısı üretir.

İhtiyaç kredisi ile şu laptop sizce de daha mantıklı değil mi ? Vergisi ve taşıması ile 13.945 TL'ye denk geliyor.

Buradan da kendinize uygun bir kredi seçerek alabilirsiniz diye düşünüyorum.

İhtiyaç kredisi ile şu laptop sizce de daha mantıklı değil mi ? Vergisi ve taşıması ile 13.945 TL'ye denk geliyor.

Buradan da kendinize uygun bir kredi seçerek alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yurtdışı fiyatları uygun fakat yurtiçi olsa daha iyi. Vatanın kdv indirimleri uzun zamandır gelmiyor.
Yukarı.

Geri
Yukarı