13.000 TL laptop önerisi

atheon

Centipat
Elektrik elektronik mühendisliği bölümü için bilgisayar ihtiyacım var ve bütçem yaklaşık 13 bin TL. RTX serisi GPU'dan aşağı bir PC almak istemiyorum ancak Monster ve HP dışında hiçbir marka fiyatına göre güzel özellik vermemekte. Ben de bari almışken MacBook mu alsam diye düşünmekteyim. MacBook Pro 13" i7'li bir PC düşünüyorum. Ancak bölümüm gereği C#, Matlab, circuit programları gibi uygulamalar Windows destekli genelde. Bunları kullanırken Bootcamp vs. gibi yöntemlerle kullansam herhangi bir performans düşüklüğü yaşar mıyım? Windows ile Mac aynı optimizasyon içerisinde değiller ve kasma olması beni üzer. 5 6 yıl idare edecek bir PC arıyorum. Önerileriniz ve cevaplarınızı bekliyorum. Bir de pozitif teknoloji güvenilir mi?

Pozitif Teknoloji'ye ben güvenmezdim açıkca söyleyeyim. Bootcamp'de sorun yaşamazsınız parallels kullanırken belki. Okulunuza giderken taşıyacaksanız zaten Gaming laptopları düşünmemeniz gerek.

Pozitif Teknoloji'ye ben güvenmezdim açıkca söyleyeyim. Bootcamp'de sorun yaşamazsınız parallels kullanırken belki. Okulunuza giderken taşıyacaksanız zaten Gaming laptopları düşünmemeniz gerek.

Evet evet kesinlikle Python C# gibi programcılık dilleriyle uğraşıyorum hem. Monitör yardımıyla ev ortamında büyük ekran sıkıntım da olmaz. Tek korkum Windows kullanırken harici GPU olmadığı için kasma olması.

Pozitif Teknoloji'den birkaç hafta önce MacBook Air 2020, Magic Mouse 2 ve HDMI dönüştürücü aldım. Kargo hızlı geldi ancak özensiz paketlenmişti. Büyük bir koli içinde üç ürünün paketini direk olarak koymuşlardı. MacBook Air dışındaki ürünler kutu içerisinde sallanıyordu ancak herhangi bir sorun yaşamadım. Süreç boyunca aklıma gelen her şeyi de cevapladılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı