13.000 TL Sistem Tavsiyesi

Bütçe
13000-14000

Freech

Hectopat
Fiyatına göre nasıl bir sistem?

AMD Ryzen 9 3900X 3, 8GHz 70 MB Cache Soket AM4 İşlemci LİNKİ

MSI MPG X570 GAMING Plus DDR4 M.2 ATX AM4 MPG-X570-GAMING-Plus Anakart LİNKİ

HyperX 16 GB 3200MHz DDR4 CL16 DIMM Fury HX432C16FB3/16 RAM LİNKİ

MSI RTX 2060 Super Gaming X 8G 256 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı LİNKİ

Seagate Barracuda ST1000DM010 3.5" 1 TB 7200 RPM SATA 3 HDD LİNKİ

Adata ASU650SS-480GT-R SU650 480 GB 2.5" SATA SSD LİNKİ

Cooler Master Masterbox MB520 MidT ATX 3x120mm RGB LED FANLI KASA LİNKİ

Cooler Master MWE 700W 80+ 2xEPS, Aktif PFC, 120mm Fanlı PSU LİNKİ

Corsair Hydro Serisi H100I RGB Platinum 240mm İşlemci Sıvı Soğutucu LİNKİ

James Donkey JD27FG1MS144 27" 1ms 144Hz Full HD FreeSync Gaming Monitör LİNKİ

Evet dostlarım sistem bu. Yorumlarınızı bekliyorum, alınabilir halde midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence olmamış, r9 3900x ama ekran kartı 2060s onun yerine r7 3700x takılıp, MSİ veya Asus 5700 XT alınabilir ve daha ucuza mâl olur. Monitörde de şunu tavsiye ederim Rampage 240HZ Monitör . SSD M2 yerine 1 TB'lık Sandisk tercih edilebilir. İşlemci soğutucusunda ise illa rgb olacak derseniz kalsın ama rbg olmayan aynı performansda ki daha ucuz ürünlere yönelip paranızı artırabilir ve oyun, daha fazla ram, ssd alabilirsiniz.

Oyun oynanacak iseniz 3900X biraz abartı olmadı mı?

Bence olmamış, R9 3900X ama ekran kartı 2060S onun yerine R7 3700X takılıp, MSI veya ASUS 5700 XT alınabilir ve daha ucuza MÂL olur. Monitörde de şunu tavsiye ederim Rampage 240HZ Monitör . SSD M.2 yerine 1 TB'lık Sandisk tercih edilebilir. İşlemci soğutucusunda ise illa RGB olacak derseniz kalsın ama RBG olmayan aynı performansda ki daha ucuz ürünlere yönelip paranızı artırabilir ve oyun, daha fazla RAM, SSD alabilirsiniz.

Performansı üst düzeyde tutacağım için R9 3900X ve RTX 2060 s tercih ettim. Bu parçalardan vazgeçmedim vazgeçmeyi düşünmüyorum ama belki işlemciyi dediğin gibi yapabilirim. Kendi seçtiğim monitörün güzel olduğunu düşünüyorum. Fiyatı da uygun ama bir seçenek olarak önerini dikkate alacağım.

Oyun oynanacak iseniz 3900X biraz abartı olmadı mı?

Aklımda, belirttiğin işlemci de vardı ama yüksek performans için tercih ettim. Ama belki işlemciyi değiştirip sistemin diğer parçalarına önem gösterebilirim anakarti ve ekran kartını sabit tutacağım

Değil. 🙂
CPU ve GPU dengesiz, SSD, PSU ve monitör kötü, kasayı kişisel olarak hiç önermem fanlarını değiştirmeyeceksen.
Ne için kullanacağını belirtirsen güzel bir sistem çıkar.

Bilader sende sistemi bı anda çöpe attın. Oyun oynamak için kullanacağım

O anakartı almayın. VRM soğutması çok kötüdür. İşlemcinize yazık olur. Attığım modeli alabilirsiniz. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir.
Belleğinizi tek 16 GB almayın. 2x8 ikili kit şeklinde alın. Daha yüksek performans elde edersiniz. O SSD modelini almayın. Sorun yaşayan kullanıcılar var. Bunu tercih edebilirsiniz veya Samsung alabilirsiniz.

O anakartı almayın. VRM soğutması çok kötüdür. İşlemcinize yazık olur. Attığım modeli alabilirsiniz. Fiyatına göre en iyi X570'lerden biridir.
Belleğinizi tek 16 GB almayın. 2x8 ikili kit şeklinde alın. Daha yüksek performans elde edersiniz. O SSD modelini almayın. Sorun yaşayan kullanıcılar var. Bunu tercih edebilirsiniz veya Samsung alabilirsiniz.

Anakart bilgisi için teşekkür ederim dediğini yapacağım. SSD olarak da dediğini uygulayacağım. RAM olarak şunu düşündüğüm için 1x16 tercih ettim ilerde tekrar bir RAM daha ekleyip 2x16 32 GB'a yükseltebilme ihtimalim olduğu için. Peki ilerde 4x8 GB yaparsam bir sorun çıkar mı? Sistemde ki diğer parçalarda bir sorun var mı belirtirseniz sevinirim.

Bu sistemi hiçbir yerinden hava almayan öyle bir kasanın içine kurmayın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı