13.000 TL Sistem Toplama

KennyAceRip

Hectopat
Arkadaşlar bana monitör de dahil oyuncu bilgisayarı gerekiyor. RTX 2080 mi daha iyi olur. Yoksa GTX 1080 Ti mı?
Bir de işlemciyi i7-8700K gibi bir işlemci istiyorum.
Anakartlar ile ilgili fazla bildiğim bir şey yok ama 4 slot RAM şer mi daha iyi olur yoksa 2 slot mu, yani bir şey fark ediyor mu?
Harddisk yerine SSD kullanmak daha iyi olur dedim. Hangi SSD olur? 1 TB bana yeterli olur.
RAM’leri de 16 GB istiyorum 8x2 RAM'ler mi daha iyi yoksa 16x1 mi? Bu konuda fazla bir bileğim yok ama 8x2 olsa daha mı iyi olur sanki?
Önerilerinizi bekliyorum.

IMG_0372.JPG

RTX almanız daha iyi olacaktır çünkü en nihayetinde Ray Tracing yeni bir teknoloji ve gelecekte bununla ilgili oyunlar çıkacak.
Anakart için ATX formatında alın, belki ileride eklemeler yaparsınız ve 4 slot RAM olması daha iyi. İleride RAM eklemesi yapılbilir.
HDD mutlaka alın 1TB falan. Ayrıca NVMe M2 SSD tavsiye ederim Samsung Evo 970 ama 500GB yeterli olacaktır.
4 slot alırsanız 2x8 GB RAM daha iyi olur. 2 slot alırsanız ileride 32 yapabilmek adına 1x16 mantıklı geldi bana.

RTX almanız daha iyi olacaktır çünkü en nihayetinde Ray Tracing yeni bir teknoloji ve gelecekte bununla ilgili oyunlar çıkacak.
Anakart için ATX formatında alın, belki ileride eklemeler yaparsınız ve 4 slot RAM olması daha iyi. İleride RAM eklemesi yapılbilir.
HDD mutlaka alın 1TB falan. Ayrıca NVMe M2 SSD tavsiye ederim Samsung Evo 970 ama 500GB yeterli olacaktır.
4 slot alırsanız 2x8 GB RAM daha iyi olur. 2 slot alırsanız ileride 32 yapabilmek adına 1x16 mantıklı geldi bana.

Peki önereceğiniz bi sistem varmı ?

• 2700x
  • Rtx 2080 yada 1080 ti ikisinde denk kartlar.
  • MSI x470 gaming plus
  • 16 GB 3000 mhz Corsair vengance 8+8 ram
  • 1 TB WD Blue HDD
  • SSD Samsung 970evo 500gb
  • Psu FPS 700w
  • Kasa phanteks p350x yada nxht h500
11500 TL gibi birşey yapıyor kalan paraya güzel bir monitör bakabilirsiniz.
Farklı sitelerden toplayın lütfen.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı