13.000 TL sistem ve 3.000 TL monitör önerisi

Bütçe
13.000 TL sistem, 3000-4000 TL monitör
Hayırlı olsun hocam şimdiden iyi günlerde kullanın.
Sistem olarak bu ikisinden biri mantıklı geldi 13K'yı biraz aşıyor ama almışken iyisini almak mantıklı. Wardon | Intel i3-12100F | 16 GB DDR4 | Radeon RX 6650 XT 8 GB | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Monitör hakkında yorum yapmayacağım.

Vallahi kafam karisti zaten fazla anlamıyorum ama dedigin gibi almisken iyisini almak daha mantikli. Sen olsan hangisini alirdin? RTX 3060 olanin PSU kasa SSD falan nasıl, iyi mi?

Vallahi kafam karisti zaten fazla anlamıyorum ama dedigin gibi almisken iyisini almak daha mantikli. Sen olsan hangisini alirdin? RTX 3060 olanin PSU kasa SSD falan nasıl, iyi mi?

Hocam bildiğim kadarıyla SSD bin herhangi kronik bir sorunu vs. yok PSU da dandik bir şey değil zaten ASUS TUF Gaming 80+ Bronze kasanın tipi hoşunuza gitmediyse özelleştirme bölümünden değiştirebilirsiniz.

Kasayi bu yapsam sıkıntı olur mu fazla fiyat oynamiyor hava akisi falan iyi mi?
ASUS TUF Gaming GT301.

Bir de sogutucu almayacagım sıcaklık problemi olur mu?

Kasayi bu yapsam sıkıntı olur mu fazla fiyat oynamiyor hava akisi falan iyi mi?
ASUS TUF Gaming GT301.

Bir de sogutucu almayacagım sıcaklık problemi olur mu?

GT301 bildiğim kadarıyla hava akışı iyi bir kasa. Sıcaklık problemi yaşayacağınızı sanmıyorum. Yine de daha bilgili biri yazarsa daha iyi olur.

@522223 hocam bunu da alabilirim, ekran kartinin daha iyi oldugunu duydum cunku. PSU, kasa ve kasa hava akisi sizce nasıl? Fikrinizi almak istiyorum.

@522223 hocam bunu da alabilirim, ekran kartinin daha iyi oldugunu duydum cunku. PSU, kasa ve kasa hava akisi sizce nasıl? Fikrinizi almak istiyorum.

Hocam PSU güzel kaliteli. Kasa hakkında çok bir fikrim yok mesh ibaresi yok ama ön tarafını mesh kasaya benzettim. Bunda da herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

İslemciyi Intel Core i5-12400F yapmam onerilmisti oyle yapacagim. Sen ne dersin?

Bende tam onu söyleyecektim fakat bütçenizi 1200 TL kadar aştığı için bir şey demeyecektim. Bende aynı fikirdeyim yani 12400F daha iyi olur uzun vadede.

Tamam oyle yapip alacagim. Valorant'ta NVIDIA Reflex diye bir ozellik vardi. AMD ekran karti olunca ona benzer bir ozellik var mi?

@522223 RTX 3060 daha iyiymis forumdaki konuya baktim. Onu alirsam islemciyi Intel Core i5-12400F yapamam.

@ikseroo hocam paylaşmış ancak gözünüzden kaçtı herhalde. Bu bütçede bana kalırsa bu sistem çok daha iyi olacaktır.
Sistem için bütçe 13500 olursa R5 5600 seçebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı