13.000 TL yazılım için laptop önerisi

sinyortr1

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Ben yazılım öğreniyorum. HTML, CSS, JavaScript, React gibi dilleri öğrenmek için orta halli, işlemcisi iyi bir laptop arıyorum.
Bütçem maksimum 13 bin TL. Bu bütçenin altında fiyatlı laptop olursa daha benim için daha iyi.
AMD işlemcili laptop almayacağım. O yüzden sadece Intel işlemcili önerirseniz sevinirim.
Amazon'dan ya da vatan, MediaMarkt gibi yerlere gidip alacağım. Harici başka site önermezseniz sevinirim.
Aşağıda iki laptop buldum. Sizce bunlar saydığım kriterlere uygun ve iyi laptoplar mı?

https://www.amazon.com.tr/ASUS-VivoBook-F1502ZA-EJ982-i5-1240P-%C4%B0%C5%9Flemci/dp/B0BL7WR4FV/ref=mp_s_a_1_1?crid=2G6D69W35LXFY&keywords=asus+VivoBook&qid=1673207954&sprefix=asus+vivobook+%2Caps%2C211&sr=8-1

HP 15 dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD IPS, Intel Core i5-1235u, 8 GB RAM, 256 GB SSD, FreeDOS, doğal gümüş, 6Y800EA HP 15 Dizüstü Bilgisayar, 15.6'' FHD IPS, Intel Core i5-1235U, 8 GB Ram, 256 GB SSD, FreeDOS, Doğal Gümüş, 6Y800EA : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
O fiyat bandında 16gb ramli modelleri tercih et.

Bu Listedeki laptoplara bakabilirsin.
Laptop Liste

Ayrıca AMD istememenizin sebepleri nedir hem apu gpuları hem de işlemcileri aynı fiyat bandında çok üstün düzeyde.

Hocam asus 14 inç olduğu için onu alamam. Çok küçük ekranı.
Lenovo ise benim yazdığım asus vivobook'tan daha mı iyi sizce? İşlemcisi güncel mi?

O fiyat bandında 16gb ramli modelleri tercih et.

Bu Listedeki laptoplara bakabilirsin.
Laptop Liste

Ayrıca AMD istememenizin sebepleri nedir hem apu gpuları hem de işlemcileri aynı fiyat bandında çok üstün düzeyde.
Hocam amd'ye zamanında şans verdim ama yüzümü kara çıkardı. O yüzden almışken amd değil de intel almak istiyorum. Önerdiğiniz laptoplara baktım hepsi amd. İntel önerebileceğiniz bir laptop var mı?

Geri
Yukarı