13.000 TL'ye RX 6950 XT için hazır sistem önerisi

Bütçe
13.000 TL

kutlusson

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, elimde RX 6950 XT ekran kartı var. Bu kartı en iyi şekilde kullanabileceğim ekran kartsız hazır sistem önerilerinizi bekliyorum, bütçem çok yüksek değil. Taş çatlasın 13K (daha düşük olsa daha iyi olur) verebilirim. Çok fazla bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar, elimde RX 6950 XT ekran kartı var. Bu kartı en iyi şekilde kullanabileceğim ekran kartsız hazır sistem önerilerinizi bekliyorum, bütçem çok yüksek değil. Taş çatlasın 13K (daha düşük olsa daha iyi olur) verebilirim. Çok fazla bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim.
13k bütçelik işlemci ile o kart darboğaz yapar. 2k monitörün yoksa tabi.

13K'ya R5 5600 alsa dahi darboğaz yapmaz.

Bu bütçede zor olan güçlü işlemci almak yerine düzgün PSU almak.

AM4 alacaksan en mantıklı işlemci R5 5600.
Nasıl bir PSU lazım hocam bu sisteme? Hazır sistem yerine ayrı ayrı da bakabilirim. En f/p power supply ne gider mesela öneriniz var mı?

Ryzen 7 5700X ile darboğaz olur mu mesela hocam? Ve 2k monitör almak nasıl bir fark yaratıyor bu durumda?
Grafik kartının yükünü artırıyor. İşlemci yükü azalıyor sorun kalmıyor.

13K'ya R5 5600 alsa dahi darboğaz yapmaz.

Bu bütçede zor olan güçlü işlemci almak yerine düzgün PSU almak.

AM4 alacaksan en mantıklı işlemci R5 5600, gerisi para israfı.
1080p'de nasıl darboğaz yapmasın?

Nasıl bir PSU lazım hocam bu sisteme? Hazır sistem yerine ayrı ayrı da bakabilirim. En f/p power supply ne gider mesela öneriniz var mı?
XPG Valor Rainbow 750w gold psu'lu kasa. Ekran kartının boyutu önemli ama sığmayabilir eğer 30cmden fazla olursa sanırsam.

Nasıl bir PSU lazım hocam bu sisteme?
En az 750W düzgün bir PSU alman lazım, öneriyi @Oreki yapsa daha iyi olur.
Hiçbir AAA oyunda darboğaz yapmaz.
Örnek 1080p RDR2.
asdddd.PNG
Merak ettiğin başka oyunları da atabilirim.

Grafik kartının yükünü artırıyor. İşlemci yükü azalıyor sorun kalmıyor.

XPG Valor Rainbow 750w gold psu'lu kasa. Ekran kartının boyutu önemli ama sığmayabilir eğer 30cmden fazla olursa sanırsam.
hocam çok sağ olun, o zaman öncelik yoğunluğu gpuya verdirmekte. yani aman aman bir işlemci olmasa bile monitörün 2k olması önemli. kasa önerisi için de ayrıca teşekkür ederim. son olarak sizce B450 - R5 5600 mü yoksa B550M - R7 5700X mi bu gpu için?

Örnek 1080p RDR2.
Birkaç videoya baktım da harbiden öyle. 4070'i görünce yamulan 5600 nasıl bunda 96 kullanıma ulaşıyor videolarda falan çok ilginç.

hocam çok sağ olun, o zaman öncelik yoğunluğu gpuya verdirmekte. yani aman aman bir işlemci olmasa bile monitörün 2k olması önemli. kasa önerisi için de ayrıca teşekkür ederim. son olarak sizce B450 - R5 5600 mü yoksa B550M - R7 5700X mi bu gpu için?
Sıfır mı istiyorsun?

Örnek 1080p RDR2.
hocam ss size mi ait? r5 5600 mü kullanıyorsunuz acaba? kasa konusunda önerinize uyacağım kesinlikle. darboğaz konusu biraz kafamı karıştırdı açıkçası.

Birkaç videoya baktım da harbiden öyle. 4070'i görünce yamulan 5600 nasıl bunda 96 kullanıma ulaşıyor videolarda falan çok ilginç.

Sıfır mı istiyorsun?
yok hocam sıfır olmak zorunda degil, 2. el de olabilir.

Sıfır mı istiyorsun?
şimdi sonuç olarak 5600 darboğaz yapmıyor bu ekran kartında değil mi?

Geri
Yukarı