13.830 TL'ye topladığım sistem nasıldır?

CaptainSpider

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar aşağıdaki sistem şu an 13.830₺ tutuyor. Sizce nasıl fiyatına değer mi? Değişiklikler yapılmalı mı? Bütçeyi daha yükseltemem ama düşürebilirim.

Anakart:Gigabyte H610M H DDR4 3200mhz

İşlemci:İ3 12100f 3.3ghz-4.3ghz

Ram:Kingston 2x16gb=32gb DDR4 3200mhz

Ekran Kartı:Sapphire Rx6600 8gb

Ssd: Kingston 500gb M2 SSD

PSU: Corsair 550W RGB

Ekran kartını Palit yapıp bu sistemi al bence:

Bu sistemin 16gb Rami var.Sadece %6'lık bir ekran kartı üstünlüğü için hem 16gb ram düşürüp hem de fiyatı arttırmak pek mantıklı değil gibi.

Bu sistemin 16 GB RAM'i var. Sadece %6'lık bir ekran kartı üstünlüğü için hem 16 GB RAM düşürüp hem de fiyatı arttırmak pek mantıklı değil gibi.

32 GB RAM neden gerekli ki çoğu iş için 16 GB RAM yeterli şu an bir de 32 GB RAM alacaksan şuna bak:

Bu sistemin 16gb Rami var.Sadece %6'lık bir ekran kartı üstünlüğü için hem 16gb ram düşürüp hem de fiyatı arttırmak pek mantıklı değil gibi.
O bütçeye 2x16 GB RAM almak hiç mantıklı değil, 2x8 bol bol yetecektir. Senin attığın sistemi
12.200'e hazır sistem olarak satıyorlar, üstte atılan sistemin ekran kartını Palit yapıp al ya da buna bir göz at. Kötü parçası yok, AMD tercih ediyorsan buna bakabilirsin. NVIDIA tercih ediyorsan üstte @messinicocugu hocamın attığı sistemin ekran kartını Palit yapıp alabilirsin.

Hocam merhabalar bu sistemi alacağım fakat ekran kartını palit seçin demenizin sebebi bütçeden dolayı mı yoksa inno 3d nin 3060 modelinde bir problem mi var ? İyi ve köklü bir marka olduğunu biliyorum şuan kullandığım sistemde de inno 3d var o yüzden sormak istedim.

Hocam merhaba bu sistemi alacağım fakat ekran kartını Palit seçin demenizin sebebi bütçeden dolayı mı yoksa INNO 3D'nin 3060 modelinde bir problem mi var? İyi ve köklü bir marka olduğunu biliyorum şu an kullandığım sistemde de INNO 3D var o yüzden sormak istedim.

INNO3D'nin bir problemi yok hocam iyi markadır ama 200TL daha fazla vermeye gerek yok bence Palit'ten.

32gb istememin sebebi sistemi daha uzun süre kullanmak istemem.Nasıl olsa iki senede bir PC toplamıyoruz.10 sene civarında gidecek bir sistem olmalı.

O bütçeye 2x16 GB RAM almak hiç mantıklı değil, 2x8 bol bol yetecektir. Senin attığın sistemi
12.200'e hazır sistem olarak satıyorlar, üstte atılan sistemin ekran kartını Palit yapıp al ya da buna bir göz at. Kötü parçası yok, AMD tercih ediyorsan buna bakabilirsin. NVIDIA tercih ediyorsan üstte @messinicocugu hocamın attığı sistemin ekran kartını Palit yapıp alabilirsin.
Mantıklı ve ben de 16gb'ye düşürsem aynı fiyata gelecektir.

32gb istememin sebebi sistemi daha uzun süre kullanmak istemem.Nasıl olsa iki senede bir PC toplamıyoruz.10 sene civarında gidecek bir sistem olmalı.
O kadar RAM'e yine ihtiyacınız yok, RX 6600 ile temiz kullanırsanız 4-5 sene tüm oyunları FSR ile ultrada oynar, kalan senelerdede medium-yüksek ayarlarda devam edersiniz.
Mantıklı ve ben de 16gb'ye düşürsem aynı fiyata gelecektir.
Sizin topladığınız RX 6600 sistem ile benim attığım RX 6600 sistem arasında parça farkı var.

Bu sistemdeki RX 6600 soğutma konusunda Sapphire'den kat kat daha iyi, SSD'si Kingston NV2 ile aynı güçte ve kasa+PSU'da iyi. Anakartlar ve RAMler çok farklı değil konuşmaya değmez.

Geri
Yukarı