13 bin TL laptop önerisi

Bütçe
13 Bin TL
MX450 ile MX550 arasında büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum. İki laptop arasındaki farka bakacak olursak HP'nin 8GB RAM'inin yükseltilebilir olup olmadığını bilmiyorum ayrıca depolama alanı da 256GB. İki işlemci ve GPU arasında dediğim gibi büyük farklar yok, örneğin birinin oynatıp da diğerinin oynatamayacağı bir oyun olamaz. Ben iki laptop arasındaki 1200 liralık fiyat farkını şu şekilde değerlendirirdim; Acer Aspire 5'i 11.500 liraya alır, 470 lira daha harcayarak internetten alacağım Crucial'ın 8GB DDR4 3200MHz SODIMM RAM'ini de Acer'ın yetkili servisinde bilgisayarıma taktırırdım. 10 dakikalık iş, kendiniz bile yapabilirsiniz aslında ama garanti konusundaki detayları bilmiyorum. 1200 liradan kalan 730'lira ile de Hikvision'ın 512GB taşınabilir bir SSD'sini alırdım. Böylece HP ile aynı fiyata CPU ve GPU'dan minicik bir taviz vererek karşılığında yalnızca 1200 liraya hem tam 2 kat daha fazla RAM hem de +512 GB bir taşınabilir SSD'ye sahip olmuş olurdum, hiç kendim taşınabilir bir SSD kullanmadım ama yine de 1TB depolama alanına bu şekilde sahip olmak fena fikir değildir. HP'nin verdiği yalnızca 256GB depolama ile karşılaştırılamayacak kadar büyük bir fark olduğu da bir gerçek.

Yeni konular

Geri
Yukarı