13 bin TL'ye sistem tavsiyesi

@kaan_05 Şöyle bir konu açılmıştı. Arkadaşı tanımıyorum. Kefil olamam. Anlaşırsanız güzel sistem. @Karokan54

Anakarta uyumludur fakat bazı ekran kartlarının güç girişleri farklı oluyor.
Onları da dönüştürücü alarak kullanabiliyorlar diye biliyorum fakat yine de yanlış bilgi vermek istemem.

Hocam sizin önerdiğiniz sisteme verdiğiniz PSU uyumlu mudur yoksa dönüştürücü alıpmı kullanmam lazım, dediğim gibi PSU hakkında çok bir bilgi sahibi değilim.

Hocam sizin önerdiğiniz sisteme verdiğiniz PSU uyumlu mudur yoksa dönüştürücü alıpmı kullanmam lazım, dediğim gibi PSU hakkında çok bir bilgi sahibi değilim.

RX 6600, 8 pinli güç girişine sahip.
PSU'da da emin olmamakla birlikte 6 pinli kablo ile geliyor.Ürünün yorumlarında 6+2 yapıp yani 2 pinli bir kabloyu birleştirip kullananlar var diye okudum.Resmi sitesinde teknik özellikler kısmında böyle bir bilgi bulamadım maalesef. Bilen arkadaşlar yazarlar zaten.
Ama eğer içiniz rahat etmediyse başka bir PSU bakalım.

Son düzenleme:
Uyumlu. 6+2'lere hem 6'lı hem 8'li takılabilir. Üstteki sistemi 13000 TL'ye alabilirseniz sizin için daha iyi olur. Ederi 13-14 bin TL'dir ama arkadaş satar mı bilemiyorum.

Uyumlu. 6+2'lere hem 6'lı hem 8'li takılabilir. Üstteki sistemi 13000 TL'ye alabilirseniz sizin için daha iyi olur. Ederi 13-14 bin TL'dir ama arkadaş satar mı bilemiyorum.
Hocam bizim topladığımız sisteme kefil değilim fakat, Rx 6600 ve R5 5500 daha güçlü değil mi?
Rx 6600, Rtx 3060 ile yarışan bir ekran kartıdır.

Hocam o sisteme baktım yorumları pek iç açıcı değil açıkçası arkadaşta muhtemelen yorumlardan sonra 60.000 TL civarı bir şey düşünüyordur.

Hocam bizim topladığımız sisteme kefil değilim fakat, Rx 6600 ve R5 5500 daha güçlü değil mi?
Rx 6600, Rtx 3060 ile yarışan bir ekran kartıdır.
RX6600 güçlü bir kart ama o sistemin Anakartı, PSU'su, RAM'i, SSD'si daha iyi. Arkadaş temiz kullandıysa 14 bin TL'de bence anlaşılır.

Hocam o sisteme baktım yorumları pek iç açıcı değil açıkçası arkadaşta muhtemelen yorumlardan sonra 60.000 TL civarı bir şey düşünüyordur.
60.000 TL ile 4080 super sistem alınır. Onlar piyasayı bilmeyenlerdir. Takılmayın. Arkadaş ciddi satıcıysa 13-14 bin TL temiz fiyat. Satmasa bile @UnFrGvnG 'nin önerdiği sistem de gayet güzel. Alternatifiniz var.

RX6600 güçlü bir kart ama o sistemin Anakartı, PSU'su, RAM'i, SSD'si daha iyi. Arkadaş temiz kullandıysa 14 bin TL'de bence anlaşılır.
Bilemiyorum.
Rtx 2060'lı sisteme 14k vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum.
Daha güncel bir sistem varken eski bir sisteme yönelmek pek doğru değil bence.
Yorumlarda dalga geçmişler 60k felan istemez @kaan_05 😄

Bilemiyorum.
Rtx 2060'lı sisteme 14k vermek ne kadar mantıklı bilemiyorum.
Daha güncel bir sistem varken eski bir sisteme yönelmek pek doğru değil bence.
Yorumlarda dalga geçmişler 60k felan istemez @kaan_05 😄
Tercih meselesi diyelim ozaman.
Ben olsam ana parçalara yönelerek, daha fazla performans almayı terchih ederdim.

RX 6600, 8 pinli güç girişine sahip.
PSU'da da emin olmamakla birlikte 6 pinli kablo ile geliyor. Ürünün yorumlarında 6+2 yapıp yani 2 pinli bir kabloyu birleştirip kullananlar var diye okudum. Resmi sitesinde teknik özellikler kısmında böyle bir bilgi bulamadım maalesef. Bilen arkadaşlar yazarlar zaten.
Ama eğer içiniz rahat etmediyse başka bir PSU bakalım.

Hocam zahmet olmazsa bir göz gezdirebilir misiniz, tabii uygun fiyata bulabileceğimizden emin değilim.

Geri
Yukarı