13 bin TL'ye sistem tavsiyesi

2000 liraya 750W PSU bulmuşsun, yapıştır geç High Power'ı.

Dn'dir o.

Öyleyse yarın ilk iş alıyorum hocam.
Yardımınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.
İyi akşamlar hocam.
@Kaan Diktaş aynı şekilde size de iyi akşamlar hocam.

@UnFrGvnG Hocam kusura bakmayın yine rahatsız ediyorum.
Bu teknobiyotik.com güvenilir bir mağaza mıdır daha önce oradan alışveriş yapmadığım işi soruyorum.

Parçaları toplamaya başlıyorumda siteyi bilmiyorum.

Son düzenleme:
@kaan_05
Hocam kefil değilim mağazaya fakat yorumları kötü değil.
Sadece müşteriye karşı pek güler yüzlü olmadıklarını duydum ama sattıkları mallarda kusur olduğuna rastlamadım hiç.

@kaan_05
Hocam ne yaptınız parçaları?

Son düzenleyen: Moderatör:
@kaan_05
Hocam kefil değilim mağazaya fakat yorumları kötü değil.
Sadece müşteriye karşı pek güler yüzlü olmadıklarını duydum ama sattıkları mallarda kusur olduğuna rastlamadım hiç.

@kaan_05
Hocam ne yaptınız parçaları?

Hocam PSU'yu sipariş ettim bugün kargoda. Sahibinden olan parçalara halen ellerindemi pazarlık hakkında konuşmayı düşünüyorum bugün, umarım halen ellerindedir.

Hocam @UnFrGvnG kusura bakmayın rahatsız ediyorum normalde yeni bir konu açmam gerekirdide size sormak istedim.

Bir Mouse'nin kullanılmış veya kullanılmamış olduğunu ele alınca nasıl anlarız hocam.

Son düzenleme:
@kaan_05
Hocam inanın hiç anlamam o işlerden. Sistemi naptınız, toplayabildiniz mi parçaları?

Hocam işlemci ben satın almadan satılmış, diğer parçaların hepsini topladım ekran kartı biraz pahalı olduğu için sona bırakmak istedim yakında onu sipariş edeceğim.
Şu anlık işlemci arayışındayım en kötü ihtimalle biraz bekleyip ucuzdan güzel bir şey düşmesini umut ederim.

Hocam parçaları topladıktan sonra fark etttimde birkaç kasa buldum sizce iade talebi oluşturup bunlardan birini almam mantıklı olur mu?

@kaan_05
Mümkünse ekran kartını test ettirerek, param güvende ile satın almaya çalışın.
İşlemciyi alırkende, arkasında ki pinlere dikkat edin. Kırılma gibi durumu varsa sakın almayın.
Ekran kartını satın almadıysanız eğer bir alternatif daha sunayım size.
Eğer Nvidia kartlarda ki teknolojiye ilginiz varsa, bütçeyi biraz daha attırıp RTX 3060 bakabilirsiniz.
Oda Rx 6600 ile kafa kafa yarışan bir ekran kartıdır.
Ama derseniz ki gerek yoktur benim RTX teknolojisiyle işim olmaz, FSR bana yeter derseniz ( AMD'nin teknolojisi )
Rx serisinden alın gitsin.
Birde bakın emin değilim ama AMD'nin kartlarında Wattman hataları henüz daha bitmemiş durumda. Eskisi kadar değil tabii ki. (Amd kartlarda yaşanan bir sorun)
Biraz şans işi tabii bu, hiç bu hatayı almıyorum diyende var ama riski yokmu var yani bilginiz olsun.

Sistem parçalarının montajını yaparkende eğer zorlanırsanız buraya konu açın arkadaşlar yardımcı olacaktır size.
Zor bir şey değil fakat ilk yapılışta insan karıştırabilyor bazen :)
Ama ben hiç uğraşamam derseniz, güvenilir bir bilgisayarcıya verin yapsın montajını.

Hocam işlemci ben satın almadan satılmış, diğer parçaların hepsini topladım ekran kartı biraz pahalı olduğu için sona bırakmak istedim yakında onu sipariş edeceğim.
Şu anlık işlemci arayışındayım en kötü ihtimalle biraz bekleyip ucuzdan güzel bir şey düşmesini umut ederim.

Hocam parçaları topladıktan sonra fark etttimde birkaç kasa buldum sizce iade talebi oluşturup bunlardan birini almam mantıklı olur mu?

Bence gerek yoktur iade etmenize. Fiyat olarak düşünüyorsanız yaklaşık aynı hesaba geliyorlar ama siz bilirsiniz yinede.

Son düzenleme:
@kaan_05
Mümkünse ekran kartını test ettirerek, Param Güvende ile satın almaya çalışın.
İşlemciyi alırken de, arkasında ki pinlere dikkat edin. Kırılma gibi durumu varsa sakın almayın.
Ekran kartını satın almadıysanız eğer bir alternatif daha sunayım size.
Eğer NVIDIA kartlarda ki teknolojiye ilginiz varsa, bütçeyi biraz daha attırıp RTX 3060 bakabilirsiniz.
Oda RX 6600 ile kafa kafa yarışan bir ekran kartıdır.
Ama derseniz ki gerek yoktur benim RTX teknolojisiyle işim olmaz, FSR bana yeter derseniz ( AMD'nin teknolojisi )
RX serisinden alın gitsin.
Bir de bakın emin değilim ama AMD'nin kartlarında WattMan hataları henüz daha bitmemiş durumda. Eskisi kadar değil tabii ki. (AMD kartlarda yaşanan bir sorun)
Biraz şans işi tabii bu, hiç bu hatayı almıyorum diyende var ama riski yok mu var yani bilginiz olsun.

Sistem parçalarının montajını yaparkende eğer zorlanırsanız buraya konu açın arkadaşlar yardımcı olacaktır size.
Zor bir şey değil fakat ilk yapılışta insan karıştırabilyor bazen :)
Ama ben hiç uğraşamam derseniz, güvenilir bir bilgisayarcıya verin yapsın montajını.

Bence gerek yoktur iade etmenize. Fiyat olarak düşünüyorsanız yaklaşık aynı hesaba geliyorlar ama siz bilirsiniz yine de.

Evet hocam fiyat olarak da bütçeyi bayağı aşıyor orası.
16 bin TL'liksisteme vereceğim parayı.
14-15 bin TL'ye bir tane toplarız hocam.
Zaten topladıkta son birkaç eksik kaldı sadece.

Ve verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler hocam tekrardan.

Hocam bir RTX 3060 ile sizin önerdiğiniz RX6600 arasındaki fiyat farkı uçurum gibi 😅 RTX istesem de zor alacağım bir ekran kartı muhtemelen belki gelecek yıllarda.

Evet hocam fiyat olarak da bütçeyi bayağı aşıyor orası.
16 bin TL'liksisteme vereceğim parayı.
14-15 bin TL'ye bir tane toplarız hocam.
Zaten topladıkta son birkaç eksik kaldı sadece.

Ve verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler hocam tekrardan.

Hocam bir RTX 3060 ile sizin önerdiğiniz RX6600 arasındaki fiyat farkı uçurum gibi 😅 RTX istesem de zor alacağım bir ekran kartı muhtemelen belki gelecek yıllarda.
En yüksek 1000₺ be hocam dediğim kartta, çok fazla değil 😄
Ama siz bilirsiniz yine de.
Bencede kendiniz toplayın. Üstelik parçaların bir çoğu sıfır ve garantili oldu. O sistemleri kullanmak biraz şans işi açıkçası.
Ne diyeyim hocam, son parçalar kalmış artık. Hayırlı olsun şimdiden. İnşallah güzel günlerde kullanırsınız.
Ha unutmadan, ekran kartını alırken; kesinlikle garantisi olmayan ürünü almayın. Kutu ve faturası varda daha iyidir ama garantiye çok dikkat edin. Denemeden, sizde almayın.

Son düzenleme:
En yüksek 1000₺ be hocam çok fazla değil 😄
Bencede kendiniz toplayın. Üstelik parçaların birçoğu sıfır ve garantili oldu. O sistemleri kullanmak biraz şans işi açıkçası.
Ne diyeyim hocam, son parçalar kalmış artık. Hayırlı olsun şimdiden. İnşallah güzel günlerde kullanırsınız.
Ha unutmadan, ekran kartını alırken; kesinlikle garantisi olmayan ürünü almayın. Kutu ve faturası varda daha iyidir ama garantiye çok dikkat edin. Denemeden, sizde almayın.

Sağ olun hocam sizin çok yardımınız dokundu en başta Zeiron toplu set almayı düşünüyordum hatırlıyosanız 😀
Şimdi iyi ki buraya gelip sormuşum diyorum.
Deneyerek alırım hocam hem adamdan isterim hem de geldiğinde kendim deneyerek onaylarım.

Ama dediğiniz gibi ilk kez montajını yapacağım için biraz zorlayabilir elimde zaten bir kasa yok şu anlık.
Muhtemelen dediğiniz gibi uzay sistem kurarım hocam.
Tekrardan sağ olun hocam.

Tek sıkıntı işlemci oldu onu da biraz beklesem piyasaya düşer diye tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı