13.Cumhurbaşkanı Oldunuz, İlk Yapacağınız Şey Nedir ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Atatürk'ün "Bütün ümidim gençliktedir" Sözünden ilham alarak radyo içermeyen tüm elektronik cihazlardan KDV ve ÖTV yi kaldırırdım.

Evet bana göre daha ahlaklı. Eskortluk bana göre vakıflarda çocuklara tecavüz etmekten daha ahlaklı. İmam hatip mezunlarının pilsiklerinden bıktı artık bu ülke.

Ama bu millet akıllanmaz. Bu millete daha çok İmam Hatip mezunu Çiftlik Bank benzerleri lazım. Bu dolar kuru az bile. Açlıktan geberirken dolar düşsün diye dua ederler.

Hayır bunun nesini anlamak zor? Bir çocuğua bilim verirsen bilime din verirsen dine merak duyar. İmam hatip'leri savunmak için geri zekalı olmak lazım.

Geri zekalı değilseniz bunun başka bir açıklamasını yaparsınız.

Şimdi o beyinsizlerin bir de İmam Hatip okuduğunu düşün. Ver eline AK-47'yi, mis gibi bir militanın oldu. Anladın mı şimdi?
İmam hatipleri savunmak için dahi olmak gerekir. Birde her imam hatibe giden kişi imam olup çıkmıyor. Her fen lisesinde okuyan fen öğretmeni bilim adamı olmuyor. Her şey insanın inancına göre farklılık gösterebilir.

"Mutlak Monarşi" sistemini getirmeye çalışırdım, önce herkes bana bi' itaat etsin. [emoji4]

Bana kalırsa imam hatiplerin kapatılması yanlış olurdu.Kimseye zorla imam hatipte oku denmiyor.(Bazı aileler hariç). Ayrıca Her imam hatip okuyana terörist,cahil,pislik damgasını yapıştırırsanız fen liselelerinde okuyan öğrencilerde aynısını demek zorundasınız.Çünkü imam hatipte okuyan öğrencilerin tek suçu imam hatipte ayriyeten fazla din dersi görmeleri olamaz.İmam hatip liselerini sevmeyen öğrenci çok çalışıp fen lisesine girebilir.Madem bilime bu kadar meraklı.Bilim kötü bir şey demiyorum tabikide...
Bu arada ben kesinlikle hiç çekinmeden eğitimde üst seviye olan ülkelerin eğitim sistemlerini örnek alarak Türkiye'de ki eğitim sistemini değiştirirdim.Dolar konusunda yapıcak bir şey olsaydı şuana kadar yapılırdı "gibime" geliyor.

Bu konu altında İmam hatip liselerinin var olması gerektiğini savunanları anlamış değilim. Dini 'zorunlu' bir şekilde öğreten bir okulun bulunması kadar saçma bir şey yoktur. O liseleri açanlar çok meraklıysa normal okullarda gerçekten isteyenlere ek ders verebilir.

Hayır benimde anlamadığım şey şu.Okullarda sadece isteyenlere ek ders verilsin diyorsunuz sanki imam hatipe hiç gitmek istemeyen öğrenciler zorla gidiyor gibi.Ek ders vermek ile ek okul açmak arasında pek fark yok.İmam hatipte okuyup din dersi görmek zorunlu olabilir ancak imam hatipte okumak zorunlu değil.

Bana kalırsa imam hatiplerin kapatılması yanlış olurdu.Kimseye zorla imam hatipte oku denmiyor.(Bazı aileler hariç). Ayrıca Her imam hatip okuyana terörist,cahil,pislik damgasını yapıştırırsanız fen liselelerinde okuyan öğrencilerde aynısını demek zorundasınız.Çünkü imam hatipte okuyan öğrencilerin tek suçu imam hatipte ayriyeten fazla din dersi görmeleri olamaz.İmam hatip liselerini sevmeyen öğrenci çok çalışıp fen lisesine girebilir.Madem bilime bu kadar meraklı.Bilim kötü bir şey demiyorum tabikide...
Bu arada ben kesinlikle hiç çekinmeden eğitimde üst seviye olan ülkelerin eğitim sistemlerini örnek alarak Türkiye'de ki eğitim sistemini değiştirirdim.Dolar konusunda yapıcak bir şey olsaydı şuana kadar yapılırdı "gibime" geliyor.
Haklısın kardeş bende onu demeye çalışıyordum. Allah razı olsun senden.

İmam hatibe gidenlerin zorla giden yüzdesi düşük değil arkadaşım. ''Dinini öğrenecek yaw iyidir iyi'' deyip çocuğuna daha sormadan oraya göndermek isteyen, hali hazırda göndermiş olan çok insan var.

Son düzenleme:
Kesinlikle eğitim sistemine düzenlemeler getirerek iyileşmesini sağlardım , sonrasında ise Diyanet'in bütçesini azaltıp onu Askeri Sanayi ve AR-GE çalışmalarının bütçesini arttırıp yerli üretimi %100 yapmaya zorladım. En azından milli uçak , tank , araba ve yüksek teknoloji üretebilecek kapasiteye kadar gelmesi için zorlardım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı