13. Nesil DDR4 sistem için B660 serisi mi yoksa Z790 mı?

• Konuyu başlatan xious
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 425

xious

Centipat
Daha fazla  
İki seri arasında kaldım, benim anladığım B660 serisi için BIOS güncellemesi gerekiyor ve eğer flash bios yoksa sıkıntılı, fakat fiyatları daha uygun.

Öte yandan Z790'larda böyle bir sıkıntı yok ama model seçenekleri kısıtlı ve fiyatlar daha yüksekten başlıyor.

Diğer bir seçenek ise anakart üreticilerinin 13. nesil için daha uygun modelleri piyasaya sürmesi ama bu ne zaman TR'ye ulaşır, sistemin geri kalanını boş bekletmek mantıklı mı bilemiyorum.

Sizin görüşleriniz neler? Tavsiye edebileceğiniz sıkıntısız, sağlam fakat hesaplı bir alternatif var mı?

Bende de Asus Prime 660m-a wifi modeli var. İ5 12400f işlemciyi 13600 ile güncelleme niyetindeyim ama Bios güncellemesi gerekliliği ilginç geldi. Fps için ne derece etkisi olacak bilemedim ancak kuvvetli bir ekran kartı ve 13.nesil işlemci ile birlikte anakart ısısı önem arz edebilir diye düşünüyorum. Kaliteli bir 660 serisi almak gerekir.
Fiyatlar konusunda şüpheye düşmeniz çok olağan neredeyse 3 kat fiyat farkı var.

Bende de Asus Prime 660m-a wifi modeli var. İ5 12400f işlemciyi 13600 ile güncelleme niyetindeyim ama Bios güncellemesi gerekliliği ilginç geldi. Fps için ne derece etkisi olacak bilemedim ancak kuvvetli bir ekran kartı ve 13.nesil işlemci ile birlikte anakart ısısı önem arz edebilir diye düşünüyorum. Kaliteli bir 660 serisi almak gerekir.
Fiyatlar konusunda şüpheye düşmeniz çok olağan neredeyse 3 kat fiyat farkı var.
Evet en zorlandığım parça oluyor sistem toplarken :d

Yeni konular

Geri
Yukarı