13. nesil Intel işlemcili hazır sistem var mı?

roser137

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, tek çekirdek performansı yüksek sistem toplamayı düşünüyorum.

13. nesil Intel işlemciler piyasaya girdi fakat hazır sistem göremedim.

Sizce hazır sistem gelmesini beklemeli miyim yoksa kendim mi toplamalıyım?

Parçaları kendimiz seçip 13. nesil sistem toplayabileceğimiz bir yer öneriniz var mı?

Unity özellikle tek çekirdek performansına çok önem veriyor. Sizce 13. nesil Intel mantıklı bir seçim mi yoksa F/P odaklı daha mantıklı seçenekler var mı?

Merhaba, tek çekirdek performansı yüksek sistem toplamayı düşünüyorum.

13. nesil Intel işlemciler piyasaya girdi fakat hazır sistem göremedim.

Sizce hazır sistem gelmesini beklemeli miyim yoksa kendim mi toplamalıyım?

Parçaları kendimiz seçip 13. nesil sistem toplayabileceğimiz bir yer öneriniz var mı?

Unity özellikle tek çekirdek performansına çok önem veriyor. Sizce 13. nesil Intel mantıklı bir seçim mi yoksa F/P odaklı daha mantıklı seçenekler var mı?

Ben şu anda setup diziyorum üşenmeden hazır sistem işi biraz bilgisiz arkadaşların direk parayı verip istediğimi oynatsında yeter mantığındalar hazır sistemler kaldı ki genelde bir iki parçayı yüksek tutarlar geri kalanınıda bazen en adi bazen de idarelik parçalar kullanıyor özellikle güç kaynaklarında gamrpower Rampage Game Booster gibi markaları kullanıyorlar ve bu markaların ne kadar adi yan sanayi olduğu aşikar

AMD tarafında AMD 7000 serisinde Intel 13.nesillere göre 1bin lira daha düşük satılıyor ve sanırsam oda artık soket değişmeye başlıyor Intel zaten hep değişiyordu ama atıyorum Intel 13.nesil sistem dizdiniz ve 14.nesil işlemci çıktı anakartınızı değiştirmenize gerek kalmıyor çünkü Intel artık 2 nesilde bir soket değiştiriyor tabii bu da iyi bir şey hiç çoktan iyidir AMD'nin satışları iyi gitmiyor VR AMD'nin GHz hızları acayip uçuk olduğu için işlemcinize ekstra olarak bir sıvı soğutma kesinlikle şart bu dediğim sadece AMD odaklı değil Intel'de ısınıyor sonuçta yük altına sokuyoruz oyun oynarken işlemciyi ısınacak ama AMD'nin GHz hızları en düşük 7000 serisinin bile 4.7 GHz olunca ısınmaması mümkün olmuyor maalesef her türlü o sisteme sıvı soğutma almalısınız AMD anakartlar AM5 şu anda biraz daha ucuz diye biliyorum ama Intel 13.nesili AMD 7000 nesil işlemcileri ezdi geçti testlerde ben bu yüzden Intel sistem diziyorum tek tek parçalara bakıyorum ha ben uğraşamam derseniz hazırda alabilirsiniz ama dediğim gibi içinden en az 2 parça dandik çıkacak.

Umarım anlatabilmişimdir uzun uzun yazdım :D

13.nesil işlemcili hazır sistem şu an yok. Bence hazır sistemlerin çıkmasını bekleyin. Diğer türlü pahalıya patlar. Bütçeniz nedir?

Şu an alınacak en F/P işlemci 13600KF. Tüm parçaları yavaş yavaş indirimden çekerseniz ucuza getirebilirsiniz. Şahsen ben öyle yaptım sadece ekran kartım kaldı.

Şuradan tek çekirdek performanslarına bakıp ona göre F/P işlemci bakıyorum

Bütçe çok kritik değil uzun süre kullanacağım bir sistem toplamak istiyorum. Tabii az bir performans artışı için yüksek bir fark da vermem istemem. 13600KF mantıklı gibi duruyor.

Tüm parçaları ayrı ayrı söyleyip toplamak da bir seçenek ama en büyük sorun şu: Sistem çalışmazsa ne olacak :D? Yüklenip bir bilgisayarcıya götürüp sorunlu parçayı tespit edip iade/değişim mi kovalamak gerekecek?

Tüm parçaları ayrı ayrı söyleyip toplamak da bir seçenek ama en büyük sorun şu: Sistem çalışmazsa ne olacak :D? Yüklenip bir bilgisayarcıya götürüp sorunlu parçayı tespit edip iade/değişim mi kovalamak gerekecek?

Hocam hiç bilgisayar toplamadıysanız hazır sistem alın.

bazen de idarelik parçalar kullanıyor özellikle güç kaynaklarında gamrpower Rampage Game Booster gibi markaları kullanıyorlar ve bu markaların ne kadar adi yan sanayi olduğu aşikar
içinden en az 2 parça dandik çıkacak
Saçma bir genelleme olmuş. Eğer alırken parçalara dikkat ederek alırsanız kalitesiz parçalar almış olmazsınız. Kalitesiz parçaları olan hazır sistemi bilerek alıyorsa veya araştırmadan alıyorsa o alan kişinin sorunudur zaten. İleride nasıl olur bilemem ancak şu an hazır sistemler çok daha avantajlı fiyat açısından.

20 25K'ya kadar güzel sistemler görüyorum hep ama 30K'dan sonra bence F/P olmayan içinde o fiyatlara göre kötü bileşenler kullanıyorlar.

Geri
Yukarı