13 Ocak BİM PC ürünlerini alıp pahalı fiyattan satacaklar var

1610371490754.png

Gidip sıra bekleyip alıp satanlara bir şey deme hakkımız yok. O cebine girecek 100 liranın peşinde, ihtiyacı olup alan cebinde kalacak 100 liranın peşinde.

Tanıdığına ayırtıp almak ise yasak bu marketlerde. Ürün her şubeye belirli sayıda geliyor. Eğer şubede daha az ürün görürseniz veya göremezseniz şikayette bulunun.

Bu etik mi? Değil. Peki bu yasal mı? Evet. Yani ben burada yasal olarak bir sorun görmüyorum ama insanlıktan çok şey kaybedilmiş olur.
Merak etme 1 saatte tüm stoklar biter.
2 dk sürmüyor hocam, bir gün yine böyle bir şey olmuştu, mağazaya ilk ben girdim ama yoktu. Ya benden önce gece bir hırsız girdi ya da gelmedi. Bu arada masummuşum gibi takılıyorum, çalışanların alma ihtimalini aklıma getirmek istemiyorum.

Serbest piyasada böyle şeyler normaldir. BİM adet sayısını sınırlayarak bir önlem alabilirdi ancak BİM'e batan bir şey olmadığı için böyle şeylere ihtiyaç duymaz herhalde. Sizin zorunuza giden ne onu anlamadım. Belki bunu yapan kişilerin de ihtiyacı vardır paraya? Milletin yasal yolları kullanarak kazandığı üç kuruş parada gözünüz olmasın gidin tepelerde arayın hakkınızı ama onlara sesiniz çıkmaz tabii. Milyar dolarları illegal yollardan cebe indiriyorlar. Ülkenin yarısından fazlası bunları desteklediği halde ülkenin tek derdi al-satçılar olmuş. Böyle bir kafada olmasaydınız zaten dolar kuru bu kadar artıp millet mouse ve kulaklıkta bile al-sat yapmazdı. Siz gidin üçün beşin hesabını yapın. Herkes hak ettiğini yaşar diye boşuna dememişler. Etik kuralları üretmeye ve dayatmaya ailenizden başlayın.

Bana göre al-sat yapmalarında bir sakınca yok. 13 Ocak'ta gelecek olan, daha gelmemiş ürünü bir şekilde alıp satılığa koyan üç harfli insanlarla bir sıkıntım var.

Geri
Yukarı