13 Pro Max 1 TB vs. 14 Pro Max 256 GB

Akarulez

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4090M / 13900HX / 32GB - 5600 / 1 TB
Meslek
Dijital Reklamcılık - Medya Planlama Uzmanı
Amazon'da şu an 13 Pro Max'in 1 TB versiyonu 48 binden satılıyor, fazlaca görünen depolama alanı cezbetmedi değil. Ancak 13 Pro Max'i çok araştırmadım, ne kadar daha kötü 14 Pro Max'ten? Duyduğum kadarıyla batarya konusunda en başarılı olan oymuş. 14 Pro Max de bildiğiniz üzere 51000-52800 bandında oynuyor 256 GB'i, gönül ister 512 alabilmek ancak 56 bin vermeye pek sıcak bakamıyorum.

Buna ek olarak internetten anime indirmeyi ve telefondan izlemeyi seven birisiyim. Ancak iOS buna kolayca izin vermiyormuş. iPhone kullanan tecrübeli arkadaşlarım; IOS'a aynı anda birden fazla video dosyası atmanın ve bunları MX/VLC Player'da görüntülebilmenin en hızlı yolu nedir? Mac ve PC'ye sahibim ancak telefondan direkt indirebilme yolum var ise daha kolay olur.

Amazon'da şu an 13 Pro Max'in 1 TB versiyonu 48 binden satılıyor, fazlaca görünen depolama alanı cezbetmedi değil. Ancak 13 Pro Max'i çok araştırmadım, ne kadar daha kötü 14 Pro Max'ten? Duyduğum kadarıyla batarya konusunda en başarılı olan oymuş. 14 Pro Max de bildiğiniz üzere 51000-52800 bandında oynuyor 256 GB'i, gönül ister 512 alabilmek ancak 56 bin vermeye pek sıcak bakamıyorum.

Buna ek olarak internetten anime indirmeyi ve telefondan izlemeyi seven birisiyim. Ancak iOS buna kolayca izin vermiyormuş. iPhone kullanan tecrübeli arkadaşlarım; IOS'a aynı anda birden fazla video dosyası atmanın ve bunları MX/VLC Player'da görüntülebilmenin en hızlı yolu nedir? Mac ve PC'ye sahibim ancak telefondan direkt indirebilme yolum var ise daha kolay olur.

14 Pro Max 256 GB öneririm. O bahsettiğin olay için Jailbreak yapman lazım.

Arada çok bir fark yok 13 Pro Max 1TB almanızı öneririm.

Arada bayağı fark var. En basiti 2000NITE çıkabilen mükemmel bir ekran, kamerada 48MP RAW, dinamik ada, çok iyi bass kalitesi sunan stereo hoparlör gibi.

Ben şahsen telefonlarda 1TB depolamanın çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Hele ki iPhone'larda. Şahsen 14 Pro Max 256GB alırdım. Anime izlemek isterseniz de herhangi bir anime izleme imkanı sunan bir platformdan yıllık abonelik alırsınız. Bu sayede izlemek istediğiniz animeleri indirdikten sonra çevrimdışı izleme özelliği sayesinde ne zaman isterseniz izlersiniz.

14 daha mantıklı. Performansı kamerası falan daha iyi. Depolama o kadar önemli değil. Bulut depolama kullanabilirsin. Artırılabilir depolama yok galiba. Diğer marka telefonları düşünürsen daha iyi özellikleri olan telefonlar bulabilirsin. Hızlı şarj, kamera, depolama konusunda falan diğer markalar daha iyi.

14 Pro Max 256 GB öneririm. O bahsettiğin olay için Jailbreak yapman lazım.

14 Pro modellerine Jailbreak atılıyor mu ki? Jailbreak dışında birazcık araştırdım ve şöyle sorulara ulaştım:
  • AirDrop özelliği ile birçok video gönderiliyor ve dosyalarıma kaydediliyor mu?
  • Google Drive ile topluca video ya da tek bir zip/rar dosyası indirilebiliyor mu?
  • Yandex Disk ile video dosyaları toplu bir şekilde indirilebiliyor mu?
  • MX Player'da bulunan Downloader özelliği üçüncü parti sitelerdeki videoları görüp indirebiliyor mu?
  • VLC Player'da olan Wireless Share özelliği pürüzsüz ve toplu video aktarımlarında düzgün bir şekilde çalışıyor mu?
  • YouTube video linkleri savefrom.net tarzı üçüncü parti link dönüştürme sitelerinde "MP4"e dönüştürüldükten sonra indirilebiliyor mu?
  • WinRAR'ya da benzer programlar telefondaki RAR ve ZIP dosyalarını açabiliyor mu?
  • İnen videolar açılıp izlenmeye çalışıldığında IPhone'un kendi Player'i ve MX Player'ında görüntülenebiliyor mu?
Bu soruların hangilerini cevaplayabilirsiniz?

Ben şahsen telefonlarda 1TB depolamanın çok gereksiz olduğunu düşünüyorum. Hele ki iPhone'larda. Şahsen 14 Pro Max 256GB alırdım. Anime izlemek isterseniz de herhangi bir anime izleme imkanı sunan bir platformdan yıllık abonelik alırsınız. Bu sayede izlemek istediğiniz animeleri indirdikten sonra çevrimdışı izleme özelliği sayesinde ne zaman isterseniz izlersiniz.
Öyle demeyin ya ben telefonlarıma anime arşivi yapıp istediğim an izlemeyi çok severim. Önceki cihazım 512 GB idi ve içinde 200'den fazla seri olmuştu, dönüşümlü dönüşümlü izliyordum sürekli. İnterneti açmayı sevmiyorum zira metro kullanırken falan çekmiyor evden işe, işten eve giderken.

Son düzenleme:
Hafıza meselesi kişiden kişiye değiştirir bu durumu işte. Eğer siz anime arşivi tutacağım, video arşivleyeceğim diyorsanız tabiî ki 1TB'lık bir telefon alın ama onun dışında 14'ü seçmemek için hiçbir sebep yok. Ama Eylül ayında iPhone 15 çıkacak, çok az süre kaldı ve bu telefon büyük ihtimal Type-C 2.0 performansına sahip Lightning port yerine Type-C 3.2 ile gelecek. He doların yükselmesi, telefonlara zam gelmesi ve benzeri durumlar da mümkün.

Geri
Yukarı