13 Pro Max ve 14 Pro Max arasında çok fark var mı?

Para sıkıntınız çok yoksa 15.000TL farka değer. Daha iyi bir işlemci, daha iyi bir kamera, daha iyi ve etkileşimli bir çentik, daha iyi bir batarya, daha uzun ömürlü olması. Ama eğer para sıkıntınız varsa iPhone 13 Pro Max'de üzecek bir telefon değil.
13'ün kamerası da iyi ama 14 pro max çok daha iyi.

13 Pro max yarı yolda bırakmaz, yetebilir.

Daha iyi çip var ama telefonla çok profesyonrl iş yapılmayacağını, donanım gerektiren işlerin PC/Mac'te yapılacağını düşünüyorum.

Çentik konusuna gelince:
14 Pro Max'in çentik tasarımı güzel, dinamik ada iyi. Ama çok gerekli değil gibi, sonuçta 13'e bildirim gelmiyor 14'e geliyor diye bir şey yok.

Bence 13 Pro Max yeterli.

iPhone 14 Pro Max’de
•A16 Bionic
•Dynamic Island
•Daha iyi ekran çözünürlüğü
•Kamera ve batarya
•Bluetooth 5.3
•Daha güncel bir cihaz olması gibi farklar var.
Bu arada iPhone 14 Pro Max 128 GB 62.000₺;

iPhone 13 Pro Max 128GB 59.677₺;
Ayrıca 2-3K fark var 14 Pro Max alınır.

Son düzenleme:
Para sıkıntınız çok yoksa 15.000TL farka değer. Daha iyi bir işlemci, daha iyi bir kamera, daha iyi ve etkileşimli bir çentik, daha iyi bir batarya, daha uzun ömürlü olması. Ama eğer para sıkıntınız varsa iPhone 13 Pro Max'de üzecek bir telefon değil.
13'ün kamerası da iyi ama 14 Pro Max çok daha iyi.

13 Pro Max yarı yolda bırakmaz, yetebilir.

Daha iyi çip var ama telefonla çok profesyonrl iş yapılmayacağını, donanım gerektiren işlerin PC/Mac'te yapılacağını düşünüyorum.

Çentik konusuna gelince:
14 Pro Max'in çentik tasarımı güzel, dinamik ada iyi. Ama çok gerekli değil gibi, sonuçta 13'e bildirim gelmiyor 14'e geliyor diye bir şey yok.

Nedir sizin bu 13 Pro Max sevdanız?

Batarya olarak 10-15 dakika gibi bir fark var. Yanlış mı biliyorum?

13'ün kamerası da iyi ama 14 pro max çok daha iyi.

13 Pro max yarı yolda bırakmaz, yetebilir.

Çentik konusuna gelince:

Benim için 2-3k değil 15k gibi bir fark var. Ben arkadaşımın 6 aylık 13 Pro Max'ini alıcam alırsam. 14 Alırsam 0 olacak o yüzden çok fark oluyor arada.

Batarya olarak 10-15 dakika gibi bir fark var. Yanlış mı biliyorum?

Benim için 2-3K değil 15k gibi bir fark var. Ben arkadaşımın 6 aylık 13 Pro Max'ini alacağım alırsam. 14 Alırsam 0 olacak o yüzden çok fark oluyor arada.

10-15 dakika kadar az bir fark yok. Kullanımdan kullanıma göre değişir.

Kamera ve işlemci farkı var öyle aşırı bir fark yok. Bir de dynamic island olayı var. Ne kadar iş görür bilmiyorum.

Her şey mAh değil, işlemcinin verimliliğide çok önemli.
Biliyorum ama fark olduğunu düşünmüyorum. Elbet vardır fark ama buna 13'e göre 14'ün artısı denilemez kadar az. Bahsettiğim arkadaşım 14 aldığı için 13'ü satıyor. Pil olarak hiç fark olmadığını defalarca söyledi. Ayrıca testlerin tümüde aynı veriyi veriyor.

Geri
Yukarı